Προς το περιεχόμενο

Παράνομα διόδια, Ηeavy Metal και Σάββας Κωφίδης ! ! !


Starter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μέχρι το παραπάνω ποστ δεν έχεις ποστάρει στο θρεντ, οπότε τι σχέση έχεις εσύ με το ποστ μου; Όπως γράφω παραπάνω, όσοι έγραψαν μέχρι τώρα ότι δεν πληρώνουν επειδή ο ιδιώτης ισούται με παρανομία (σε στυλ αξιώματος θεωρητικής γεωμετρίας) και ότι από τότε που ανέλαβε ο ιδιώτης ο δρόμος δεν είναι ασφαλής πολύ απλά αναπαράγουν ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ ΣΤΟ ΠΑΤΕΡΟ που απέχουν μίλια από την πραγματικότητα.

 

Οκ, άρα ποιος έχει σχέση με το ποστ σου? Ποιοι είστε “εσείς” και ποιοι οι άλλοι? Αντιλαμβάνεσαι πως πρέπει να καταλάβουμε ποιος κατά την γνώμη σου λέει “ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ ΣΤΟ ΠΑΤΕΡΟ”. Όσο δεν κατονομάζεις δεν πρέπει να είσαι σίγουρος πως είναι όλοι διατεθειμένοι να πλανάται ένας τέτοιος απαξιωτικός χαρακτηρισμός.

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρανομία δεν έιναι να σου ζητήσει χρήματα η ιδιωτική εταιρία που "χτίζει" το εργο που θα χρησιμοποιείς , αλλά το οτι στα ζητάει πριν ολοκληρώσει αυτό το έργο.

Πες την αλήθεια ρε jasemeister θα γούσταρες να πληρώνεις έξτρα χαράτσι ενω θα ταλαιπωριώσουν στο φέρυ - περιμένοντας να περάσεις στο Ριο - για να χτιστεί η γέφυρα.?

Καποια πράγματα απλά δεν έχουν καμία λογική.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα back up γιατί πήρες φόρα.

 

Μέχρι το παραπάνω ποστ δεν έχεις ποστάρει στο θρεντ, οπότε τι σχέση έχεις εσύ με το ποστ μου; Όπως γράφω παραπάνω, όσοι έγραψαν μέχρι τώρα ότι δεν πληρώνουν επειδή ο ιδιώτης ισούται με παρανομία (σε στυλ αξιώματος θεωρητικής γεωμετρίας) και ότι από τότε που ανέλαβε ο ιδιώτης ο δρόμος δεν είναι ασφαλής πολύ απλά αναπαράγουν ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ ΣΤΟ ΠΑΤΕΡΟ που απέχουν μίλια από την πραγματικότητα.

 

edit:

μάλλον έχεις χάσει και το αρχικό μου ποστ στο θρεντ οπότε το επαναλαμβάνω εδώ για να καταλάβεις καλύτερα τι γράφω στο 2ο:

 

Βρε σύ Ιάσονα, την επόμενη φορά να αναφέρεις τα ποστ-αξιώματα και πόσες συμμετοχές στο thread χρειάζονται για να συμμετέχεις σε μια απάντηση.

Επέτρεψέ μου λοιπόν να μην back down (ή back off ή ακόμα slow down μιας και είναι θέμα φόρας)

Η τοποθέτησή μου στο συγκεκριμένο ποστ 

Παίδες όσοι δε γουστάρετε να πληρώνετε διόδια, δε μας απασχολεί και πολύ είναι δικό σας θέμα. Απλά μη νομίζετε ότι χάφτουμε δικαιολογίες του τύπου "μα ο δρόμος δεν είναι ασφαλής", "είναι ιδιώτης άρα παράνομος", "κατάντησαν το δρόμο καρμανιόλα και σκοτώστρα" και άλλα τέτοια. Δεν είμαστε και τόσο χαζοί πια...

ήταν συγκεκριμένη.

Άσε που εξέφρασες κοινωνικό σύνολο επιτιθόμενος σε κάποιο άλλο.

 

Τελειώνοντας και προσωπικά καταλήγοντας θα πω ότι η απόφαση της υπογραφής της σύμβασης και η η οιαδήποτε κριτική αυτής ανάγεται σε πολιτική συζήτηση οπότε και δεν θέλω να επεκταθώ έχοντας συμμετάσχει εξάλλου και στις αντιδράσεις στην Τραγάνα.

Υπάρχει βέβαια και η πλευρά της νομικής εγκυρότητας.....

Τέλος πάντων, τα blogs τα λένε καλύτερα και αναλυτικότερα.

Πέραν των υπολοίπων λόγων όμως, να τονίσω ότι λόγω επαγγέλματος, αντιτίθεμαι πλήρως στις προκαταβολές (ήτοι χρηματοδοτήσεις) ιδιωτικών συμβάσεων έργου (ή και υπηρεσιών) μη εγγυημένου αποτελέσματος.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Starter οι αναφορές σε blogs άποψης, δεν στοιχειοθετούν καμία τοποθέτηση. Αν θέλεις να είσαι έγκυρος φρόντισε να χρησιμοποιείς επίσημα στοιχεία από έγκυρες πηγές.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να είσαι έγκυρος φρόντισε να χρησιμοποιείς επίσημα στοιχεία από έγκυρες πηγές.

Δηλαδή, πρέπει να το γράψει η εφημερίδα της κυβερνήσεως...?

Δηλαδή, θέλετε να πείτε ότι στο υπουργείο δημοσίων έργων από την εποχή του Καραμαν-αλή του πρεσβύτερου δε γίνεται το μεγαλύτερο πάρτι….?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

σωστά...δε ξανασχολούμαι...επίσης αν θέλεις κάνε delete το account μου...

Καταρχήν, έχεις 666 μηνύματα στο φόρουμ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ μιλάει ο διάβολος μέσα σου και δεν ξέρεις τι λες!  ;D

 

Τώρα, για το θέμα, με λίγη παραπάνω σοβαρότητα: Το να παραθέτεις διάφορα blogs δεν αποτελούν καμία απόδειξη (γιατί είναι αυτό-εκδιδόμενα, σε αντίθεση με ένα βιβλίο, μία εφημερίδα ή κάτι τέτοιο, τέλος πάντων, που υποτίθεται ότι υπάρχει κάποιος έλεγχος).

 

Το ίδιο ισχύει και στα πανεπιστήμια: Δε μπορείς να πας μία εργασία βασισμένη σε blog/forum posts. Πρέπει να βρεις "αξιόπιστα" στοιχεία (ακόμη και η wikipedia δε θεωρείται αξιόπιστη ακόμη).

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο κακό... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν υπάρχει κανένας λόγος για τσαντίλες pan12. Δεν μιλώ προσωπικά.

Οπως πολύ σωστά λέει ο Nikolas προτιμώ σε τέτοια θέματα που ανάβουν τα αίματα να είμαστε όσο έγκυροι και ψύχραιμοι γίνεται στις τοποθετήσεις που κάνουμε, σύμφωνα με τα δεδομένα της δημοσιογραφικής δεοντολογίας (τουλάστιχον!).

Δηλαδή όταν δίνουμε είδηση... ΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΝΟΥΜΕ πρώτα με αμφότερες πλευρές. Ετσι αποφεύγουμε να παραπληροφορούμε. Οχι ότι αυτό ισχύει στα περισσότερα μέσα που διαθέτει ο τόπος μας, αλλά εμείς ας το τηρούμε πλιζ.

Τα blogs και τα άρθρα στις εφημερίδες (σε αντίθεση με την είδηση) είναι απόψεις που ο οποιοσδήποτε (ανάλογα με την τοποθέτηση του) μπορεί να συμφωνεί ή διαφωνεί. Δεν σημαίνει όμως πως είναι γεγονότα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου