Προς το περιεχόμενο

Αξίζει να γίνεις επαγγελματιας drummer;


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα, αν η ερώτηση ήταν "αξίζει να γίνεις επαγγελματίας τραγουδιστής σκυλάδικου", τότε νομίζω ότι μέχρι και ο Superfunk θα έλεγε ναι!

 

Βέβαια όλα αυτά τα ψώνια που εμφανίζονται στα reality σαν υποψήφιοι ρουβάδες, και ξεφτιλίζονται μπροστά στους ήδη ξεφτιλισμένους κριτές, το ίδιο φιλοδοξούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 151
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βέβαια με τις μ*λ*κίες που κάνουν οι εργατοπατέρες και τα κομματόσκυλα σε λίγο δε θα υφίσταται ΚΑΜΙΑ αγορά εργασίας, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα.

 

Μη σκας,υπαρχουν και αλλου σουβλες που γυρνανε ντονερια...

(ξερει ο Μαραθωνας.... ;D)

 

3695116726_faac40c654.jpg

 

 

Κοίτα, αν η ερώτηση ήταν "αξίζει να γίνεις επαγγελματίας τραγουδιστής σκυλάδικου", τότε νομίζω ότι μέχρι και ο Superfunk θα έλεγε ναι!

 

τωρα πια και αυτο χλωμο ειναι....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε Μαραθωνα

ξερω οτι σου σου αρεσει η αντιπαραθεση για την αντιπαραθεση..αλλα εισαι σε λαθος site και σε λαθος ποστ.

Αν δεν εχεις κατι να προσφερεις ..εισαι θορυβος.

Ολοι μας εχουμε χιουμορ..αλλα εδω δεν ειναι το δελτιο του Star....

 

Αυτό δεν το είχα δεί...το ποιός είναι σε λάθος site...άσε να το γράψει η Ιστορία...έτσι κι αλλιώς το "ενδιαφέρον" θέμα σου, έχει τελειώσει από τις πρώτες σελίδες...

Τώρα, μπορείς να με ευχαριστήσεις και εμένα για τη συμμετοχή μου ;)

 

Μη σκας,υπαρχουν και αλλου σουβλες που γυρνανε ντονερια...

(ξερει ο Μαραθωνας.... ;D)

μα αυτό λέω χρόνια τώρα...για τα σύνορα... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ τη παρεα.Δεν είναι απαραίτητο ότι αυτος που θέλει να παίζει συνεχεια,πρεπει να γίνει και επαγγελματίας νταμμερ.εγω έχω  οικογένεια και δουλειά πρωί απόγευμα .

Την  αγάπη για το όργανο και τη  μελέτη  δε τη αφήνω ΠΟΤΕ

ΚΕΕΠ ΝΤΡΑΜΙΝΓΚ  ΝΟΙΖΕΡΑΔΕΣ…

 

www.autokanelis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου κέντρισε το ενδιαφέρον η ερώτηση ,αναρωτιέμαι γιατί να είναι κακό να γίνει κανείς επαγγελματίας σε κάτι καλλιτεχνικό γενικότερα;

Αν του αρέσει όντως αυτό το κάτι ας γίνει το καλύτερο που μπορεί και ας βγάζει τα περισσότερα κέρδη από αυτό.

 

Μέχρι να γίνει master of ….. θα φάει και φόλες , θα απογοητευτεί , θα χαρεί και στη πορεία του χρόνου θα δείξει αν το στομάχι του αντέχει ή αν τον κρατά η πιάτσα .

 

Φέρνω παραδείγματα :

 

Ο πετυχημένος οικονομολόγος από την πρώτη μέρα έκανε ισολογισμούς της Coca Cola ; Όχι , έχει περιμένει στην ουρά να του σφραγίσουν βιβλία ....  !!!

Ο πετυχημένος διαφημιστής έβγαλε χοντρά φράγκα από την πρώτη του αφίσα ; Όχι , σιγά μη χρέωνε το φεστιβάλ εναλλακτικού splater που διοργάνωσε η αδερφή του.

Ο φτασμένος μάγειρας δούλεψε μόνο ως master chef (chic) ; Πως είπαμε το μαγαζί που δεν τρωγόταν το μακαρόνι ;

Η κουκλάρα υπερμοντέλα βάδισε από την αρχή μόνο για τον Klein ; Ναι μόνο στα όνειρα της, την ώρα που περιμένει μαζί με άλλες 52 να παραδώσει portfolio για φωτογράφηση μασσαζοκαλσόν (πραγματικό γεγονός βιωματικό).

Ο απαστράπτων χονδρέμπορος κοσμημάτων πάντα λοιδωρούσε τα Swarowski ; Όχι , γιατί στο πανηγύρι της Φανερωμένης παρακαλούσε να έχει έστω και ασήμι στον πάγκο του .

Και φυσικά όλοι οι αναφερθέντες σίγουρα κάνανε και άλλες δουλειές μέχρι να γίνουν οικονομικά ανεξάρτητοι.

 

Που θέλω να καταλήξω. Ο επαγγελματίας ντράμμερ είναι και αυτός επαγγελματίας. Και πίστεψε με μπορεί να είναι και σε καλύτερη μοίρα από άλλους επαγγελματίες, δεν έχω ψάξει την αγορά.

 

Εμένα με ρωτάνε αν είναι καλό να γίνει ένα νέο παιδί τεχνικός Η/Υ (η δουλειά του μέλλοντος που λένε οι παλιοί). Σκατά (συγνώμη) . Ήμουν προϊστάμενος σε μεγάλη επιχείρηση και μόνο για τεχνικούς συναρμολόγησης είχαμε διαθέσιμα , 3.500 (τρισήμισυ χιλιάδες διαβάζεται) βιογραφικά. Φαντάζεστε με τι όρους πρόσληψης και δικαιώματα εργαζόμενου (εδώ γελάνε οι παλιοί εργαζόμενοι). Με μια αγορά που έχει να δει αυξήσεις σε μεροκάματα από το 2000.

 

Οπότε στον δεκαπεντάχρονο του λέω κυνήγα το όνειρο του και στον γονιό του λέω ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ.

 

Μπορεί να μη γίνει επαγγελματίας τουλάχιστον θα έχει λιγότερα συμπλέγματα ως νέος πιο καθαρή ψυχή ως μεσήλιξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Που θέλω να καταλήξω. Ο επαγγελματίας ντράμμερ είναι και αυτός επαγγελματίας. Και πίστεψε με μπορεί να είναι και σε καλύτερη μοίρα από άλλους επαγγελματίες, δεν έχω ψάξει την αγορά.

 

 

Οπότε στον δεκαπεντάχρονο του λέω κυνήγα το όνειρο του και στον γονιό του λέω ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ.

 

Με τη διαφορα οτι οσο μεγαλωνεις και γινεσαι καλυτερος οικονομολογος, δικηγορος, γιατρος τοσο σε προτιμουν γιατι σου εμπιστευονται τη ζωη τους (η τη ζωη της επιχειρησης τους), αντι να παρουν τον πιτσιρικα που θα θελει λιγοτερα αλλα θα ειναι πιο...επισφαλης. Δυστυχως στα μουσικα επαγγελματα ο κανονας ειναι να συμβαινει το...αναποδο, μιας και οι επιχειρηματιες απο οικονομικα και νομικα κατι σκαμπαζουν. Απο μουσικη ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως στα μουσικα επαγγελματα ο κανονας ειναι να συμβαινει το...αναποδο, μιας και οι επιχειρηματιες απο οικονομικα και νομικα κατι σκαμπαζουν. Απο μουσικη ομως...

 

βεβαια για να λεμε και του στραβου το δικιο αν εισαι ΚΟΡΥΦΗ δεν θα σου φαει τη δουλεια καποιος αλλος...δεν βλεπω ας πουμε κανεναν να τρωει τη δουλεια του..Μουζακη... ;),βεβαια θα μου πεις ο Μουζακης ειναι... ΕΝΑΣ αλλα λεμε τωρα....  ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια για να λεμε και του στραβου το δικιο αν εισαι ΚΟΡΥΦΗ δεν θα σου φαει τη δουλεια καποιος αλλος...δεν βλεπω ας πουμε κανεναν να τρωει τη δουλεια του..Μουζακη... ;),βεβαια θα μου πεις ο Μουζακης ειναι... ΕΝΑΣ αλλα λεμε τωρα....  ;)

 

Ναι εννοειται. Δε μιλαμε για τους τοπ-τοπ, την Α εθνικη που ελεγα και πιο πανω, οι οποιοι ομως δεν θα ειναι και πανω απο 50 μουσικοι στην Ελλαδα. Λεω για τους υπολοιπους, που δυστυχως οσο μεγαλωνουν τα πραγματα γινονται χειροτερα γι αυτους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κάποια post με προσωπικές προσβολές και κάποια με link σε τσόντες αφαιρέθηκαν.

 

 

Παρακαλώ κρατήστε την ευπρέπεια για να κρατήσουμε το θέμα ξεκλείδωτο.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου