Προς το περιεχόμενο

line6 pod live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ρωτησω και κατι ? μηπως ξερετε κανενα πακετο προσομειωσης , που να προσομειωνει ηλεκτρακουστικη κιθαρα ? δηλαδη να παιζω με την ηλεκτρικη και να γινεται ηλεκτρακουστικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δυστυχως δεν ξερω..

Εχει εναν ενισχυτη piezoacoustic αλλα δεν τον εχω δοκιμασει ακομα.

 

 

απο οτι ειδα δεν εχει ακομα κατι για τις hd... μονο γιατα προηγουμενα μοντελα...ευχαριστω παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό η Line 6 δεν το δίνει σάν εφέ, μιας και πουλάει τις Variax κιθάρες της που έχουν μοντέλα ακουστικής κιθάρας ( αρκετές ακουσιτκές και 12χορδες ).

Ξέρω όμως ανθρώπους που με χρήση των εφέ έχουν κάνει αρκετά καλές προσομοιώσεις ακουστικών, με Strat πάντα...

Θέλει ψάξιμο πάντως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό η Line 6 δεν το δίνει σάν εφέ, μιας και πουλάει τις Variax κιθάρες της που έχουν μοντέλα ακουστικής κιθάρας ( αρκετές ακουσιτκές και 12χορδες ).

Ξέρω όμως ανθρώπους που με χρήση των εφέ έχουν κάνει αρκετά καλές προσομοιώσεις ακουστικών, με Strat πάντα...

Θέλει ψάξιμο πάντως

 

 

καλα δεν καιγομαι εχω και την rp500 για αυτην την δουλεια... . Thanks anyway....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρη τι εγινε με το pod hd και το firmware update τελικα; Παντως απο τα βιντεακια που ειδα στο youtube με το 1.20 firmware αλλαζει κατα πολυ ο ηχος σε μερικες προσομοιωσεις (για 'μενα προς το καλυτερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρη τι εγινε με το pod hd και το firmware update τελικα; Παντως απο τα βιντεακια που ειδα στο youtube με το 1.20 firmware αλλαζει κατα πολυ ο ηχος σε μερικες προσομοιωσεις (για 'μενα προς το καλυτερο).

 

το νεο βερζιον εχει αρκετα μπαγκς... εγω την εστειλα στο νακα και μου το φεραν ετοιμο με το νεο βερζιον 1.20 και μετα απο 1 ωρα που επαιξα πηγα να αλλαξω προσομειωση και ενω γυρνουσα το κουμπι , οι φωτεινες ενδειξεις τρεμοπαιζαν και διαφορα τετοια... εβαλα και παλι το βερζιον 1.10 και ελυσα το προβλημα μου... εξαλλου γενικα και στο σαιτ της λαιν 6 υπαρχουν πολλα παραπονα για το νεο απντειτ... θα περιμενω λιγο να διορθωσουν τα προβληματα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω και κατι ? μηπως ξερετε κανενα πακετο προσομειωσης , που να προσομειωνει ηλεκτρακουστικη κιθαρα ? δηλαδη να παιζω με την ηλεκτρικη και να γινεται ηλεκτρακουστικη...

 

Ναι έχει μερικά ήδη μέσα, αλλά στο customtone.com υπάρχουν πάρα πολλά, μερικά εκ των οποίων είναι εξαιρετικά. Σου υπενθυμίζω οτι με το line6 Edit μπορείς να κάνεις θαύματα! Εγώ μέχρι και 12χορδη έφτιαξα!

Με το Χ3 (φασόλι) όντως μπορείς να κάνεις blend δύο tones και οι δυνατότητες είναι απίστευτες. Επίσης μπορείς να έχεις ταυτόχρονα μια κιθάρα/μπάσο και ένα μικρόφωνο με οτι διαφορετικά εφέ θέλεις στο καθένα. Μόνο μου παράπονο είναι οτι έχουν επιμελώς αποκρύψει από το site τους οτι το mic in δεν έχει phantom power. Θα έπρεπε!

 

Αυτά,

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου