Προς το περιεχόμενο

γνωμες για τον Laney TT50;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω παίξει με την κεφαλή TT100 και μου άρεσε πολύ ο ήχος της. Είχε πολύ καλά καθαρά, ένταση και πάρα πολλές επιλογές.

Αν ψάχνεις κάτι τόσο ευέλικτο αξίζει τον κόπο.

Αν πάλι έχεις στο μυαλο σου έναν ήχο συγκεκριμένο ψάξε τον ενισχυτή που βγάζει αυτό και μόνο αυτό και πάρτον.

 

Δική μου άποψη φυσικά.... :wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει με την κεφαλή TT100 και μου άρεσε πολύ ο ήχος της. Είχε πολύ καλά καθαρά' date=' ένταση και πάρα πολλές επιλογές.

Αν ψάχνεις κάτι τόσο ευέλικτο αξίζει τον κόπο.

Αν πάλι έχεις στο μυαλο σου έναν ήχο συγκεκριμένο ψάξε τον ενισχυτή που βγάζει αυτό και μόνο αυτό και πάρτον.

 

Δική μου άποψη φυσικά.... :wink:[/quote']

 

για την ωρα εχω μεινει χωρις ενισχυτη,και επειδη παιζω πολλα ειδη μουσικης,χρειαζομαι εναν σχετικα φθηνο ενισχυτη που να μπορει να παιζει αξιοπρεπως τα παντα.γιαυτο σκεφτηκα τον laney.ευχαριστω για την απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά ο TT δεν είναι φθηνός ενισχυτής!!!

Μήπως εννοείς TF?

Γιατί ο Combo TT50 πάει γύρω στα 1200-1500€!!!Είναι full λάμπα!

Ρίξε μια ματιά στον LC30 600-700€. Αλλά αν θες πες μέχρι πόσα σκέφτεσαι να διαθέσεις να κάνουμε καμμιά πρόταση!

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά ο TT δεν είναι φθηνός ενισχυτής!!!

 

εεεε,σχετικο ειναι αυτο.ειναι πιο φθηνος σε σχεση με κατι diezel και vht που γλυκοκοιταω που και που!γυρω στα 900 με 1100 θελω να δωσω για μια ευελικτη λαμπατη κεφαλη,οποτε πιστευω πως ο ττ ειναι καλος.ξερεις αλλους ενισχυτες με αυτα τα χαρακτηριστικα;μη μου πεις για engl μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α....αυτό εννοείς φθηνός εσύ....

Από ευελιξία ο TT50Η σκίζει πάντως σίγουρα και είναι και καλός ποιοτικά με μεγάλο εύρος ήχων.

Με τα χρήματα αυτά βέβαια ίσως υπάρχουν αξιόλογα μηχανήματα αλλά που να τα βρεις στην Ελλάδα να τα ακούσεις....Αλλιώς το να παραγγείλεις στα τυφλά κάτι και από reviews και samples είναι ίσως ρίσκο...

 

Ρίξε μια ματιά ή μιλα στο τηλέφωνο με τον Κουρμπή στην Ιπποκράτους 69 στην Αθήνα, κάτι θα έχει να σου προτείνει πιστεύω ακόμα κι αν δεν τους φέρνει αυτός.

Επίσης περίμενε λίγες μέρες, ο math2014 θα σου δώσει στα χρήματα αυτά μερικές επιλογές καλές που το χει ψάξει... Αν μπορείς άκου και κάναν Orange στο Λογοθέτη

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α....αυτό εννοείς φθηνός εσύ....

 

αν προσεξες εγραψα "σχετικα" φθηνος! :wink:

 

Από ευελιξία ο TT50Η σκίζει πάντως σίγουρα και είναι και καλός ποιοτικά με μεγάλο εύρος ήχων.

Με τα χρήματα αυτά βέβαια ίσως υπάρχουν αξιόλογα μηχανήματα αλλά που να τα βρεις στην Ελλάδα να τα ακούσεις....Αλλιώς το να παραγγείλεις στα τυφλά κάτι και από reviews και samples είναι ίσως ρίσκο...

 

Ρίξε μια ματιά ή μιλα στο τηλέφωνο με τον Κουρμπή στην Ιπποκράτους 69 στην Αθήνα' date=' κάτι θα έχει να σου προτείνει πιστεύω ακόμα κι αν δεν τους φέρνει αυτός.

Επίσης περίμενε λίγες μέρες, ο math2014 θα σου δώσει στα χρήματα αυτά μερικές επιλογές καλές που το χει ψάξει... Αν μπορείς άκου και κάναν Orange στο Λογοθέτη[/quote']

 

οκ ευχαριστω,δεν ξερω κατα ποσο οι orange ειναι ευελικτοι ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, τι ακριβώς εννοείτε 'ευέλικτος ενισχυτής';

 

Είναι πολλοί που θέλουν να έχουν 'ό,τι ήχο θελήσουν' και τελικά καταλήγουν σε... Line6 :?

 

Στην πραγματικότητα πιστεύω ότι μια μεγάλη γκάμα ενισχυτών μπορούν να είναι 'ευέλικτοι', τελικά μάλλον μικρότερο είναι το ποσοστό αυτών που είναι 'one trick pony'.

 

Εν συντομία, θέλεις έναν τάξη ΑΒ ενισχυτή (για μεγαλύτερο καθαρό headroom), κατά προτίμηση με 3-4 βαθμίδες προενίσχυσης (και αντίστοιχα 2-3 'κανάλια'), ένα καλό reverb, ένα καλό eq section και βέβαια το καλύτερο είναι να πάρεις κεφάλι και να το συνδιάσεις με τις καμπίνες που θέλεις.

 

Οι επιλογές είναι δεκάδες. Εύκολα θα μπορούσε κάποιος να προτείνει τους Rivera, για παράδειγμα.

 

Φυσικά είναι τελικά τι προτιμάς. Εγώ για παράδειγμα θεωρώ τον 'κινέζικο' AC-30 (την κεφαλή) έναν από τους πλέον 'ευέλικτους' ενισχυτές, παρά το ότι κάποιοι τον βλέπουν σαν 'κάθετη αγορά'. Και για την τιμή του πολύ τίμια επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά' date=' τι ακριβώς εννοείτε 'ευέλικτος ενισχυτής';

 

Είναι πολλοί που θέλουν να έχουν 'ό,τι ήχο θελήσουν' και τελικά καταλήγουν σε... Line6 :? [/quote']

 

 

θελω ευελικτο ΛΑΜΠΑΤΟ ,που για μενα παει να πει,ενας ενισχυτης με τον οποιο μπορω να παιξω σε ενα live απο μπλουζ μεχρι μεταλ μεχρι φανκ χωρις να παριστανω τη μπαλαρινα χρησιμοποιωντας 10 πεταλια για περισσοτερα γκαζια κτλ!οχι πως δε μου αρεσουν τα πεταλια,καθε αλλο

ο vox ειναι στη λιστα των μελοντικων μου αγορων,απλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αυτο που ζηταω για την ωρα.

 

Εν συντομία' date=' θέλεις έναν τάξη ΑΒ ενισχυτή (για μεγαλύτερο καθαρό headroom), κατά προτίμηση με 3-4 βαθμίδες προενίσχυσης (και αντίστοιχα 2-3 'κανάλια'), ένα καλό reverb, ένα καλό eq section και βέβαια το καλύτερο είναι να πάρεις κεφάλι και να το συνδιάσεις με τις καμπίνες που θέλεις.

[/quote']

 

 

ακριβως,απλα δε με καιει να εχει reverb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H&K Trilogy.

 

Τσεκαρε τον, εχει 3 καναλια και παει απο καθαρος μεχρι μεταλ. Δεν τον εχω ακουσει καθολου, απλα απο οσα εχω διαβασει, λενε οτι ειναι πολυ ευελικτος και ειναι και στα λεφτα που θες (1000ευ).

 

Ο ΤΤ50 επισης για τους ιδιους λογους πρεπει να ειναι καλος.

 

Τωρα παιζουν και αλλες επιλογες αλλα πανε στα 1500ευ+

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου