Προς το περιεχόμενο

καθυστερημενο χριστουγεννιατικο review σε Schoenhut toy piano


βα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη τις τελευταιες μερες υπαρχει κινηση στο θεμα με το toy piano,

http://www.noiz.gr/index.php?topic=175922.0

το θεωρησα κατι σαν χριστουγεννιατικο οιωνο και αποφασισα να κανω δωρο στον εαυτο μου ενα!

 

αγορασα λοιπον απο το καταστημα που εχει αναφερθει στο θεμα ενα ορθιο Schoenhut,25πληκτρων σε ωραιοτατο κοκκινακι!

 

πιο συγκεκριμενα αυτο!

 

http://www.toypiano.com/view_inv_photo_large.asp?html_model_number=6625R

 

το μαραφετι δεν εχει μεσα μηχανισμο πιανου οπως πιστευα, πραγμα που το κανει ουσιαστικα ενα μεταλλοφωνο με κλαβιε.

οσο για τον ηχο ειναι αυτο ακριβως που περιμενει καποιος, με μονο μειονεκτημα οτι αν παιξεις πιο ατσαλα και δυνατα ακους και τους μηχανικους ηχους που κανουν τα σφυρακια, η τα πληκτρα που φτανουν στον πατο.(νομιζω ακουγεται και στα κλιψ)

 

ανεβαζω και δυο κλιπακια πολυ προχειρα ηχογραφημενα, μετα απο πολυωρο μιξινγκ, στα οποια παιζει ο συμφορουμιτης κοργκυ, απλα για να παρετε μια ιδεα!

 

υ.γ.

η κοπελα στο καταστημα ηταν πολυ ευγενικη και εξυπηρετικη παροτι πηγα τελευταια στιγμη πριν κλεισουν για πρωτοχρονια και μαλιστα δεν ειχα σαφη εικονα του τι θα  αγοραζα, οποτε περασε καποιο χρονο να μου δειξει τις διαφορες αναμεσα στα τρια μοντελα που ειχε στο καταστημα.

εκτος αυτου μου εκανε προτασεις για πραγματα που θα μπορουσα να ακουσω αν μου αρεσει το συγκεκριμενο οργανο.

Λούμπεν Τρολλεταριάτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κλιπακια εχουν μεσα και κατι πρασινες, αλλα χαλαλι τους....

 

και οντως ειναι ξεκαθαροι οι θορυβοι απο τον μηχανισμο.

Λούμπεν Τρολλεταριάτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο βα, ευχαριστούμε :)

 

(παω στοίχημα οτι στο 2ο κλιπ ο περφόρμερ έκανε μηχανικές κινήσεις για να χρησιμοποιήσει το "κλαμα" ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου