Προς το περιεχόμενο

Steve Gaines


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με ύμνους όπως τα On The Hunt, Saturday Night Special, το Railroad Song με αυτό το μέτρημα του Artimus που μου έχει γίνει βίωμα, με το μαγευτικό Cheatin Woman και φυσικά το I'm a country boy....

Σαγηνευτικό, υπνωτικό, ερωτικό ίσως. Όχι μαγευτικό  ;D

Γενικά στα "δεύτερα" τραγούδια των Skynyrd πιστεύω ότι κρύβεται μεγάλο μέρος της μαγείας τους.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σαγηνευτικό, υπνωτικό, ερωτικό ίσως. Όχι μαγευτικό  ;D

 

;D ;D

 

Γενικά στα "δεύτερα" τραγούδια των Skynyrd πιστεύω ότι κρύβεται μεγάλο μέρος της μαγείας τους.

 

+1 σωστή παρατήρηση

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το θέμα έχει περάσει σε γενικά σε Skynyrd θα ήθελα να συμπληρώσω κάτι ειδικά σε αυτό

 

Γενικά στα "δεύτερα" τραγούδια των Skynyrd πιστεύω ότι κρύβεται μεγάλο μέρος της μαγείας τους.

 

+1 , και κατα τη γνώμη μου και στα σημερινά τους δισκογραφηκά πονήματα...

 

Οι παλιοί μάλλον δεν θα μπορούν να τα ακούσουν καν (κάνοντας μια άδικη σύγκριση με το παρελθόν, καθώς μιλάμε για εντελώς διαφορετικό συγκρότημα) και οι πολλοί νέοι τους θεωρούν ότι ακούγονται σαν τους nickelback...Εμένα μου αρέσει που μια μπάντα που θρηνεί τόσα μέλη (ακόμα πιο πολλά μετά το 77) συνεχίζει να ροκάρει...I'm not dead, at least not yet, still alone, still alive, still unbroken....

 

LYNYRD SKYNYRD - Still Ubroken

 

And through it all...we kept on shining

 

 

και θα κλέισω με την πιο όμορφη κατ'εμέ εκτέλεση του free bird που έχω ακούσει...

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατα τη γνώμη μου και στα σημερινά τους δισκογραφηκά πονήματα...

 

Οι παλιοί μάλλον δεν θα μπορούν να τα ακούσουν καν (κάνοντας μια άδικη σύγκριση με το παρελθόν, καθώς μιλάμε για εντελώς διαφορετικό συγκρότημα)...

 

έχεις δίκιο Lord_Goumis, το θέτεις σωστά!! Πολλοί αρκούνται στα παλιά τους και μέχρι ενός σημείου είναι κατανοητό. Από εκεί και πέρα και επειδή έχω ΟΛΗ την δισκογραφία τους, θεωρώ ότι και στα μετέπειτα άλμπουμ υπάρχουν διαμάντια.

 

Το God And Guns ειδικά ήταν μια τεράστια δισκάρα που είναι κρίμα να έχει γίνει αντιληπτό από λίγους...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να εχετε δικιο παιδιά αλλά εγω προσωπικά δεν θέλω να ακουσω τους επομενους δισκους τους.

 

ο χρονος σταμάτησε 20/10/1977

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαγηνευτικό, υπνωτικό, ερωτικό ίσως. Όχι μαγευτικό  ;D

Γενικά στα "δεύτερα" τραγούδια των Skynyrd πιστεύω ότι κρύβεται μεγάλο μέρος της μαγείας τους.

Don't drink poison whiskey, don't you drink it boy  ;)

 

και καταπληκτική επιλογή τους για διασκευή (και καταπληκτική διασκευή επίσης) απο τα μεταγενέστερα "none of us are free"

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο χρονος σταμάτησε 20/10/1977

Ο χρόνος δεν σταμάτησε αλλά οι Skynyrd έπαψαν να υπάρχουν τότε.

 

Ωραία και καλά (σε όσους αρέσουν) τα μετέπειτα group είτε σαν Rossington Collins Band (που αν δεν πάθαινε τη ζημιά ο Pyle θαταν 80% Skynyrd), είτε σαν Allen Collins, είτε Skynyrd είτε σαν όποιος-ναναι-ας-έρθει-μόνο-ο-Νταλάρας-λείπει, ΔΕΝ είναι Skynyrd καθότι ο lead singer και ένας εκ των lead κιθαριστών πέθαναν. Αν αυτό λέει κάτι.....

 

Έκτοτε βέβαια και οι Leon Wilkeson, Billy Powell, Allen Collins πέθαναν και ο Pyle τρέχει για άλλα.

Άσε που αντίθετα πως χρησιμοποιήθηκε και εξελίχθηκε το όλο πράγμα, οι Skynyrd ΔΕΝ ήταν και τόσο ανεγκέφαλοι ρατσιστές gun-loving χριστιανο rednecks (όπως αποδεικνύεται από τους στίχους τους) που θέλουν μερικοί να παρουσιάζουν.

 

Κατά τα άλλα, ας λένε την επιχείρηση τους όπως θέλουν. Skynyrd δεν είναι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άσε που αντίθετα πως χρησιμοποιήθηκε και εξελίχθηκε το όλο πράγμα, οι Skynyrd ΔΕΝ ήταν και τόσο ανεγκέφαλοι ρατσιστές gun-loving χριστιανο rednecks (όπως αποδεικνύεται από τους στίχους τους) που θέλουν μερικοί να παρουσιάζουν.

 

Κατά τα άλλα, ας λένε την επιχείρηση τους όπως θέλουν. Skynyrd δεν είναι.

 

Δυστυχώς συμφωνώ πάνω σε αυτό....αν είναι δυνατόν να πρόκειται για την ίδια μπάντα, που τραγουδούσε το saturday night special με την σημερινή που τραγουδάει το God&Guns...

 

Απλά έλεγα ότι οι νέοι Skynyrd (που μάλλον φέρουν το συγκεκριμένο όνομα αδίκως) προσωπικά μου προσφέρουν κάποια όμορφα, αμερικάνικα straight-rock κομμάτια, that's all...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου