Προς το περιεχόμενο

Aναζήτηση κιθάρας με συγκεκριμένα specs


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aπό bc rich μ αρέσει τρελά η zoltan bathory signature (ούτε καν τον ξέρω τον τύπο πάντως :P) για αυτό ρώτησα αν σ αρεσαν οι rockfield.Το σχήμα mockingbird με απωθεί αισθητικά αν και θα θελα να ρωτήσω: όλα αυτά τα κουμπάκια πάνω τι κάνουν??:P

Λοιπον συγγνωμη που καθυστερησα αλλα ειχα ξεχασει εντελως το θεμα.Πρωτα θα σου απαντησω στην ερωτηση για τους μαγνητες και η αποψη μου ειναι πολυ θετικη.Δεν θεωρω οτι χρειαζονται αλλαγμα διοτι ειναι αρκετα πολυπλευροι και παιζεις απο καθαρο μπλουζ εως και metalcore(το τελευταιο σιγουρα τουλαχιστον).γενικα μιλαμε για μια πολυ ροκαδικη κιθαρα.πολυ ωραιος λαιμος με υπερανετη ταστιερα,πολυ ανετη στα πιασιμα και συγχορδιες και ωραιο για σολαρισμα ειτε shred ειτε πιο μελωδικο.η μονη μαλακια ειναι με το cutaway το οποιο δεν σου δινει τοσο full access και στα 24 ταστα αλλα "ΝΑ μου!".οι μαγνητες οντως ειναι πολυ βρωμικοι ενω δεν εχουν πολυ sustain η τουλαχιστον τρελο...οσον αφορα τα κουμπακια ειναι τα εξης:οι δυο απο τους τρεις διακοπτες ειναι coil taps(singe coil,humbucker),και το τριτο ειναι το reverse phase switch το ποιο αντιστρεφει τους πολους των μαγνητων δλδ απο θετικους τους κανει αρνητικους και το αντιθετο,κατι που εχει ως αποτελεσμα τη δραματικη αλλαγη στον ηχο.επισης εχει το chickenhead knob το οποιο ειναι 5θεσιο tone filter το ποιο ειναι σαν το tone knob μονο που μειωνει και την ενταση ελαχιστα και ακομα δεν μπορω να το εξηγησω αλλα σιγουρα δεν κανει την ιδια δουλεια με το tone knob.το καταλαβαινεις αλλωστε γιατι αν το εχεις τερμα κλειστο πχ και κλεισεις και το tone knob θα κανει ακομα περισσοτερη αλλαγη.καταλαβαινεις οτι μιλαμε για πολλους διαφορετικους ηχους,και για κατι αρκετα πολυπλευρο γενικα...για τα λεφτα της ειναι κελεπουρι τελος!και αρνητικα reviews ειχα δει και εγω μερικα αλλα ρισκαρα και την πηρα και μετα καταλαβα τι εννοουσαν ολοι αυτοι που εγραφαν "if somebody stole my mockingbird,i would definitely buy another one" h akoma kalutera "i would find them,kill them and get it back!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

"if somebody stole my mockingbird,i would definitely buy another one" h akoma kalutera "i would find them,kill them and get it back!"

 

ultimate-guitar.com ??? :P Βασικά μου φαίνεται θα τσιμπήσω μία ibanez 2550ex από τις αγγελίες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έτσι είναι σε γενικές γραμμές.Καλή και η bc rich όμως δεν μου αρέσει το σχήμα και γενικά με βολεύουν μόνο οι strats.Απλά με αυτά τα σπεκς μάλλον θα πάω κάποια στιγμή σε τίποτα custom shop(με το καλό όταν θα έχουν κααααποιο κομπόδεμα για κάψιμο)  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα δεν ξερω πολλα απο ibanez ξερω μονο οτι οποια εχει 4 νουμερα στη σειρα ειναι απο τις καλες

 

Aυτό πες το στην RG 550  :-*

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου