Προς το περιεχόμενο

60th Anniversary Telecaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπάρχει η περίπτωση να πετάξεις τα λεφτά σου για μία καλή partcaster αλλά...πραγματικά εάν ξέρεις τι θέλεις (που φαίνεται ότι ξέρεις)... γιατί δεν τα αγοράζεις μόνος σου σε $...(1,45 σήμερα ;)) και μετά τα πάς στον Ντούκα να στα βιδώσει? Θα γλυτώσεις ένα 20-30% λογικά

ειλικρινα ειναι το πρωτο που ειχα σκεφτει απλα ο Ντουκας θα μπορεσει να μου φτιαξει ενα ιδιαιτερο μανικι λιγακι πιο λεπτο απο μιας Deluxe Strat (θα μου αρεσε πιο πολυ το λογοτυπο Fender) αλλα δεν μπορεις να τα εχεις ολα  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν υπάρχει η περίπτωση να πετάξεις τα λεφτά σου για μία καλή partcaster αλλά...πραγματικά εάν ξέρεις τι θέλεις (που φαίνεται ότι ξέρεις)... γιατί δεν τα αγοράζεις μόνος σου σε $...(1,45 σήμερα ;)) και μετά τα πάς στον Ντούκα να στα βιδώσει? Θα γλυτώσεις ένα 20-30% λογικά

 

Eξαρταται απο το τι θα βαλεις στην κιθαρα - πολλα απο τα parts που (by default)  χρησιμοποιει ο Σταυρος ειναι Ευρωπαικης προελευσης οποτε αν θες ακριβως τα ιδια (πχ τους μαγνητες ή το μπρατσο που δοκιμασες σε αλλη κιθαρα του) θα σου βγει πιο ακριβο να τα αγορασεις μονος σου.

 

Φυσικα αν θες καποιο συγκεκριμενο κομματι στην κιθαρα σου, αμερικανικης προελευσης (πχ καποιο συγκεκριμενο μανικι warmoth) τοτε μπορεις να συννενοηθεις με το Σταυρο και να σου το παραγγελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα απο τα parts που (by default)  χρησιμοποιει ο Σταυρος ειναι Ευρωπαικης προελευσης οποτε αν θες ακριβως τα ιδια (πχ τους μαγνητες ή το μπρατσο που δοκιμασες σε αλλη κιθαρα του) θα σου βγει πιο ακριβο να τα αγορασεις μονος σου.

Eκτός από μαγνήτες, ποιά δηλ?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκτός από μαγνήτες, ποιά δηλ?

 

Συχνα παιζουν σε NS Guitars, εκτος απο τους Haeussell μαγνητες, parts απο Rockinger/Goldo (σωματα και -ειδικα παλαιοτερα- μανικια) καθως και hardware (οπως γεφυρες) απο Goldo.

Φυσικα απο parts αν του ζητησεις κατι συγκεκριμενο θα στο φερει, αλλα τα παραπανω ειναι oι κλασσικες λυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

parts απο Rockinger/Goldo (σωματα και -ειδικα παλαιοτερα- μανικια)

αυτό λέω...ότι σήμερα με το $ στο 1,45, αυτά είναι ακριβά και όχι top...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ενα απλο οργανο θελω απλα μου αρεσει μια συγκεκριμενη εμφανιση δεν θελω κατι τρελο μια στρατ σκεφτηκα να φτιαξω με vintage white (M41) χρωμα, μεγαλο Headstock και ενα ανετο μανικι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό λέω...ότι σήμερα με το $ στο 1,45, αυτά είναι ακριβά και όχι top...

 

Kαταλαβαινω τι λες - ο λογος που το ανεφερα ομως ειναι οτι ο φιλος ανεφερε οτι δοκιμασε καποια NS οποτε πιθανον και να ζητησει το ιδιο μανικι με αυτο που δοκιμασε. Στην περιπτωση λοιπον αυτη ειναι αρκετα πιθανο, αναλογα με την προελευση του part, να μην μπορεσει να εκμεταλευτει τη χαμηλη τιμη του δολαριου γιατι το part ειναι ευρωπαικης προελευσης.

 

Ο λογος που "κολλαω" σε αυτο ειναι επειδη ο φιλος ανεφερε οτι του αρεσουν σχετικα λεπτα μανικια, σαν strat. Τα μανικια που χρησιμοποιει ο Σταυρος στις τελευταιες του τελε (οπως η δικια μου ή αυτη του Ηλια) ειναι αρκετα παχια. Το rockinger ομως ειναι αισθητα πιο λεπτο, οποτε ισως αυτο δοκιμασε ο φιλος και του αρεσε.

 

Βεβαια σε strat υπαρχουν ακομα περισσοτερες επιλογες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

odis13 ακριβως! ειδα μερικες τελε του Σταυρου και ειχαν αρκετα χοντρο μανικι με τον καιρο θα το συνηθισω αλλα ειναι καλυτερα να διαλεξω ενα που μου εκατσε καλυτερα ετσι δεν ειναι? και ο Σταυρος εκει εχει αρκετα ωραια μανικια για στρατ δεν ξερω αν ειναι ευρωπης η αμερικης αλλα αν μου αρεσει δεν θα κολλησω στην χωρα  :P οπως ειπα και πριν θα γουσταρα να γραφει Fender Stratocaster με τεραστια γραμματα αλλα ξαναλεω δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου