Προς το περιεχόμενο

Rockfield μαγνήτες σε κιθάρα με τρέμολο?


dio3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας από ένα νέο μέλος.

 

Έχω μια συγκεκριμένη απορία. Θέλω να περάσω στη κιθάρα μου Rockfield μαγνήτες κ συγκεκριμένα τον Mafia στο bridge και τον Fat Ass στο neck.

 

Ωστόσο επειδή η κιθάρα μου (Washburn N2) έχει licenced floyd και από όσο ξέρω οι Rockfield είναι normal spaced , δε ξέρω αν ο Mafia στο bridge θα μπαίνει. Για τον neck απο όσο ξέρω δε τιθεται θέμα f-spaced αλλά είναι πάντα normal. (?)

 

ps1: Επίσης κάπου στο ιντερνετ διάβασα ότι οι Rockfield έχουν έτσι τα poles για να μπαίνουν και σε normal και σε f-spaced αλλά δε ξέρω αν ισχύει.

 

ps2: H Warbeast b.rich πχ έχει floyd και rockfield..

 

ps3: Έχω στείλει μαιλ στην εταιρία αλλά ακόμη γιοκ reply

 

Αν γνωρίζει κανείς τι παίζει ας με βοηθήσει. Δεκτές και εναλλακτικές προτάσεις  ::) Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη βλακεια κανεις, σορρυ κιολας. Εχεις εχαν φοβερο μαγνητη οπως ο Fat ass και τον χαραμιζεις στη neck θεση. Και εγω στη κιθαρα μου τους mafia εχω αλλα ο Fat Ass ειναι μακραν καλυτερος ειδικα σε bridge θεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας από ένα νέο μέλος.

 

Έχω μια συγκεκριμένη απορία. Θέλω να περάσω στη κιθάρα μου Rockfield μαγνήτες κ συγκεκριμένα τον Mafia στο bridge και τον Fat Ass στο neck.

 

Ωστόσο επειδή η κιθάρα μου (Washburn N2) έχει licenced floyd και από όσο ξέρω οι Rockfield είναι normal spaced , δε ξέρω αν ο Mafia στο bridge θα μπαίνει. Για τον neck απο όσο ξέρω δε τιθεται θέμα f-spaced αλλά είναι πάντα normal. (?)

 

ps1: Επίσης κάπου στο ιντερνετ διάβασα ότι οι Rockfield έχουν έτσι τα poles για να μπαίνουν και σε normal και σε f-spaced αλλά δε ξέρω αν ισχύει.

 

ps2: H Warbeast b.rich πχ έχει floyd και rockfield..

 

ps3: Έχω στείλει μαιλ στην εταιρία αλλά ακόμη γιοκ reply

 

Αν γνωρίζει κανείς τι παίζει ας με βοηθήσει. Δεκτές και εναλλακτικές προτάσεις  ::) Ευχαριστώ!

 

αυτα με τα spacing μην τα λογαριαζεις και πολυ... τοσα χρονια ολοι οι κιθαριστες παιζαν με normal spacing... και μια χαρα παιζανε ... νταξει αφου πλεον βγαζουν ολα αυτα δες αν υπαρχουν ροκφιλντ φ-σπειστ αν δεν υπαρχουν μην σκας... μικρο το κακο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου