Προς το περιεχόμενο

badass II και προβλημα με βαγονακια.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους..

Αγορασα την εν λογο γεφυρα, και το προβλημα ειναι οτι δεν εχω βρει ακομα το καταλληλο εργαλειο για να ρυθμισω το υψος στα saddles... Ειναι πολυ μικρο για να ειναι αλλεν και οτι και αν δοκιμασα δεν χοραγε καν... Αγορασα και ενα σετ αστερακια αλλα ενω στην αρχη ψιλοκουνηθικε το βιδακι μετα τιποτα...ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙΙΙΙΙ...??? :-\

Αν μπορει καποιος που να εχει την γεφυρα ή που να ξερει εν πασει περιπτωση θα το εκτιμουσα..

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Allen είναι. Μικρότερο από τα συνηθισμένα μικρά στα set. Εγώ ένα που έχω το βρήκα τυχαία χύμα σε μπάγκο. Σε ηλεκτρονικάδικα μπορεί να βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Allen είναι. Μικρότερο από τα συνηθισμένα μικρά στα set. Εγώ ένα που έχω το βρήκα τυχαία χύμα σε μπάγκο. Σε ηλεκτρονικάδικα μπορεί να βρεις.

+1

Τα δίνει μαζί με την αγορά της γέφυρας η Badass.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγο google βρήκα ότι πρέπει να πάρεις αλενάκια σε ιντσες και να χρησιμοποιήσεις τα πολύ μικρά. Θα βρεις σετάκια σε μερικά σιδεράδικα χρωματοπωλεία κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκεκριμένα άλεν (είναι σε ίντσες όπως με πρόλαβε η Eύη) εγώ τα είχα βρει κάπου κοντά στην Ερμού, αν θυμηθώ το μαγαζί θα κάνω update!

www.lowercut.com

www.theroadmiles.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ιδέα θα ήταν να δεις από το νετ τα χαρακτηριστικά της γέφυρας, ώστε να έχεις τις ακριβείς διαστάσεις του άλεν, και μετά να πας σε κάποιο μηχανουργείο μήπως και έχουν/φιλοτιμηθούν να σου φτιάξουν ένα.

www.lowercut.com

www.theroadmiles.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για αλενάκια μιλάμε, στον τορναδόρο θα τον στείλουμε;

 

Μπες στο net και βρες αλλενάκια με το .050" (ή 1.25 σε μετρικό) αντίστοιχο και είσαι αφέντης.

To αντίστοιχο της Allparts είναι AW-4210-003-S

http://www.allparts.uk.com/online-shop/allparts-guitar-amp-parts/tools-guitar-care/allen-keys-c-277_1_137_139.html

 

Από την άνεση του πληκτρολογίου σου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια...

Επειδη δεν εβγαλα ακρη με τα μαγαζια εδω, θα ακολουθησω την λυση του ηχητικουΚωστα..:)

Μηπως υπαρχει κανα μαγαζι που να στελνει αλλα να ειναι Ελλαδα??Για την ταχυτητα της υποθεσης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου