Προς το περιεχόμενο

blue-non places


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο πλαίσιο μιας έκθεσης, μου ζητήθηκε να γράψω ένα 2λεπτο με θέμα την αναμονή. Σχόλια, κριτικές, αγανάκτηση, δεκτά. :)

 

Τεχνικά : telecaster am std alder 4 κομμάτια nitro finish, rosewood λαιμός -> Geiger Counter + M9 -> Tech21 blonde-> PC

 

Μίξη ο Πάρης (mixitonline.com)

 

Καλλιτεχνικό υπόβαθρο :

 

d‚‹ΔΌαµρs‹R^ΌΐG+    ‚’®……¤Yem‚έq€βΚ[Γμι€VeΙ…

χq¥•Dj&£8N„ηΆ°ΦZSzώ”ΐζώό°2AY±WADyΗη\ƒj&­qΨ6aδ.ƒ»fΤΉΝ~ή°3I«  UQΨ

ϊηrr#…T£*MJ%¥A¥¨ρ£’ΏΏχβN

έΏυ[“µG,ΏΪ‘ό²fPλΫά«ΌΤ³――ό±ΏΧΊΦς„Ώ™ηw_Μ°ΤΎηύθεΡΛfΑΏΥΗΠ£ό–$®UΠο”d .A[i sG <|µ‚ΈΠ%&v°νuuΎcύC*«$’D!Kp¨‡€·@‡Eσ–! J©1τ"7“.ΓWBE.

V ‹€—5Κ§ bΚ¥Heή°$9,em.ψxY.DeΒρvάV(qΑΤΘΔΡQm¶‘A6ΰ9$mΜ

bθ-6¦ή‹h[π©‹U•iτgΛ0—iϋ†FB9Ψ

S9jό; W

oΟ @l΄    #CΓ³%ΆXμ`έ    •δ3 Hd»)¶·EΥ*Χ$–ΪΚ‡

non_places_final.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατί βρε παιδί μου?....

Ανέβηκε η πίεσή μου 40 !

Και το ακούω 3η φορά...αναζητώντας κι άλλες παρενέργειες.

Παίζει αυτό το θέμα στην έκθεση?

 

Αφού προσπάθησες και ανταμοίφθηκες,πάλι καλά.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει το θέμα που επαναλαμβάνεται (kind of). Δίνει μια διάσταση χρόνου που περνάει άρα και αναμονής. Εγώ θα έκανα τα dynamics του κομματιού ή πιο extreme ή πιο flat.

 

Κι η αναμονή άλλωστε περνάει από φάσεις. Φάση χαλάρωσης, φάση βαρεμάρας, φάση εκνευρισμού για την καθυστέρηση, φάση αποδοχής της καθυστέρησης. Λέμε τώρα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κάτσε λίγο γιατί δεν κατάλαβα (είμαι και ζαλισμένος από το πρωί) . Όταν λες «έκθεση» τι εννοείς; Αυτό που λέμε «ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΚΘΕΣΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ» ή αυτό που λέγαμε στο σχολείο «ΕΚΘΕΣΗ ΙΔΕΩΝ».; Το θέμα της έκθεσης ήταν η αναμονή  ή το θέμα αυτού που έγραψες ήταν η αναμονή. Sorry και πάλι,  άλλά όπως προείπα από το πρωί γράφω δικόγραφα…..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aναμένοντας να δράσει το δηλητήριο της ευθανασίας δεμένος στο κρεβάτι του πόνου :o

Αν ήθελες να εκφράσεις αναμονή θλιβερού γεγονότος, το πέτυχες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου χρειάζεται η έκθεση για να τ'ακούσω. Το έχω στο ριπίτ και το βρίσκω εξαιρετικό. :)

 

Προτείνω να το δουλέψεις πιο πολύ ώστε να ολοκληρωθεί και να μην δίνει την αίσθηση μιας απλής καταγραφής μιας ιδέας/ύφους/συναισθήματος κτλ.

 

Όμως δεν κατάλαβα τις επιλογές της ψηφοφορίας(μάλλον δεν πιάνω το χιούμορ ???). Τι ψηφίζουν αυτοί που τους άρεσε?

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Αρχικά έπεσε το μάτι μου στον τίτλο που τον βρίσκω καταπληκτικό, ειδικά αφού διάβασα τα περί του θέματος της αναμονής.

 

Το πρώτο (μη) μέρος/εισαγωγή μου έδωσε μια εικόνα rewind. Σα να γυρνάει ο χρόνος ανάποδα.

 

Το δεύτερο (μη) μέρος είναι ένα τεράστιο παραμορφωμένο ρολόι που μετράει τα δευτερόλεπτα βασανιστικά και νομοτελειακά.

 

Μου άρεσε πάρα πολύ και σαν κομμάτι από μόνο του και σαν υλοποίηση της ιδέας της αναμονής και του (μη) χώρου.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου