Προς το περιεχόμενο

Ζεσταμα σε Fender twin reverb reissue


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.Έχω ένα fender twin reverb reissue(φετινό μοντέλο) ο οποιος μετά από περιπου 2μιση-3 ώρες ζεσταίνεται πολύ στο σημείο από μπροστά στο panel του κυριως προς τη δεξιά πλευρά(δηλαδή εκεί που γραφει twin reverb κλπ και έχει τις power λάμπες από πίσω) σε σημείο που δεν μπορείς να τον ακουμπήσεις εκεί επειδη ζεματαει.είναι φυσιολογικό η έχει κάποιο πρόβλημα που πρέπει να κοιτάξω?ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

4 6L6, 4 12AX7, 2 12AT7... ε, όπως και να το κάνεις 10 λάμπες είναι είναι αυτές... Ανεβάζουν θερμοκρασίες...  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ξέρω είναι πολλές!απλά ρωτάω αν έχει και κάποιος άλλος το ίδιο μοντέλο και αντιμετωπίζει το ιδιο θέμα,για να ξέρω αν τρέχει κάτι παραπάνω πέρα του προφανούς των 10 λαμπών!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν έχεις ακούσει να λένε «έβραζε η λάμπα»;  ;D ;D ;D. Φυσιολογικό είναι. Παλιά που είχα ένα κεφάλι Marshall - super bass του ΄70- εκεί να δεις... βράσιμο  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου