Προς το περιεχόμενο

Απίστευτη ιστορία :)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις διάβασα μια ιστορία στο tdpri, όπου ένας (γνωστός μάλλον) κιθαρίστας, "θρηνεί" την '54 telecaster του που την πούλησε κάποια στιγμή (λόγω διαζυγίου). Η κιθάρα αυτές τις μέρες πωλείται στο ebay, από ένα άλλο μέλος του TDPRI, o οποίος θέλει (και λογικό είναι) να την...μοσχοπουλήσει!

 

Τα υπόλοιπα μέλη του tdpri λοιπόν, ένιωσαν να σπαράζει η καρδιά τους και αποφάσισαν να κάνουν ένα web-μαραθώνιο αγάπης για τον πολύπαθο πρώην ιδιοκτήτη της tele.

¶λλος δίνει 10$, άλλος 250$...άλλοι βγάζουν κιθάρες, banjo κλπ σε δημοπρασία με σκοπό να δωρίσουν τα λεφτά που θα μαζέψουν, κάποιοι ετοιμάζονται να πάρουν δάνειο (αλήθεια λέω..)!!!!

 

Κι όλα αυτά...απλά για να "δουν" τον "φίλο" τους ξανά χαρούμενο με την κιθάρα στα χέρια του...

Μάλιστα ο τελευταίος, δήλωσε ότι θα την μεταβιβάσει στον ταλαντούχο 16-χρονο γιο του όταν φύγει από τον μάταιο τούτο κόσμο... :(

 

Η ιστορία λογικά θα λήξει στις 16 Απριλίου, οπότε και λήγει η δημοπρασία, ΕΚΤΟΣ αν πιο πριν τα μέλη του tdpri συγκεντρώσουν ένα μεγάλο ποσό!!!

 

...

...

...

...

 

ΕΧΩ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΙΔΕΑ:

θέλετε να κάνουμε το ίδιο και στο ΝΟΙΖ?

 

Να μαζέψετε όλοι λεφτά για μένα και να μου πάρετε αυτή την κιθαρούλα???

 

gilmourstra.jpg

Την έχει νομίζω κάποιος...Gilmour αν θυμάμαι καλά... :lol: :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανουμε!(ειμαι μελος του tdpri απο το 1996)

Εχουμε αγοράσει κιθαρες & κιθαρες για διαφορους αναξιοπαθουντες ενω η ετησια λοταρια μας μαζευει πάνω απο 20.000 δολλάρια :wink:

Πως να το κανουμε ...ανωτεροι ανθρωποι οι τελεκαστεραδες :wink:

 

Ειδικα για εναν θρυλο οπως ο John Beland ΤΙΜΗ μου ειναι να δωσω 50 δολλαρια!!

 

Παντως το φορουμ ειναι απίστευτο (για αυτο άλλωστε ειναι και το μονο φορουμ που επισκεπτονται,και ποσταρουν,διασημοτητες,καποια εποχη μεχρι και τον Sprinsteen ειχαμε!)

 

Περιτο να σου πω τι γνωριμίες εχω κανει μεσω αυτου του φόρουμ & το τι εμπιστοσυνη υπάρχει μεταξυ των μελων του (σκεψου οτι εχω αγοράσει 2-3 κιθαρες απο τις αγγελιες του και μου τις εστειλαν ΠΡΙΝ στειλω τα χρηματα!!)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία! Να γίνω κι εγώ μέλος!

 

Το 1997 λόγο μεγάλης ανάγκης είχα πουλήσει την tele μου:65Tele.jpg

 

σε κάποιον john αν θυμάμε καλά. Θα ήθελα πολύ να την πάρω πίσω :lol: Βοήθεια σας! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααα. Κάτσε να κάνω ένα post τότε στο TDPRI....

Θα γράψω:

 

Hello guys!!!

I am a guitarist from Greece... I have a serious health problem...Unfortunatelly my ears cannot tolerate bad sounding guitars...:(

 

I've visited many doctors in Europe and in the USA but, as they told me, the cure for my problem is ONLY one: To own a perfect sounding guitar ....

 

Please help me... I feel so depressed with my desease... :cry: :cry: :cry:

I AM DESPERATE!!!!

 

PS: I have made you a list with some guitars that you could help me getting...

Check it out here

Please, feel free to get me one or more of them....

 

Your beloved friend,

Elavd

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δεις που ο antouan θα ποστάρει κάτι τέτοιο:

 

"Μπατίρηδες αναξιοπαθούντες κιθαρίστες...πουλάω το κορμί μου για να τσοντάρω...βασανιστείτε..."

 

:lol: :lol: :lol:

 

Πού είσαι ρε antouan??

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δεις που ο antouan θα ποστάρει κάτι τέτοιο:

 

"Μπατίρηδες αναξιοπαθούντες κιθαρίστες...πουλάω το κορμί μου για να τσοντάρω...βασανιστείτε..."

 

:lol: :lol: :lol:

 

Πού είσαι ρε antouan??

 

Εδώ δίπλα είναι, ασχολούμασταν με κάτι... αθλήτριες! :lol: :lol:

 

Πέρα από την πλάκα παιδιά, πολύ αξιέπαινη αυτή η προσπάθεια, πρόκειται για ένα κομμάτι από τη ζωή ενός ανθρώπου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δεις που ο antouan θα ποστάρει κάτι τέτοιο:

 

"Μπατίρηδες αναξιοπαθούντες κιθαρίστες...πουλάω το κορμί μου για να τσοντάρω...βασανιστείτε..."

 

:lol: :lol: :lol:

 

Πού είσαι ρε antouan??

 

χαχααχαχαχαχα...ανοιχτο βιβλιο κατηντησα τελικα.....ετσι ετσι..εχω αναστατωθει βεβαια με τον Abraxas και τις αθλητριουλες του..αλλα οκ τα καταφερνω....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου