Προς το περιεχόμενο

Δύο κομμάτια (πάλι...)


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπαιξα πρόσφατα στο CD του φίλου μου Βασίλη Τσόνογλου, που έχει τίτλο ' Ας γεννιόσουνα σκύλος' (από όπου έχω ξανανεβάσει κομμάτια) και σκέφτηκα να ανεβάσω δύο από τα αγαπημένα μου του δίσκου.

 

Δεν έχει να κάνει ούτε με το ότι παίζω στο δίσκο, ούτε με το ότι ο Βασίλης είναι φίλος μου, και σε καμία περίπτωση δεν κάνω διαφήμιση. Απλά είναι δύο τραγούδια που μου αρέσουν πολύ και είπα να τα μοιραστώ με την Νοϊζική ομήγυρη.

 

Πώς σ' αγαπώ

 

Η ιστορία τους

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Χάρη, πολύ ωραίος ήχος και συνολική παραγωγή. Πολύ ωραίες και οι κιθάρες στο «Πώς σ’ αγαπώ». Όπως κατάλαβες σαν track μου άρεσε πιο πολύ το «Πως σ’ αγαπώ» (αν και μη μου δίνεις σημασία, δεν πολύ ακούω τέτοια μουσική…και μάλλον δεν είμαι το αντιπροσωπευτικό δείγμα) Εσύ Χάρη στο «Πώς σ’ αγαπώ» τι έπαιξες ντέφι, και ξύστρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάκη, στο συγκεκριμένο δεν παίζω εγώ αλλά ο Β. Τσόνογλου, που θεώρησε ότι "έλα μωρέ, κρουστά είναι, σιγά το δύσκολο" (αν και ομολογώ ότι ψιλοκαλά τα κατάφερε... ;)).

 

Επίσης, φυσικά και σου δίνω σημασία. Το ότι δεν πολυακούς αυτό το στυλ δεν σημαίνει ότι δεν έχεις μουσικό κριτήριο και άποψη.

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Στην "Ιστορία τους" αφηγείται η Αμάντα Λουλάκη, και το "Πως σ' αγαπώ" το λέει η Άννα-Μαρία Βαγή. Συμφωνώ, πολύ ιδιαίτερες φωνές και οι δύο.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου