Προς το περιεχόμενο

Το ΑΠΟΛΥΤΟ ταμπούρο!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια συγνωμη αλλα δεν αντεξα.Πολλοι απο εμας δεν ξερουν να πιασουν κατσαβιδι -σφυρι -τρυπανι δηλαδη ειμαστε ασχετοι με την τεχνη (οποιαδηποτε τεχνη ) και εχουμε ομως το ''ΚΟΥΡΑΓΙΟ '' να κανουμε κριτικη για τον δεινα και τον ταδε.

 

Συμπαθεστατε φιλε Pericles, δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω σε ποιους αναφερεσε, αλλα μιας και ημουν ενας απο τους 3 που κατα καποιο (εντελως καλοπροαιρετο) τροπο σχολιασαν τις τιμες του Γαβριηλου, επετρεψε μου.

 

  Δηλαδη καποιος εν δυναμει αγοραστης τυμπανων, εαν δεν κατεχει τις οποιες τεχνικες γνωσεις, θα πρεπει να αγοραζει οτι επιθυμει αλλα χωρις δικαιωμα κριτικης; Εαν π.χ βαλεις να σου χτισουν ενα σπιτι και σου ερθει το ταβανι στο κεφαλι δε θα εχεις το ''ΚΟΥΡΑΓΙΟ'' να κατηγορισεις τον αρχιτεκτονα/χτιστη/μηχανικο η' οποιονδηποτε ευθυνεται γι αυτο, εαν δεν ηξερες ο ανιδεος πως βγαινουν τα σχεδια, πως ελεγχεις η αντοχη των υλικων, που ειναι το οριο θραυσης, πως υπολογιζεις τις τασεις που ασκονται πως πως πως οτιδηποτε; (εννοειται δεν αναφερομαι σε εσενα προσωπικα :P)

 

Απο τη στιγμη που πληρωνει καποιος για μια υπηρεσια, εχει ολο το δικαιωμα να ειναι ή να μην ειναι ευχαριστημενος.

 

Οσο για τα ελληνικα προ'ι'οντα θα συμφωνησω εν μερη μαζι σου. ΕΑΝ και ΜΟΝΟ οταν αυτα ειναι ποιοτικα και σε αναλογες της ποιοτητας τιμες, τοτε ναι, εννοειται οτι θα τα προτιμησω! Εαν εχω 2 σαπια προ'ι'οντα και το διλλημα εαν θα παρω ελληνικο σαπιο η' ολλανδικο σαπιο, οχι ευχαριστω. Δε με ενδιαφερει τι καταγωγης θα ειναι αυτος που θα μου ''πιασει τον ''καλο'' '', με ενδιαφερει να μη μου τον πιασει.

 

Φιλε beero το θεμα πηρε τη κατω βολτα. Και ειναι κριμα γιατι αδικουμε το σουπερ ταμπουρακι που εχεις. Απολογουμαι μιας και εγω το ξεκινησα, σορρυ :(

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τουλαχιστον εχεις δικιο.ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΩ γιατι εδω μεσα υπαρχουν και οι γνωστες αλλα και οι ασχετοι (με την τεχνη -κατασκευων-επισκευων κλπ.) .Επειδη απο τα γραφομενα σου καταλαβαινω οτι εισαι (εν μερει )ωριμος ηλικιακα σε προτρεπω να κανεις λιγο υπομονη (μιας και εισαι νεος στο forum και σε λιγο καιρο θα καταλαβεις αρκετα πραγματα  ;D

Και εγω στην αρχη αισθανομουν οτι κατι κανω στραβα η οτι οι αλλοι με βλεπουν στραβα ...αλλα σιγα σιγα εστρωσα ::)Δεν κανω πλακα αλλα οταν μπεις στο πνευμα του συγκεκριμενου section ......θα καταλαβεις με τι εχεις να κανεις.Παρεπιπτωντος εχω Δηλωσει (οπως ολοι οι Ελληνες )οτι εχω καποια σχεση με την τεχνη (ηλεκτρονικος με ειδικοτητα στα τροφοδοτικα+audio amplifiers,επισκευαστης ανακατασκευαστης ηλεκτρικων πιανων fender rhodes -και συντομως wurlitzer -σχεδιαστης αρχιτεκτονικου σχεδιου ,σκιτσογραφος κλπ) Δηλαδη πολυτεχνιτης και ερημοσπιτης.Α ξεχασα και την μουσικη μου ιδιοτητα :τυμπανοκρουστης επι 35ετια επαγγελματικα εργασθεις επι 20-25 χρονια παραλληλα με τις αλλες μου δραστηριοτητες (ειναι και κατι αλλα που κανω για να τα βγαλω περα αλλα δεν ενδιαφερουν κανενα απο εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι  μοδα ειναι τωρα αυτη με τα hiend studio Καινουργια ; μηπως μπορεις να μου εξηγησεις τι παπαρια ειναι αυτη ;Ειλικρινα δεν το ξερω το θεμα δεν σε ειρωνευομαι .Αν εχεις την καλοσυνη και δεν βαριεσαι ειτε με πμ ειτε εδω θα ηθελα μια ενημερωση.

 

 

Φιλε Περικλη δε γνωριζω εαν μιλαμε για hi end studio η για ''κανονικα΄΄studio που βαζουν Gabriel για να ανεβασουν τη ζητηση...Παντως σιγουρα εαν εχουν τετοια τυμπανα το διαφημιζουν σαν κραχτης.Τωρα ποια συγκεκριμμενα δε θυμαμαι ομως, εαν το βρω θα σε ενημερωσω

 

Φιλε after hours δε νομιζω οτι πηρε την κατω βολτα η συζητηση.Ο Σπυρος μας εδειξε το ωραιο ταμπουρο του και μιλαμε γενικα για τον κατασκευαστη και την ποιοτητα του ταμπουρου αυτου.Εχω την εντυπωση οτι το θεμα αφορα πολυ κοσμο.Φυσικα θα μπορουσε ο τιτλος του thread να ειναι ''Αξιζει να αγορασω Gabriel η οχι '' ? αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε beero το θεμα πηρε τη κατω βολτα. Και ειναι κριμα γιατι αδικουμε το σουπερ ταμπουρακι που εχεις. Απολογουμαι μιας και εγω το ξεκινησα, σορρυ :(

 

Δε πήρε την κάτω βόλτα...σιγά, απλά βγήκαμε πολύ off-topic. Και δεν αδικήσαμε κανένα προϊον του Γαβρίλου, ούτε τον ίδιο. Κουβέντα κάναμε

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] σε προτρεπω να κανεις λιγο υπομονη (μιας και εισαι νεος στο forum και σε λιγο καιρο θα καταλαβεις αρκετα πραγματα  ;D

Και εγω στην αρχη αισθανομουν οτι κατι κανω στραβα η οτι οι αλλοι με βλεπουν στραβα ...αλλα σιγα σιγα εστρωσα ::)Δεν κανω πλακα αλλα οταν μπεις στο πνευμα του συγκεκριμενου section ......θα καταλαβεις με τι εχεις να κανεις.

 

Ε ενταξει, το φορουμ ειναι ανοιχτο για ολους, και επομενο ειναι να μην ταυτιζομαστε με τις αποψεις/εμπειριες και τα γουστα του καθενος. Απο τη στιγμη που ειναι ισως και το μοναδικο section απο forum (γνωριζω αλλο ενα που δε ξερω κατα ποσο τραβαει) που να αφορα τους drummers στην Ελλαδα, θα ηταν ευχης εργον να μαζευτουμε οσο το δυνατον περισσοτεροι, κουτσοι, στραβοι, αναποδοι δεν εχει σημασια, και να ανταλασσουμε οτι μπορει ο καθενας, για το καλο ολων μας.

 

 

Παρεπιπτωντος εχω Δηλωσει (οπως ολοι οι Ελληνες )οτι εχω καποια σχεση με την τεχνη (ηλεκτρονικος με ειδικοτητα στα τροφοδοτικα+audio amplifiers,επισκευαστης ανακατασκευαστης ηλεκτρικων πιανων fender rhodes -και συντομως wurlitzer -σχεδιαστης αρχιτεκτονικου σχεδιου ,σκιτσογραφος κλπ)

 

Ενα μπραβο για ολα και 10 επιπλεον για τα rhodes και τα σκιτσα ;)

 

Δηλαδη πολυτεχνιτης και ερημοσπιτης.

 

Γιατι ολοι κρυβουμε εναν Βεγγο μεσα μας :D

 

Φιλε after hours δε νομιζω οτι πηρε την κατω βολτα η συζητηση.Ο Σπυρος μας εδειξε το ωραιο ταμπουρο του και μιλαμε γενικα για τον κατασκευαστη και την ποιοτητα του ταμπουρου αυτου.Εχω την εντυπωση οτι το θεμα αφορα πολυ κοσμο.Φυσικα θα μπορουσε ο τιτλος του thread να ειναι ''Αξιζει να αγορασω Gabriel η οχι '' ? αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια...

 

Δε πήρε την κάτω βόλτα...σιγά, απλά βγήκαμε πολύ off-topic. Και δεν αδικήσαμε κανένα προϊον του Γαβρίλου, ούτε τον ίδιο. Κουβέντα κάναμε

 

Το ειπα μονο και μονο για αυτο:

 

Ας μη το συνεχίσουμε. Στη τελική το θέμα έχει να κάνει με ένα συγκεκριμένο ταμπούρο και όχι με την τακτική του κατασκευαστή.

 

,διαφορετικα κι εγω το θεωρω ιδιαιτερα ενδιαφερον θεμα..

 

 

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@After_hours Η πλακα ειναι οτι τα εχω σπουδασει κιολας .Βεβαια τα ηλεκτρονικα τα εχω ψιλοξεχασει αλλα καθομαι και διαβαζω παλι μπας και θυμηθω.

Σαν να μου φαινεται οτι δεν εισαι και τοσο νεος στο forum . ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να μου φαινεται οτι δεν εισαι και τοσο νεος στο forum . ;D

 

Κατα καιρους εριχνα μια ματια, αλλα δεν συμμετειχα ποτε ;)

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου