Προς το περιεχόμενο

Συνεντεύξεις των Λαικεδέλικα


kostri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιες συνεντεύξεις των Λαικεδέλικα, της πρώην μπάντας του Θ. Παπακωνσταντίνου. Το βιντεάκι δίνει νομίζω μια αδρή εικόνα της ατμόσφαιρας εκείνης της απίστευτης παρέας. Είναι μάλλον η καλύτερη λάηβ μπάντα που έχω δει.

 

Το βίντεο είναι απόσπασμα από το ντοκυμαντέρ του Θ. Παπακώστα "Στα Κέρατα του Ταύρου" το οποίο είχε αντικείμενο τον Θ. Παπακωνσταντίνου.

 

(Στα Κέρατα του Ταύρου) Συνεντεύξεις-Σ'αφήνω Γειά

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτική η ταινία του Θ. Παπακώστα (όσοι δεν την έχουν δει να τη δουν επειγόντως), κι ακόμη πιο εκπληκτική η περίοδος των Λαϊκεδέλικα (τυχεροί όσοι τη ζήσαμε). Τρανό παράδειγμα του "όλα τα καλά πράγματα διαρκούν λίγο και κάποτε τελειώνουν".

Το καλό πάντως με τον Θανάση είναι ότι πάντα έχει έναν άσο στο μανίκι και συνεχώς μας εκπλήσσει.

Εν αναμονή του νέου του δίσκου και των εμφανίσεών του τον άλλο μήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερο heads-up σε μικρό χρονικό διάστημα, ευχαριστώ kostri. Μπαίνει με χίλια στα προσεχώς.

Το clip με προϊδεάζει για τα καλύτερα.

 

[...] εκπληκτική η περίοδος των Λαϊκεδέλικα (τυχεροί όσοι τη ζήσαμε). [...]

 

Αν εννοείς εκ των έσω...πες μας κι άλλα. ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερο heads-up σε μικρό χρονικό διάστημα, ευχαριστώ kostri. Μπαίνει με χίλια στα προσεχώς.

Το clip με προϊδεάζει για τα καλύτερα.

Να' σαι καλά :).

 

Βεβαίως να δεις την ταινία, ιδιαιτέρως αν σε ενδιαφέρει η μουσική του Παπακωνσταντίνου. Μεταφέρει- όσο γίνεται- την αίσθηση εκείνης της εποχής. Μάλιστα θα ήταν ακόμα καλύτερα αν μπορούσες να την δεις στο σινεμά. Θυμάμαι πως προέκυπτε μια συναυλιακή διάθεση στους θεατές. Πολύ ωραία πράγματα. :)

 

 

Δεν ξέρω αν έχει "εσωτερική πληροφόρηση"( ;D) ο αγαπητός raindog, αλλά δεν είναι τυχαίο πως όσοι πήγαν(ή, καλύτερα, συμμετείχαν) στις συναυλίες της περιόδου των Λαϊκεδέλικα λένε το ίδιο πράγμα. Υπήρχε η αίσθηση της ενότητας/συντροφικότητας όλου του κοινού, κάτι που δεν έχω ξαναζήσει έκτοτε.

 

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς εκ των έσω...πες μας κι άλλα. ;)

μπα, όχι...δεν εννοούσα κάτι τέτοιο

 

εννοούσα αυτό:

όσοι πήγαν(ή, καλύτερα, συμμετείχαν) στις συναυλίες της περιόδου των Λαϊκεδέλικα λένε το ίδιο πράγμα. Υπήρχε η αίσθηση της ενότητας/συντροφικότητας όλου του κοινού, κάτι που δεν έχω ξαναζήσει έκτοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική ταινία που kate em (KTM) απευθύνεται σε όλους τους μουσικούς. Πάντως, αν δεν κάνω λάθος, αφότου προβλήθηκε σε κάποια φεστιβάλ, στη συνέχεια δεν υπήρξε κανονική διανομή και έγινε γνωστή από στόμα σε στόμα. Ξέρετε κάτι παραπάνω επ' αυτού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω πολύ λάθος, πρέπει να είχε διανομή στον Μικρόκοσμο και θυμάμαι έστελνε και ο Μελωδία κόσμο με προσκλήσεις (δηλαδή δύσκολο να ήταν μια προβολή).

Τώρα για πόσο την είχαν πάνω, δύσκολο να θυμάμαι.

 

Πάντως δίσκο ο Θανάσης, δίσκο ο Μπαντούκ, δίσκο και ο Μπάμπης...

:) :) :)

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω πολύ λάθος, πρέπει να είχε διανομή στον Μικρόκοσμο

Είχε, όντως. Εγώ εκεί το είδα. Οι προβολές πρέπει να κράτησαν 2 βδομάδες αν δεν απατώμαι.

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου