Προς το περιεχόμενο

Κατάστημα για δοκιμή των παρακάτω ενισχυτών;


TFM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω έναν καινούριο ενισχυτή και θα ήθελα να ρωτήσω εαν υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα να δοκιμάσω τους παρακάτω:

 

Peavey 6505+ 112 combo

Bugera 333XL 212 combo

 

Ο ενισχυτής θα αντικαταστήσει έναν Vox VT 15.

Παίζω κυρίως τραγούδια των Metallica.

 

Εαν κάποιος έχει εμπειρία με αυτούς τους ενισχυτές ας γράψει και την γνώμη του για το ποιός θα ήταν καλύτερη αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Bugera πρεπει να εχει ο κουρμπης στη θεμιστοκλεους, ενω παραδιπλα στο guitar store πρεπει να εχει και peavey αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν εχει το συγκεκριμενο μοντελο ;)

 

Gerrard για τα πρωτα αλμουμ κανουν αυτοι ?  ;D

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Gerrard για τα πρωτα αλμουμ κανουν αυτοι ?  ;D

 

Αυτό θέλω να πώ και εγώ  ;D

 

η πληροφορία '' παίζω κυρίως Metallica '' δεν μπορεί να μας βοηθήσει να κανουμε κάποια πρόταση. Τι ίδιο θα ίσχυε εάν ο φίλος έπαιζε Beatles ή Milli Vanilli  ;D ;D ;D

 

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πληροφορία '' παίζω κυρίως Metallica '' δεν μπορεί να μας βοηθήσει να κανουμε κάποια πρόταση. Τι ίδιο θα ίσχυε εάν ο φίλος έπαιζε Beatles ή Milli Vanilli  ;D ;D ;D 

 

Για Milli Vanilli χρειάζεσαι έναν ultra high gain 1000W ενισχυτή με κοτσίδια, που να φαίνεται ότι παίζει ενώ από πίσω να παίζει άλλος.  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θέλω να πώ και εγώ  ;D

 

η πληροφορία '' παίζω κυρίως Metallica '' δεν μπορεί να μας βοηθήσει να κανουμε κάποια πρόταση. Τι ίδιο θα ίσχυε εάν ο φίλος έπαιζε Beatles ή Milli Vanilli  ;D ;D ;D

 

 

Ride the lightning/Master of puppets/Justice for all/Black Album/Death magnetic κτλ.

Γενικά πάντως τώρα τελευταία που προσπαθώ να παίξω το τραγούδι Master of puppets ο Vox VT15 που έχω δεν βοηθάει.

 

Το ξέρω πως κυρίως φταίει η τεχνική μιας και το συγκεκριμένο κομμάτι είναι αρκετά δύσκολο αλλά απλά ο vox δεν με καλύπτει σε θέμα distortion και tone.

 

Υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει και τους δύο ενισχυτές για να βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως να πάεις καμιά πεταλιέρα για καφρογκάζια?

 

 

Για Milli Vanilli χρειάζεσαι έναν ultra high gain 1000W ενισχυτή με κοτσίδια, που να φαίνεται ότι παίζει ενώ από πίσω να παίζει άλλος.  ;D

 

 

καλό  ;)

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ride the lightning/Master of puppets/Justice for all/Black Album/Death magnetic κτλ.

Γενικά πάντως τώρα τελευταία που προσπαθώ να παίξω το τραγούδι Master of puppets ο Vox VT15 που έχω δεν βοηθάει.

 

Το ξέρω πως κυρίως φταίει η τεχνική μιας και το συγκεκριμένο κομμάτι είναι αρκετά δύσκολο αλλά απλά ο vox δεν με καλύπτει σε θέμα distortion και tone.

 

Υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει και τους δύο ενισχυτές για να βοηθήσει;

 

Πάντως εάν είσαι σε πρώιμο στάδιο (που μάλλον είσαι) καλύτερα να κάνεις λίγη ακόμα  υπομονή μέχρι να βρείς τι περίπου θέλεις  ;)

 

 

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου