Προς το περιεχόμενο

Πεταλο-μηχανακι για το σπιτι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερες

Εχω λιωσει στο ψαχτηρι και θα ηθελα μια επιπλεον γνωμη.

Ψαχνω για μικρο ενισχυτακι-πεταλο-μηχανακι για το σπιτι.

Εχω να διαλεξω μεταξυ των:

Vox ac4tvh

Vov Lil Nightrain

Marshall class 5

Tα δυο πρωτα σε κεφαλι-καμπινα.

 

Αυτο που μ'ενδιαφερει ειναι καλα καθαρα με αρκετο headroom σε σπιτικες εντασεις και να συμπεριφερονται καλα με τα πεταλια.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερες

Εχω λιωσει στο ψαχτηρι και θα ηθελα μια επιπλεον γνωμη.

Ψαχνω για μικρο ενισχυτακι-πεταλο-μηχανακι για το σπιτι.

Εχω να διαλεξω μεταξυ των:

Vox ac4tvh

Vov Lil Nightrain

Marshall class 5

Tα δυο πρωτα σε κεφαλι-καμπινα.

 

Αυτο που μ'ενδιαφερει ειναι καλα καθαρα με αρκετο headroom σε σπιτικες εντασεις και να συμπεριφερονται καλα με τα πεταλια.

 

 

 

 

 

δοκιμασα καποτε εναν ac4tv με την καμπινα του και με les paul.. σε οτι ενταση και να το ειχα...βρομιζε...αμεσως...οποτε...και για bedroom level εγω δεν θα το περνα...

 

Night train...πολυ καλος...τον ειχα ακουσει στον καγμακη καποτε...αλλα δεν είμαι φαν του vox ηχου...παντος απο headroom οσο θες...πεντακαθαρος...ultra portable...οτι πρέπει...

 

marshall class 5...για μενα ενας απο του καλητερους class a 5 watt combo ενισχυτές...έπαιξα μαζί του πάλι στον καγμακη...το headroom και η ενταση που βγαζει πραγματικά ειναι εκπληκτική...χαρακτηριστικά μπορω να πω πως με στρατ τον ειχα στο 2 o'clock...1) δεν υπήρχε ιχνος od...2) κουφάθηκα...

 

hope this helps

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και κανα τρίμηνο το Vox AC4, έιμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά....πολυ όμορφο ηχητικά (και εμφανισιακά) αλλά για headroom δεν θα το έλεγα...έχει λίγο (απο όσο μπορώ να ξέρω)

 

Για πετάλια δεν ξέρω πολλά.. γενικά πάντως επικρατεί η άποψη ότι τα Vox είναι λίγο ιδιότροπα.

Εγώ με το δοκίμασα 2 διστόρτια και με το μεν roctron rampage δεν το ευχαριστήθηκα με το δε big muff δεν μπορώ να ξεκολλήσω..

 

Αυτά τα λίγα

 

ΥΓ: Χωρίς να τον εχω ακούσει (δεν τον βρήκα στα μαγαζιά που κοίταξα) αλλά απο προτάσεις και απο εδώ και απο φίλους μου λένε τα καλύτερα για blackheart little giant για "πεταλομηχανή"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Night train...πολυ καλος...τον ειχα ακουσει στον καγμακη καποτε...αλλα δεν είμαι φαν του vox ηχου...παντος απο headroom οσο θες...πεντακαθαρος...ultra portable...οτι πρέπει...

 

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στον Night train που είναι 15W. Ο  Lil Night train που είναι στις επιλογές του φίλου ειναι μόλις 2 Watt και φυσικά το headroom πάει περίπατο.

 

Αυτο που μ'ενδιαφερει ειναι καλα καθαρα με αρκετο headroom σε σπιτικες εντασεις και να συμπεριφερονται καλα με τα πεταλια.

 

Αρα μάλον πρέπει να κοιτάξεις και τον Bugera V22 που θα κάνει ακριβώς αυτό που θες και πολλά άλλα αν ποτέ του τα ζητήσεις. Κοίτα και τους Blackheart BH5 - BH15.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στον Night train που είναι 15W. Ο  Lil Night train που είναι στις επιλογές του φίλου ειναι μόλις 2 Watt και φυσικά το headroom πάει περίπατο.

 

σορρυ δεν το παρατήρησα... :)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου