Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μαγνητών σε μπάσσο Squier Vintage Modified P-Bass


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες,είπα να επαναφέρω το θέμα στην επιφάνεια μιας κ έκανα την αλλαγή στους μαγνήτες.Έκανα μια μικρή αλλαγή σχεδίου κ τελικά προτίμησα να βάλω τους SPB-3 για ακόμα υψηλότερο output. ;)

Καμία σχέση με τους προηγούμενους,"ζωντάνεψε" το μπάσσο,έχει ογκο κ νομίζω μου τόνισε περισσότερο τις μπάσσες συχνότητες(κάτι το οποίο αποζητούσα)

Οσο αναφορά το θέμα της αλλαγής κ του σεταρίσματος ήταν εύκολο κ το διασκέδασα,40 λεπτά μου πήρε όλη η διαδικασία ;D

Αξίζει η αναβάθμιση σε όποιον θέλει να ακούσει πραγματική διαφορά στον ήχο του Squier του,τους προτείνω ανεπιφύλακτα!!!

 

Modification Is The Future!!! :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Bumb!

 

Το ίδιο δίλημμα είχα κι εγώ για χρόνια και φέτος που θυμήθηκα να ασχοληθώ με τους μαγνήτες κατέληξα σε spb-2. Ήταν ακριβώς αυτό που έψαχνα, συμπεριφέρεται πολύ όμορφα με τα πετάλια, έχει δυνατό output, δεν μπουκώνει στα μπάσα, είναι στακάτος, είναι επιθετικός όσο χρειάζεται... σε γενικές γραμμές τον προτείνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου