Προς το περιεχόμενο

Top 20 Live Concert DVD'S για ντράμερς.


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nα μια καλη ευκαιρια να ξεκινησεις ..

 

Ναι τωρα στα 42 κοντα ας ξεκινησω σιγα σιγα.Μεχρι τα 65 μου θα εχω μαζεψει μια αξιολογη συλλογη. ;D

καλές γιορτές  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1) POLICE live in Atlanta ο Stewart Copeland καθως και ολη η μπαντα ΓΑΖΩΝΟΥΝ..!!!!!!

2)CHAKA KHAN live in Central station οπου ο vinnie διδασκει groove και μουσικοτητα (και δεν κανει σολο γιατι δεν χρειαζεται ΜΕΓΑΣ ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΙΚΤΗΣ)

3)PRINCE live at Las Vegas οπου το " ΤΕΡΑΣ" John Blackwell ειναι μια απιστευτη μηχανη του funk

με την ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ της Rhonda ( Μα τι μπασσο ειναι αυτο ; ΒΑΓΓΕΛΗ ΤΑ  ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΑΝΤΙΕΡΟΠΟΡΙΚΑ ,ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΗ ΠΑΙΞΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ,ΑΝΤΕ ΝΤΕ !!!!!!!!)

4)PLANT / PAGE 1994 NO QUARTER LIVE ME TON MICHAEL LEE NA TA ΣΠΑΕΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ .

5)PETER GABRIEL 1994 LIVE IN MILAN SECRET WRLD ....MANU KACHE ENDLESS GROOVE!!

6)TOTO LIVE  IN PARIS 1991 ME JEFF PORCARO  ΘΕΟΣ 'ΣΧΩΡΕΣΤΟΝ ΗΤΑΝ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ GROOVE STHN ΣΕΣΣΙΟΝ ΚΑΣΤΑ ΤΩΝ ΝΤΡΑΜΜΕΡΣ .

7)ΤΟΤΟ  LIVE IN AMSTERDAM 2003 ME SIMON PHILIPS  ΚΑΛΗ ΦΟΡΜΑ .

8)ΕΜΕRSON LAKE &PALMER LIVE 1999 AT MONTREAUX

9)DE JORNETTE ,HANCOCK ,HOLLAND ,METHENY LIVE  ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΝΟΜΙΖΩ (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ ΤΟ DVD)

10)JETHRO TULL 25 YEARS  (1993) ME ΤΟΝ ΒΑRIMOORE BARLOW ΣΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ

11)BILLY COBHAM GROUP LIVE IN PARIS

12)BILLY JOEL LIVE IN YANKEE STADIUM 1991 ME LIBERTY DE VITO ΝΑ ΣΑΡΩΝΕΙ ΤΟ STAGE .

13)TOWER OF POWER LIVE ΣΕ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ YOU TUBE ME TON ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ FUNK

/GROOVE  DAID GARIBALDI .

Αυτα τα ολιγα αν ψαξουμε θα βρουμε κι'αλλα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τωρα στα 42 κοντα ας ξεκινησω σιγα σιγα.Μεχρι τα 65 μου θα εχω μαζεψει μια αξιολογη συλλογη. ;D

καλές γιορτές  ;)

Τι σχεση εχουν τα χρονια ...με το να πας μεχρι το κεντρο ..να ψαξεις για τα αγαπημενα σου γκρουπ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) POLICE live in Atlanta ο Stewart Copeland καθως και ολη η μπαντα ΓΑΖΩΝΟΥΝ..!!!!!!

2)CHAKA KHAN live in Central station οπου ο vinnie διδασκει groove και μουσικοτητα (και δεν κανει σολο γιατι δεν χρειαζεται ΜΕΓΑΣ ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΙΚΤΗΣ)

3)PRINCE live at Las Vegas οπου το " ΤΕΡΑΣ" John Blackwell ειναι μια απιστευτη μηχανη του funk

με την ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ της Rhonda ( Μα τι μπασσο ειναι αυτο ; ΒΑΓΓΕΛΗ ΤΑ  ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΑΝΤΙΕΡΟΠΟΡΙΚΑ ,ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΗ ΠΑΙΞΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ,ΑΝΤΕ ΝΤΕ !!!!!!!!)

4)PLANT / PAGE 1994 NO QUARTER LIVE ME TON MICHAEL LEE NA TA ΣΠΑΕΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ .

5)PETER GABRIEL 1994 LIVE IN MILAN SECRET WRLD ....MANU KACHE ENDLESS GROOVE!!

6)TOTO LIVE  IN PARIS 1991 ME JEFF PORCARO  ΘΕΟΣ 'ΣΧΩΡΕΣΤΟΝ ΗΤΑΝ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ GROOVE STHN ΣΕΣΣΙΟΝ ΚΑΣΤΑ ΤΩΝ ΝΤΡΑΜΜΕΡΣ .

7)ΤΟΤΟ   LIVE IN AMSTERDAM 2003 ME SIMON PHILIPS  ΚΑΛΗ ΦΟΡΜΑ .

8)ΕΜΕRSON LAKE &PALMER LIVE 1999 AT MONTREAUX

9)DE JORNETTE ,HANCOCK ,HOLLAND ,METHENY LIVE  ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΝΟΜΙΖΩ (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ ΤΟ DVD)

10)JETHRO TULL 25 YEARS  (1993) ME ΤΟΝ ΒΑRIMOORE BARLOW ΣΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ

11)BILLY COBHAM GROUP LIVE IN PARIS

12)BILLY JOEL LIVE IN YANKEE STADIUM 1991 ME LIBERTY DE VITO ΝΑ ΣΑΡΩΝΕΙ ΤΟ STAGE .

13)TOWER OF POWER LIVE ΣΕ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ YOU TUBE ME TON ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ FUNK

/GROOVE  DAID GARIBALDI .

Αυτα τα ολιγα αν ψαξουμε θα βρουμε κι'αλλα.

 

 

Φιλε περικλη..αυτο το Live του Prince ...αυτη η Rhonda Smith...απλα δεν υπαρχει η τυπισσα.Πραγματικα ερωτοτροπει με το μπασο...για αυτο το λογο την ανεφερα και στη δικη μου λιστα.

Οσον αφορα...το dvd του Peter Gabriel..η μπαντα απλα ειναι απιστευτη και η Paula Cole...ειναι μακραν απο τις καλυτερες γυναικειες φωνες  που εχω ακουσει...Tony Levin & Manu...απλα διαμορφωνουν το υπερτατο Rhythm section.Ενα dvd σκηνοθετικα αψογο..απο το σκηνοθετη του Κοκκινου Βιολιου με πραγματικα πρωτοπορειακες ιδεες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχεση εχουν τα χρονια ...με το να πας μεχρι το κεντρο ..να ψαξεις για τα αγαπημενα σου γκρουπ?

 

 

Αυτο θα κανω μου φαινεται με ολα αυτα που διαβαζω.Μεταφερετε DVD gas τωρα  ξερετε...

Ολα αυτα υπαρχουν στο Metropolis πχ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

το R 30 Το εχω..και χωρις να θελω να διαφωνησω με τα γουστα σου ο Peart μου ακουγετε κουρασμενος και ανεμπνευστος.

 

Σορρυ αν σας το χαλαω αλλα ο Νeil δεν ειναι στις προτιμησεις μου{ποτε δεν ηταν]

 

Ιεροσυλία...  ;D

Βαγγέλη τα γούστα είναι γούστα- αδιαπραγμάτευτο- αλλά ο γερό Neil δεν θα κριθεί από ένα ένα σόλο  ;)

 

Έχει μια δισκογραφία από πίσω του, που δεν σηκώνει πολλές κριτικές  ;D

 

Είναι για τα δικά μου αυτιά, ένας από τους «μουσικότερους» ντράμερ που έχουμε ακούσει και σημείο αναφοράς στο progressive.

 

Τώρα ως προς το «κουρασμένος» αν αναλογιστούμε ότι μέσα σε ένα χρόνο είχε χάσει την κόρη και την γυναίκα του, εγώ θα πω, πάλι καλά που βρήκε το κουράγιο και συνεχίζει να παίζει...

 

Αλλά το «ανέμπνευστο»; Το σολάκι έχει απ' όλα τα καλά  ;D Και φυσικά... τούμπανα και ηλεκτρονικά, και... πνευστά... τα πάντα όλα  ;D ;D ;D Αν μη τι άλλο έχει μια πρωτοτυπία.

 

Τέλος πάντων περί ορέξεως... κολοκυθόπιτες  ;D Και εγώ με την σειρά μου δεν θα διαφωνήσω με τα γούστα σου και χρόνια πολλά

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο θα κανω μου φαινεται με ολα αυτα που διαβαζω.Μεταφερετε DVD gas τωρα  ξερετε...

Ολα αυτα υπαρχουν στο Metropolis πχ ?

Να μην του κανουμε διαφημιση του μπαγασα..αλλα ειδικα στο κεντρικο..Πανεπιστημιου εχει χιλιαδες τιτλους..

αλλα εχω βρει πολλα και στο Public..Media saturn Μedia markt klp

Kαλη χρονια φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιεροσυλία...  ;D

Βαγγέλη τα γούστα είναι γούστα- αδιαπραγμάτευτο- αλλά ο γερό Neil δεν θα κριθεί από ένα ένα σόλο  ;)

 

Έχει μια δισκογραφία από πίσω του, που δεν σηκώνει πολλές κριτικές  ;D

 

Είναι για τα δικά μου αυτιά, ένας από τους «μουσικότερους» ντράμερ που έχουμε ακούσει και σημείο αναφοράς στο progressive.

 

Τώρα ως προς το «κουρασμένος» αν αναλογιστούμε ότι μέσα σε ένα χρόνο είχε χάσει την κόρη και την γυναίκα του, εγώ θα πω, πάλι καλά που βρήκε το κουράγιο και συνεχίζει να παίζει...

 

Αλλά το «ανέμπνευστο»; Το σολάκι έχει απ' όλα τα καλά  ;D Και φυσικά... τούμπανα και ηλεκτρονικά, και... πνευστά... τα πάντα όλα  ;D ;D ;D Αν μη τι άλλο έχει μια πρωτοτυπία.

 

Τέλος πάντων περί ορέξεως... κολοκυθόπιτες  ;D Και εγώ με την σειρά μου δεν θα διαφωνήσω με τα γούστα σου και χρόνια πολλά

Τerry μου...αν δεις στην αρχη δηλωνω οτι δεν θα μπω σε καμια διαδικασια αντιπαραθεσης για τα γουστα του καθενος.

Αν ο Peart σε αγγιζει...SUPER!!

 

Aπλα σου εξηγησα την αποψη μου{ελπιζω να εχω αυτο το δικαιωμα??} και προσπαθησα να στην τεκμηριωσω κιολας.Μην μπαινεις σε διαδικασια debate ..γιατι το γουστο του καθενος ειναι προσωπικο. Μπηκα στη διαδικασια να σου απαντησω γιατι ρωταγες γιατι κανεις δεν αναφερει στην λιστα του τουσ Rush και το συγκεκριμενο dvd.

Δεν αρνηθηκα την αξια του...αλλα οπωσ σου εξηγησα το παιξιμο του..ποτε δεν μου αρεσε. τοσο απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου