Προς το περιεχόμενο

Bugera 6262 vs Bugera 333xl ( infinium )



Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ερώτηση: τη Stirella τη δουλεύεις στο input η στο effects loop ? ;D ;D

 

Βασικα την δουλευα στο effects loop αλλα επειδη δεν  ειχε true by pass αποφασισα να αλλαξω και πηρα την λεκανη που εχει καλυτερο buffer  ;D ;D ;D ;D

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παιδιά αυτό το πράγμα που ο καθένας μπαίνει και λέει άσχετα πράγματα ή μιλάει σε θέμα κάποιου για δικό του θέμα με ένα άλλο μέλος του φόρουμ, ή που βρίζεται με κάποιον πρέπει να σταματήσει. Έχει καταντήσει κουραστικό και τραγελαφικό. Ούτε που θυμάμαι τα πόσα offtopic έχω δει σε πολλά θέματα. Κάτι τέτοια χαλάνε την εικόνα και το όποιο κύρος (όπως το εκλαμβάνει κανείς) του φόρουμ.

 

Οι moderators καλό θα ήταν να διαγράφουν θέματα/απαντήσεις ή να τα μεταφέρουν στην "παιδική χαρά" όχι μόνο όταν κάποιος προσβάλει τους ίδιους αλλά και όταν προσβάλλει τους κανόνες του φόρουμ καθώς και τους ίδιους εμάς τους επισκέπτες/μέλη του φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αυτί το δικό μου από τα βιντεάκια που συγκρίνουν τους δύο ενισχυτές μου φαίνεται πως ο 333 έχει λίγο πιο γλυκό ήχο, ενώ ο 6262 πιο "πάρε να 'χεις". Βέβαια άντε βγάλε συμπέρασμα από το youtube.

 

Εν τω μεταξύ βλέποντας τα βίντεο του Άρη (και κάποιο άλλων) να ρωτήσω κι εγώ ο άσχετος: Πώς την παλεύεται ρε παιδιά με αυτά τα τέρατα και με τις καμπίνες σε συνθήκες διαμερίσματος; Χωρίς χρήση attenuator, κτλ εννοώ. Και εγώ λιγουρεύομαι τους Βugera ή τον Peavey 6505+ 112, αλλά ακόμα και με χρήση attenuator μου φαίνονται too much  για χρήση σε διαμέρισμα. Να μου πεις, γιατί και ένας 5W λάμπα δε μπορεί να κατεβάσει κάδρα;;

 

ΥΓ Συμφωνώ με τον BG. Αν γίνεται κάποιος Μod να καθαρίσει λίγο το θέμα.

Alba gu bràth!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αυτί το δικό μου από τα βιντεάκια που συγκρίνουν τους δύο ενισχυτές μου φαίνεται πως ο 333 έχει λίγο πιο γλυκό ήχο, ενώ ο 6262 πιο "πάρε να 'χεις". Βέβαια άντε βγάλε συμπέρασμα από το youtube.

 

Εν τω μεταξύ βλέποντας τα βίντεο του Άρη (και κάποιο άλλων) να ρωτήσω κι εγώ ο άσχετος: Πώς την παλεύεται ρε παιδιά με αυτά τα τέρατα και με τις καμπίνες σε συνθήκες διαμερίσματος; Χωρίς χρήση attenuator, κτλ εννοώ. Και εγώ λιγουρεύομαι τους Βugera ή τον Peavey 6505+ 112, αλλά ακόμα και με χρήση attenuator μου φαίνονται too much  για χρήση σε διαμέρισμα. Να μου πεις, γιατί και ένας 5W λάμπα δε μπορεί να κατεβάσει κάδρα;;

 

ΥΓ Συμφωνώ με τον BG. Αν γίνεται κάποιος Μod να καθαρίσει λίγο το θέμα.

 

Μεχρι τα 50 βατ βαρια βαρια πιστευω αντεχονται σε σπιτι... απο εκει και μετα χαμος... Βεβαια εξαρταται και τι σπιτι... εγω τα πρωινα μπορω να το ανοιξω γυρω στο 1-1,5 και οκ...

 

το απογευμα στο 0,5... ετσι δεν ακους λαμπατο βεβαια...

 

Πιστευω παντως οτι τα ιδανικα βατ για παντου ειναι τα 20-30... Ουτως η αλλως αυτη η παραφηλολογια με τα βατ ειναι και μλκια... Σε οποιο μαγαζι του κοσμου και να πας ο ηχοληπτης θα παρει με μικροφωνο τον ηχο οποτε ...

 

Καποτε επαιζα και σε πλατειες , και παλι ο ηχοληπτης της κακιας ωρας που μας νοικιαζε τα μηχανηματα παλι με μικρ... επαιρνε το σημα... Εν τω μεταξυ σε συζητηση πλεον με πολλους φιλους που κανουν λιαβ , προκειμενου να γλυτωνουν το κουβαλημα και δεδομενου οτι το modelling πλεον σκιζει οι περισοτεροι παιζουν με φασολια και πεταλιοειδη γενικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου