Προς το περιεχόμενο

Καλό και φτηνό ντραμς σετ


s.dave67

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά παιδιά , θέλω να ξεκινήσω μαθηματα ντραμς και θελω ενα σχετικα καλό και φθηνο κιτ(οχι πανω απο 410ευρω)! θα ηθελα να μου προτίνεται καποια κιτς(και μεταχιρισμένα αν ειναι σε καλη κατασταση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλημερα φιλε και καλη αρχη!

Καποιες οικονομικες προτασεις ειναι οι εξης:

Sonor Force 507:http://www.musicstore.com/en_EN/GRD/Drums/Drums-Sets/Sonor-Force-507-Studio-1-Wine-Red-11/art-DRU0013648-000

 

Mapex Voyager:http://www.musicstore.com/en_EN/GRD/Drums/Drums-Sets/Mapex-Voyager-VR5254-Burgundy-BY/art-DRU0021011-000

 

Gretsch Catalina Jazz:http://www.musicstore.com/en_EN/GRD/Drums/Acoustic-drums/Gretsch-Catalina-Club-Jazz-CC-J484-White-Pearl-WP/art-DRU0013117-000

 

Ελπιζω να βοηθησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Gretsch Catalina Jazz σιγουρα θα υπαρχει στο drumstore.Αλλα οπως θα σου απαντησουν και αλλοι εδω:"Κοιτα και μεταχειρισμενες στις αγγελιες" και για οποιαδηποτε απορια ρωτα εδω η στειλε μου κανα μηνυμα.

Να εισαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα ,επισης ο Γαβριλος εχει φερει τυμπανα με τη φιρμα του που φτιαχνονται TAIWAN νομιζω.Επειδη με ενδιαφερει μια τετοιου ειδους αγορα πηγα τα ειδα ,επαιξα και εμεινα με ανοιχτο το στομα.Για τα χρηματα που θελεις να ξοδεψεις ειναι οτι πρεπει.Και λαβε υπ'όψη σου οτι εχει το καλυτερο service ..μακραν.(δηλαδη οτι χρειαστης γινεται κυριολεκτικα  επι τοπου ).Επισης αν δεν ξερεις να αξιολογησεις ενα μεταχειρισμενο μονος σου τοτε ενας φιλοσ σου που ειναι γνωστης θα μπορεσει να σε βοηθησει  για μια μεταχειρισμενη που πουλανε συχνα στις αγγελιες του NOIZ.

Αυτα  και καλη τυχη στην αγορα που προκειται να κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια βρηκα στο νακα μια πρεμιερ ολοκληρωμενη με 408Ε και θα ηθελα αν γινετε την γνωμη σας.Ευχαριστώ!                                                                                                              σhttp://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/Default.asp?Static=243&Product=102237&Category=1361

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι σε καποιο προηγουμενο thread καποιος ειχε εκφρασει τα παραπονα του για μια τετοια ντραμς που ειχε αρχισει να διαλυεται απο τον πρωτο μηνα χρησης.Θα ψαξω να το βρω και θα σε ενημερωσω μεσω του Forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Έχω αυτά τα drums και τα έχω πάρει απο το Νάκα. Πρώτα για το hardware. Δεν είμαι έμπειρος απο άλλα set, καταλαβαίνω όμως ότι είναι 2ης ποιότητας τα premier. Απο ένα tom μου έχει κλοτσήσει μια εσωτερική βίδα, απο αυτές που βιδώνουν στο ξύλο τις εξωτερικές βάσεις των στεφανιών. Προς το παρών, ευτυχώς τπτ άλλο. Απο θέμα ποιότητας ήχου, με πολλές προσπάθειες κουρδίσματος σε όλα τα τύμπανα, με evans G2 coated για batter heads και χωρίς κάτω δέρματα στα 3 toms, έχω καταφέρει ένα πολύ καλό ήχο για την ποιότητα των ξύλων που έχει, (φλαμουριά). Απο κεί και πέρα, το hihat είναι για σερβίριμα ξηροκαρπίων μετα συνοδείας οινοπνευματοδών -μόνο- και πάλι δεν είμαι σίγουρος αν θα τα καταφέρει ακόμα και σε αυτό. Το crash έχει έναν ενδιαφέρον dark ήχο που δε με αφήνει τελείως ασυγκίνητο. Το χρησιμοποιώ ακόμα. Σαν ρεζουμέ πάντως, επειδή προσφέρει αρκετά, σχετικά με άλλα set και για να παίξεις δε χρειάζεται να αγοράσεις ούτε μπακέτες πιστεύω ότι είναι μια καλή αγορά για κάποιον που ξεκινάει τώρα. Δε θα απογοητευτείς, αλλα όλα βέβαια είναι θέμα των δικών σου αυτιών. Το υπέροχο κάποιου, είναι το χειρότερο κάποιου άλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου