Προς το περιεχόμενο

Cort Earth900 + Fishmann Neo-D clips


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κιθάρα φοράει 12άρες Elixir Phosphor Bronze.

 

Ο μαγνήτης είναι αρκετά ικανοποιητικός ηχητικά και μετά τη δοκιμή του συμφωνώ με όσους μου τον συνέστησαν σαν μια φτηνή λύση για μετατροπή ακουστικής σε ηλεκτρακουστική για πρόβες και live.Προσωπικά με ενόχλησε πολύ που η όλη κατασκευή εχει κολλημένο ένα φτηνιάρικο καλώδιο,με αποτέλεσμα η ημερομηνία λήξης του μαγνήτη να εξαρτάται από ένα ευπαθέστατο υλικό των 2-3 ευρώ.

 

Στις ακόλουθες ηχογραφήσεις δεν φαίνεται η ποιότητα του ήχου της κιθάρας από την οποία παραμένω έκπληκτος,αλλά δίνουν μια ιδέα για τη χροιά της.

 

H ηχογράφηση έγινε καρφί στην κάρτα ήχου (SB audigy) και δεν έγινε καμμία επεξεργασία

 

____________________________________________________________

 

ΕDIT:Σβήνω τα κλιπς επειδή δεν έχω χώρο αλλά έχω ανεβάσει άλλα στα οποία ακούγεται η κιθάρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶ντε ρε blue τον πήρες επιτέλους το μαγνήτη; :wink: :P

 

Λοιπόν, ο θόρυβος καταρχάς δεν νομίζω να ήταν στους 60 κύκλους, και νομίζω ο Neo-D είναι humbucker, έτσι κι'αλλιώς. Ήταν από το καλώδιο;

 

Επίσης κοίτα για κανένα προενισχυτάκι, θα κερδίσεις πολύ.

 

Πέραν αυτού μόνο τη χροιά όπως είπες μπορεί να καταλάβει κανείς, ειδικά από τα mp3. :cry: Δύο τινά έχω να πω:

 

1) Συνέχισε με τα κομμάτια, πάνω που φτιαχτήκαμε λιγάκι μας το έκοψες!

 

2) Αν δεν κάνω λάθος η κιθάρα είναι parlor? Δοκίμασε να βάλεις roundwound χορδές μια φορά, μπορεί να εκπλαγείς με το αποτέλεσμα! :wink:

 

edit: flatwound θέλω να πω παραπάνω γμτ βιασύνη μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον θόρυβο δεν ξέρω

 

1)Νομίζω είναι παράνομο να συνεχίσω :wink:

2)παρλορ είναι,ευχαρίστως να δοκιμάσω.

 

http://www.noiz.gr/postp47046.html#47046 :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o neo d ειναι single coil (για αυτο αλλωστε εχει & τοσο καλο ηχο :wink: ),το κολλημενο καλωδιο δεν ειναι προβλημα (τουλαχιστον σε εμενα 2 χρονια τωρα μια χαρα συμπεριφερεται) φτανει να τον τοποθετησεις μονιμα χωρις να κρεμεται το καλωδιο....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου