Προς το περιεχόμενο

Digitech RP 500 VS Pod HD 300


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αντε γρήγορα γιατι θέλω να παραγγείλω... ;D

ρε σεις...........θελει ψαξιμο το θεμα...με κανενα απο αυτα δεν βγαζεις ηχο ετσι απλα.........εαν καποιος δεν εχει ορεξη να ασχοληθει και νομιζει οτι θα βγαλει ηχο στο μπαμ με οτι διαλεξει θα κανει λαθος.......αμα βρεις το κουμπι τους βγαζει ηχο και με τα 2........τωρα καποιοι αλλοι θεωρουν οτι ηχο δεν βγαζεις με αυτα........εμενα τα αυτια μου αλλα λενε......... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά sorry για το Καρα-off topic..

Ignatios, ρε φίλε αν βρεις χρόνο και όρεξη, στείλε tab το ματζορο-μπλουζο lick που κάνεις αρκετές φορές (πχ στο πρώτο βίντεο 1:17-1:20)...Me likes!!!!

Thx!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις...........θελει ψαξιμο το θεμα...με κανενα απο αυτα δεν βγαζεις ηχο ετσι απλα.........εαν καποιος δεν εχει ορεξη να ασχοληθει και νομιζει οτι θα βγαλει ηχο στο μπαμ με οτι διαλεξει θα κανει λαθος.......αμα βρεις το κουμπι τους βγαζει ηχο και με τα 2........τωρα καποιοι αλλοι θεωρουν οτι ηχο δεν βγαζεις με αυτα........εμενα τα αυτια μου αλλα λενε......... ;)

το διαπιστωσα με την rp  που ειχα... μου βγαλε την ψυχη. οτι κανουν δουλεια κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρέσει λίγο περισσότερο το 2 video εκτός από τι χροιά του ήχου νομίζω ότι θα κόβει καλύτερα μέσα σε μια μίξη.

τώρα αν το 1 έχει περισσότερο όγκο ίσως είναι θέμα eq

 

nice playing  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

igantie νομιζω το πρωτο ειναι η rp και το δευτερο το pod.Στο πρωτο ο ηχος φαινεται πιο δουλεμενος σε αντιθεση με το δευτερο(κι αυτο μου αρεσε) που πιστευω ενα fine tuning το ηθελε λιγο ακομα.Κι αφου ειπες οτι δεν προλαβες να ρυθμισεις καλα το pod ετσι

εβγαλα το συμπερασμα.Σωστα?

Αμα δεν θες να το αποκαλυψεις ακομα πες μου με p.m. δε θα τους πω τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Α ειναι πιο κομπρεσαρισμενο και πιο "πλαστικο" στα γκαζια, μου θυμισε μια απλη πεταλιερα.

To δευτερο εχει.... potentials, ακουγεται πιο πολυ.... κιθαρα και (σχεδον) καθολου πλαστικουρα και τουλαχιστο στο βιντεο ειναι πιο "ποιοτικο" στον ηχο. Μονο λιιιγα μπασακια του λειπουν, αλλα αυτο μπορει να ειναι επειδη ο ενισχυτης σου ειναι 1χ12 (νομιζω).

 

Δεν με ενδιαφερει ποια ειναι ποια αλλα νομιζω η πρωτη ειναι η τζιτζιτεκ και η δευτερη η ποντι.

Εννοειται μου αρεσε το δευτερο πιο πολυ (αν ειναι το 2ο η τζιτζιτεκ μπραβο της)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντώναρε, ωραία δουλειά έκανες και ωραίο παίξιμο!!!!!

 

Λοιπόν εμένα μου άρεσε το πρώτο περισσότερο, γιατί άκουγα πιο καθαρά τις νότες, είχε περισσότερο όγκο και μου ακουγόντουσαν οι αρμονικες και τα "σφυρίγματα" πιο φυσικά.

Το δεύτερο ναι μεν καλό, αλλά κάπου-κάπως μπλέκετε ο ήχος, ίσως να είναι και θέμα ρυθμίσεων. Επίσης στο δεύτερο ήταν ΟΚ τα γκάζια, αλλά στα πρίμα σα να παραμόρφωνε λίγο.

Εν τέλη θα κάνω και μία "μαντεψιά" ;D

Α)POD HD

B)RP500

 

Υ.Γ: Στο πρώτο βίντεο άκουσα και ένα ωραίο wah.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε ελαφρώς περισσότερο το Β και φαντάζομαι πως είναι η rp που ξέρεις να την

δουλεύεις. Επίσης το κλίκ όταν την πατάς δεν θυμίζει κλίκ ολοκαίνουριου μηχανήματος

και στο Α μου φαίνεται οτι πατάς πιο μαλακά επειδή είναι ξένη ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου