Προς το περιεχόμενο

Αγορά ΚΛΑΣΣΙΚΗΣ κιθάρας..


BassTard

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκινησα να παιζω κιθαρα εδω και καποιο διαστημα (ειμαι μπασιστας), και θελω να αγοραζω μια καλη κλασσικη κιθαρα.

 

Εχω δει διαφορες στο ιντερνετ αλλα περα απο το πως μου ακουγεται στο αυτι δεν εχω ιδεα για το τι να προσεξω.

 

Budget: 200-300 ευρω.

 

Καμια ιδέα?

 

Τανκς

BassTard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιξε αλλου τοτε ρε μεγαλε!

καλά, πάρε μία τέτοια τότε, να κάνεις φιγούρα και στα κορίτσια... :D

http://ergonomic-guitar.com/produit.php?ref=1S&id_rubrique=5

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιξε αλλου τοτε ρε μεγαλε!

 

Το σχόλιο του marathon έχει να κάνει με το budget σου σε σχέση με τη φράση καλή κλασική κιθάρα.

Είναι απαγορευτικό το ποσό που θες να διαθέσεις για καλή κλασική.

Βέβαια εδώ τίθεται το θέμα τι εννοείς όταν λες καλή κλασική;

 

καλά, πάρε μία τέτοια τότε, να κάνεις φιγούρα και στα κορίτσια... :D

http://ergonomic-guitar.com/produit.php?ref=1S&id_rubrique=5

 

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα στα λεφτα που θες να δωσεις υπαρχουν καλες λυσεις , αλλα οχι αυτο που λεμε καλη κλασσικη .

Πηγαινε στον Ανδρομηδα στη Νικηταρα στο κεντρο και στον Παπαγρηγοριου-Νακα στην στοα Πεσματζογλου και ρωτησε τους για κιθαρες σε αυτα τα λεφτα . Κοιταξε να σε βολευει το μπρατσο και τα αλλα ενταξει βρισκονται . Αλλα ειναι προτιμοτερο να παρεις για αυτα τα λεφτα μια κιθαρα απο τα παραπανω μαγαζια που δεν ειναι τοσο brand-name , αλλα σου αρεσει στον ηχο οπως πχ Guernica,Sanchis,Almansa κτλ, παρα να παρεις με τα ιδια λεφτα μια Yamaha η κατι τετοιο γιατι οι πιο γνωστες θα ειναι σιγουρα χειροτερες σαν κιθαρες και ισως ακριβοτερες .Αυτο που σου λεω το εγγυομαι 100% και το εχω δει απο φθηνες κιθαρες που εχουν οι μαθητες μου  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχόλιο του marathon έχει να κάνει με το budget σου σε σχέση με τη φράση καλή κλασική κιθάρα.

Είναι απαγορευτικό το ποσό που θες να διαθέσεις για καλή κλασική.

Βέβαια εδώ τίθεται το θέμα τι εννοείς όταν λες καλή κλασική;

 

;D

 

Οταν λεω καλη κλασσικη δεν εννοο αυτη που κανει 2000ευρω...

 

Σου ειπα οτι τωρα εχω ξεκινησει, αλλα δε ειμαι και ασχετος.

Νομιζω οτι με 2-3 κατοσταρικα παιρνεις κατι αξιολογο.

Αν εψαχνα μια με 50 ευρω τοτε ηταν ευκολο το ζητημα και δε θα ρωτουσα εδω.

 

;D

 

BassTard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λεω καλη κλασσικη δεν εννοο αυτη που κανει 2000ευρω...

Ατυχώς, από τόσα ξεκινάνε οι καλές...ακολούθησε για σιγουριά λοιπόν τη συμβουλή του jacob26, και καλές αγορές

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε ψάξε εκεί που προτείνει ο φίλος jacob26 και γενικά δοκίμαζε κιθάρες μέχρι να σου κάτσει κάποια που να σου αρέσει.

Πάντως κοίταζε και στις αγγελίες του noiz.

Κατά καιρούς εμφανίζονται συμπαθητικές κιθάρες σε τιμές κοντά στο budget σου.

 

Βασικά, ο Θεός μαζί σου.

 

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με μια βόλτα στον Παπαγρηγορίου. Πιστεύω πως θα βρείς κάτι αξιοπρεπές αν και η κατηγορία χρημάτων στην οποία θες να κινηθείς είναι κάπως χαμηλή για κλασική κιθάρα. Δεν ισχύει για τις κλασικές ό'τι και για τις ηλεκτρικές. Ίσως να αξίζει τον κόπο να μαζέψεις λίγα ακόμα χρήματα και να πας σε μια Sanchis ή μια Guernica. Αν θες να κινηθείς προς Νακα, η μόνη αξιοπρεπής που έχω δει-παίξει σε αυτά τα χρήματα είναι η 1C της Alhambra. Αλλα κατα την άποψή μου δεν είναι και τόοοσο καλύτερη απο τη C70 της Yamaha η οποία βρίσκεται κάτω απο τα 200 euros. Όπως και να έχει σου εύχομαι καλό ταξίδι στον κόσμο της κλασικής κιθάρας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου