Προς το περιεχόμενο

Περι Tonelab SE,pedals,amp,cabinets


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Noizάδες καλησπέρα. Πρόσφατα απέκτησα την Vox Tonelab SE, και θα ήθελα να μάθω όσων αφορά τις προσομειώσεις των pedals, amp και cabinets, σε ποιές πραγματικές μάρκες και μοντέλα αντιστοιχούν.

Δηλαδή, amp UK '80's = Marshall JCM 800 ??

            amp RECTO = ???

και ούτω καθ'εξείς για τις τρείς αυτές κατηγορίες

Θα με ενδιέφεραν πολύ οι απαντήσεις σας

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε,ειχε ξαναγινει αυτη η ερωτηση και τα ειχε γραψει ολα αναλυτικα ο SUPERFUNK αν ψαξεις λιγο θα το βρεις στα παλιοτερα θεματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριντ δε φακινγκ μανιουαλ ;D

 

Φίλε μου το μάνουαλ το διαβάζω αλλά δεν αναφέρει πουθενά ότι αυτό είναι το τάδε(εκτός απ'τα vox).

Παρα μόνο αναφορές του τύπου φτιάχτηκε εκεί την τάδε χρονολογία κλπ και έτσι μόνο ένας καλά διαβασμένος και έμπειρος μπορεί ίσως να καταλάβει, και εγώ δεν είμαι.

Γι αυτό ζητάω την βοήθειά σας, αφού πρώτα έκανα ένα ψάξιμο στο internet, βάση κάποιων στοιχείων όπως τα παραπάνω και βρήκα κάποιες αντιστοιχίες UK = Marshall ενισχυτών(πιστεύω).

 

Τώρα όσων αφορά το noiz πιστεύω έχω διαβάσει τα περισσότερα post περι tonelab, αλλά δεν έχει πέσει μπροστά μου κάτι για αυτό που ρωτάω.

Άν υπάρχει η δυνατότητα να μου ποστάρετε ένα link (εφ'όσον λέτε ότι υπάρχει) θα ήταν καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δύο κλικ βγαίνει αυτό: http://www.valvetronix.net/forums/ad60-120vt-vtx-vth-series-amp-models-eq-placement-t188.html

 

Δεν είναι για την Tonelab συγκεκριμένα αλλά δε νομίζω να διαφέρει σε τίποτα. Περίεργο που η Vox δεν τα γράφει αυτά και μόνη της, ένα Zoom G2 που είχα παλιά έγραφε πολύ αναλυτικά για όλες τις εξομοιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια παιδιά ευχαριστώ  :)

Πάντως επειδή την πήρα απο χέρι, εννοείτε, το μανουαλ που έχω δεν έχει τέτοια πράγματα μέσα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου