Προς το περιεχόμενο

alector guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μια αναφορά εντύπου για οινοποιία, οι αδερφοί Κουκουρίγκου θα κατασκεύαζαν όργανα από τα ήδη χρησιμοποιημένα βαρέλια κρασιού.

 

Αν γνωρίζει κανείς πως πάει αυτή η προσπάθεια ας μας δώσει την πληροφορία.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Και ελπίζω να μη φτάσουμε σε διαμάχες στυλ : Ξυνόμαυρο καλό για μέταλ , Μαλαγουζιά καλή για μπούζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γνωρίζει κανείς πως πάει αυτή η προσπάθεια ας μας δώσει την πληροφορία.

Λόγια του οινοπνεύματος...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα. Ξέρω ότι το θέμα είναι παλιό αλλά την Κυριακή επισκέφθηκα τους αδελφούς Κουκουριγκου στο Σιδηροχώρι Σερρών και έπαιξα μερικά από τα όργανα τους, όπου έμεινα με τις καλύτερες εντυπώσεις. (για να μη μιλήσω για τη φιλοξενία και το πολύ καλό κρασί μου μου πρόσφεραν).

Έχουν φτιάξει την κιθάρα με φέτες βαρελιού ή οποία κατά τη γνώμη μου (αν και δεν είμαι κλασσικός κιθαρίστας) είναι high end. Η πλάτη της έχει δύο θόλους σε σχήμα 8. Είχαν και άλλα πρωτότυπα όργανα με παρα πολύ καλό ήχο. Πιστεύω ότι η προσπάθεια τους αξίζει συγχαρητήρια, αν σκεφτούμε την δύσκολη εποχή που διανύουμε στη χώρα μας. Ορίστε και ένα βιντεάκι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου