Προς το περιεχόμενο

Έχω πλέον απελπιστει .... Προτάσεις;;;


billmavra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχαχαχαχ..... Η αλήθεια είναι ότι παραηταν τραγικός ο τίτλος ...!!! Και ναι ... Όπως το είπες περιμένω να βρω τα 2 ευρώ στο δρόμο αλλά δεν ξέρω σε ποια οδό θα γίνει αυτό ....!!!! ;) οπότε κρατάω από όλα τα σχόλια το να πουλησω την κιθάρα , να δώσω την πεταλιερα και να πάρω variax 700 και πεταλακια ..... Thanks guys.....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μάγκες ... Με υποτιμησατε ... Για να καταλάβετε όσοι δεν αδυνατειτε ας γίνω αναλυτικοτερος .... Την κιθάρα και τα πεταλακια τα θέλω ΌΧΙ ΓΙΑ ΝΑ παίζω Σπιτι μου αλλά γιατί έχω βαρεθεί την fender και η variax θα με εξυπηρετούσε στα live με το συγκρότημα που έχω με Κατι φίλους ... Επίσης δεν είμαι κανένα 5 χρόνο που αποφάσισε να δώσει την αγαπημένη του συσκευουλα το psp για να πάρει κατι με χορδές και να το γρατζουναει απλώς αυτό είχα να κάθεται και να σκονιζεται και είπα να το αξιοποιησω ... Τώρα που έγινα ,πιστεύω ,κατανοητος και άφησα τις μπούρδες έξω ακούω απόψεις ... Να πουλησω κιθάρα και να δώσω πεταλιερα για variax ή μήπως για epiphone Lucille ...ή να κάτσω όπως είμαι μέχρι να πουλησω τα πάντα ( που μπορεί και να μην γίνει ποτέ .....) Δηλαδή οι παρούσες συνθήκες κατα την γνώμη σας μπορούν να γίνουν καλύτερες ρεαλιστικά στο μέλλον ...;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μάγκες ... Με υποτιμησατε ... Για να καταλάβετε όσοι δεν αδυνατειτε ας γίνω αναλυτικοτερος .... Την κιθάρα και τα πεταλακια τα θέλω ΌΧΙ ΓΙΑ ΝΑ παίζω Σπιτι μου αλλά γιατί έχω βαρεθεί την fender και η variax θα με εξυπηρετούσε στα live με το συγκρότημα που έχω με Κατι φίλους ... Επίσης δεν είμαι κανένα 5 χρόνο που αποφάσισε να δώσει την αγαπημένη του συσκευουλα το psp για να πάρει κατι με χορδές και να το γρατζουναει απλώς αυτό είχα να κάθεται και να σκονιζεται και είπα να το αξιοποιησω ... Τώρα που έγινα ,πιστεύω ,κατανοητος και άφησα τις μπούρδες έξω ακούω απόψεις ... Να πουλησω κιθάρα και να δώσω πεταλιερα για variax ή μήπως για epiphone Lucille ...ή να κάτσω όπως είμαι μέχρι να πουλησω τα πάντα ( που μπορεί και να μην γίνει ποτέ .....) Δηλαδή οι παρούσες συνθήκες κατα την γνώμη σας μπορούν να γίνουν καλύτερες ρεαλιστικά στο μέλλον ...;;

 

Φίλε μου, δεν σε υποτίμησε κανείς. Δεν σε ξέρουμε από χτες. Ο καθένας, σε οποιοδήποτε φόρουμ, σε κρίνει από τα γραπτά σου. Αν προσπαθήσεις να είσαι σαφής και αναλυτικός, θα λάβεις και αντίστοιχες σαφείς και τεκμηριωμένες απαντήσεις.  ;) Επίσης η επιθετικότητα στα post (όπως το παραπάνω) να είσαι σίγουρος ότι δε βοηθάει.

 

Επί πρακτικού τώρα, την Vax 700 θα τη βρεις μόνο μεταχειρισμένη και κατά την άποψή μου ΔΕΝ είναι η καλύτερη αγορά που μπορείς να κάνεις αυτή τη στιγμή. Γιατί πολύ σύντομα θα υπάρχει η (ακριβότερη αλλά απείρως καλύτερη) Tyler Variax, που εκτός των άλλων είναι ΚΑΙ πραγματική κιθάρα. Πάρε την 700 ΜΟΝΟ αν τη βρεις σε τιμή-ξεφτίλα.

 

Επίσης, ειδικά από τη στιγμή που ψήνεσαι για το guitar emulation της Variax, δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο σε χαλάει το Pod που έχεις και θέλεις να μπλεχτείς με πεταλάκια... Anyway, τα πετάλια μπορείς να τα ψάχνεις στις Αγγελίες και να τα αγοράζεις ένα-ένα όταν βρίσκεις τα χρήματα.

 

Τέλος, χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω, 500€ για μτχ μεξικάνα 7ender μου φαίνεται μάλλον δύσκολο να δώσει κάποιος, εκτός αν έχει της παναγιάς τα μάτια από επιπρόσθετες μετατροπές, που είναι αυτές που ζητάει.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβετε όσοι δεν αδυνατειτε

 

Πολυ σιγουρος εισαι οτι θα καταλαβουμε.... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε The Genius Loci έχεις δίκιο για την επιθετικότητα αλλά δεν μου αρέσει η ειρωνεία ... Άλλο πλάκα και άλλο ειρωνεία ... Για τις Tyler variax το είχα σκεφτεί και εγώ αλλά δεν θα είναι πολύ φθηνές φαντάζομαι ( εννοώντας γύρω στα 600€ που είναι οι variax 700 μεταχειρισμενες ) ... Όσο για την strat την δίνω με σκληρή θήκη και σκέφτηκα 500€ αρχική ... Ποτέ δεν ξέρεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε The Genius Loci έχεις δίκιο για την επιθετικότητα αλλά δεν μου αρέσει η ειρωνεία ... Άλλο πλάκα και άλλο ειρωνεία ... Για τις Tyler variax το είχα σκεφτεί και εγώ αλλά δεν θα είναι πολύ φθηνές φαντάζομαι ( εννοώντας γύρω στα 600€ που είναι οι variax 700 μεταχειρισμενες ) ... Όσο για την strat την δίνω με σκληρή θήκη και σκέφτηκα 500€ αρχική ... Ποτέ δεν ξέρεις ...

 

Για το πρώτο, πρέπει να μάθεις να βλέπεις πιο χαλαρά κάποια πράγματα, ειδικά σε επίπεδο forum.  ;)

 

Για το δεύτερο, οι JTV θα είναι περίπου στα διπλά (~1200€) απ'ό,τι φαίνεται. Βέβαια είναι (α) μια κανονική κιθάρα, με ποιότητα κατασκευής και playability σίγουρα πολύ καλύτερη της 700, (β) μια "καλύτερη Variax" σε ό,τι αφορά στις εξομοιώσεις και (γ) θα είναι καινούργια και όχι μεταχειρισμένη.

 

Για το τρίτο, όταν ακόμα και με τις τελευταίες αυξήσεις μια "του κουτιού" Mexican Strat HSS έχει ~550€, δεν θα σε σώσει η σκληρή θήκη (που βρίσκει κάποιος με 30-40 ευρώ). Πιο λογικό θα ήταν να τη βγάλεις σε μια τιμή κοντά στα 400€ ή πιο κάτω, για να μπορεί να φύγει πιο γρήγορα. Δυστυχώς αυτός είναι ο κανόνας στα μεταχειρισμένα (μην ξεχνάς ότι καινούργια η Vax 700 είχε πάνω από χιλιάρικο... οπότε υπολόγισε).

 

 

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εχεις δίκιο αλλά την αφήνω καναδυο βδομάδες με μια τιμή και ύστερα πεφτω σιγά σιγά ή παζαρευω ....!!! Μπορεί να καταλήξεις στα 400 αλλά μπορεί και όχι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παιζεις με στρατ στο γκρουπακι σου και την εχεις βαρεθει και θες να πας σε Λουσιλ ...ε τοτε σε κανα μηνα θα την βαρεθεις και αυτη γιατι απλα ειναι πολυ πιο "συγκεκριμενη" σε υφος κιθαρα εκτος βεβαια αν παιζεις μονο μπλουζ ή τζαζ (βλεπω να σκανε παλι τα λινκ με μεταλαδες που παιζουν με σεμι χολοου.....κατα κανονα λεω...και για τις δυνατοτητες ενος απλου ερασιτεχνη μουσικου).

 

Την λουσιλ την ειχα και δυστηχως την πουλησα πολυ γρηγορα απλα γιατι δε μπορουσα να φτιαξω ηχο ουτε σε προβαδικο ποσο μαλλον για λαηβ...Ειδικα με παραμορφωση επρεπε να ειμαι 4 μετρα τουλαχιστον μακρυα απο τον ενισχυτη .....

 

αυτα εν ολιγης γιατι πιεζομαι χρονικα ....

 

Κρατα την στρατ σου και πουλα τα υπολοιπα και παρε πεταλακια να δοκιμαζεις !!!! ααα και κανα ενισχυτη αμα δεν εχεις καλο !!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλα τα υπολοιπα και παρε πεταλακια να δοκιμαζεις !!!! ααα και κανα ενισχυτη αμα δεν εχεις καλο !!

 

 

 

Σωστός!Η πιο ουσιαστική αλλαγή για βελτίωση του ήχου είναι ένας καλύτερος ενισχυτής παρά μια καλύτερη κιθάρα και μετά ο μαγνήτης και τα πετάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο ουσιαστική αλλαγή για βελτίωση του ήχου είναι ένας καλύτερος ενισχυτής παρά μια καλύτερη κιθάρα και μετά ο μαγνήτης και τα πετάλια.

 

Εγώ απο τα λεγόμενά του καταλαβαίνω ότι δεν ψάχνει κάτι καλύτερο αλλά κάτι διαφορετικό γιατί βαρέθηκε την fender...

Εγώ πάντως θα πούλαγα μόνο το pod και θα έπαιρνα σιγά σιγά τα πετάλια που θέλω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου