Προς το περιεχόμενο

Τα πρωην ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ συνεχιζουν...


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα κομμάτια όσο προχωρούσαν προς το τελευταίο μου άρεσαν όλο και περισσότερο, σε σημείο να πάρω την κιθάρα και να αρχίσω να τα παίζω... Δεν ξέρω αν φτάνουν στο υψηλό επίπεδο του ορχηστρικού "Ο γύρος της μέρας σε ογδόντα κόσμους" αλλά μου αρέσουν. Ένα όμορφο μεράκι έχουν τα παιδιά, και είναι πολύ σημαντικό (για αυτούς και για μας) που διατηρούν μια φλόγα που σιγοκαίει. Δυστυχώς όμως στα δικά μου αυτιά ακούγεται σαν ηχογράφηση που της έχει γίνει mute ένα κανάλι... της φωνής.  :(

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραια δουλεια!

Εμενα μου αρεσouν αρκετα σαν goodbye blue sky...

Προσωπικη αποψη παντα,αλλα μου αρεσουν πιο πολυ απο τα τελευταια των κρινων. 8)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...
  • 10 μήνες αργότερα...

ψάχνοντας στο google με τι παίζουν τα διάφανα κρίνα..μου έβγαλε εδώ το site...superfunk who are you???

 

ο vox ο Ac30 αποτελούσε συνηθισμένο εξολπισμό του συγκροτήματος??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο vox ο Ac30 αποτελούσε συνηθισμένο εξολπισμό του συγκροτήματος??

 

με τον ιδιο AC30 (εναν KORG era του 1994 νομιζω) παιζει ο Κυριακος σε ολους τους δισκους πλην του "Ο,τι απόμεινε απ’ την ευτυχία" οπου παιζει με εναν RIVERA QUIANNA που ειχα τοτενες... ;D

 

ο ΑC30 ειναι πειραγμενος (εχει αλλαχτει το λαμπατο rectifier με τραντζιστορατο & τα Celestion Blue με EMINENCE SWAMP THANGS) για περισσοτερο headroom μια και ο Κυριακος θελει  μια καθαρη "πλατφορμα" για να αναδειξει το μηχανημα που πραγματικα φτιαχνει τον ηχο του δηλ. την πεταλιερα VOX Tonelab SE .

 

O Νικος παιζει με εναν στοκ Peavey classic 50 (τον οποιο ειχα αγορασει το 94 αν θυμαμαι καλα και του τον εδωσα γυρω στο 2003 ,πριν επαιζε με εναν Twin Reverb RI & στον πρωτο δισκο με εναν τραντζιστορατο Fender Deluxe)  και μια Line6 M13

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολύ καλό. Thx SF.

 

Προτίμηση μέχρι στιγμής στο The darker the night και στο On a trip down memory lane.

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω εντοπίσει για ποιο λόγο, αλλά ποτέ δεν μου πολυάρεσαν τα Κρίνα. Μάλλον έβρισκα πομπώδη το στίχο και την ερμηνεία του Ανεστόπουλου, αλλά πάντα μου άρεσε η μπάντα από κάτω.

 

Το παράδοξο είναι ότι τώρα μου αρέσουν τα προσωπικά του Ανεστόπουλου και μου αρέσει και η μπάντα Goodbye Blue Sky, χωρίς τον Ανεστόπουλο! Ίσως του τελευταίου του πηγαίνει περισσότερο αυτό που κάνει τώρα, κατά την ταπεινή μου πάντοτε. Είναι στημένο περισσότερο πάνω του και στην έντονη ποιητικότητα του λόγου του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω εντοπίσει για ποιο λόγο, αλλά ποτέ δεν μου πολυάρεσαν τα Κρίνα. Μάλλον έβρισκα πομπώδη το στίχο και την ερμηνεία του Ανεστόπουλου, αλλά πάντα μου άρεσε η μπάντα από κάτω.

Εγω θα ελεγα και κουραστικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τον ιδιο AC30 (εναν KORG era του 1994 νομιζω) παιζει ο Κυριακος σε ολους τους δισκους πλην του "Ο,τι απόμεινε απ’ την ευτυχία" οπου παιζει με εναν RIVERA QUIANNA που ειχα τοτενες... ;D

 

ο ΑC30 ειναι πειραγμενος (εχει αλλαχτει το λαμπατο rectifier με τραντζιστορατο & τα Celestion Blue με EMINENCE SWAMP THANGS) για περισσοτερο headroom μια και ο Κυριακος θελει  μια καθαρη "πλατφορμα" για να αναδειξει το μηχανημα που πραγματικα φτιαχνει τον ηχο του δηλ. την πεταλιερα VOX Tonelab SE .

 

O Νικος παιζει με εναν στοκ Peavey classic 50 (τον οποιο ειχα αγορασει το 94 αν θυμαμαι καλα και του τον εδωσα γυρω στο 2003 ,πριν επαιζε με εναν Twin Reverb RI & στον πρωτο δισκο με εναν τραντζιστορατο Fender Deluxe)  και μια Line6 M13

Ενδιαφέρον και χαρακτηριστικός ήχος και των δύο.

 

Εγω θα ελεγα και κουραστικη

 

εγώ δε θα το έλεγα.

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ενδιαφέρον αν κ δυστυχώς έπιασα τα μισά και αν. Γενικά το επίπεδο του site δύσκολα το παρακολουθεί ο πολύ ερασιτέχνης σαν την αφεντιά μου. Πρέπει να googl-άρω τα μισά για να τα καταλάβω..

 

Σ ευχαριστώ πολύ πάντως..

 

υγ. μα γιατί διαλυθήκανε ρε γαμώτο? ενωθείτε για ένα live..ενούλι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου