Προς το περιεχόμενο

Πλανητικα Gong του Don Conreaux


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε φιλόσοφε μας έχεις ταράξει στη Φιλοσοφία (τκ) και ακόμα δεν έχεις ανταποκριθεί στο αίτημα του blue.

ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ

 

Δεν προσέχεις. Απάντησα.

Έχεις εσύ καμία πρόταση, δική σου κατάδική σου ?  ;D ;D ;D

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν προσέχεις. Απάντησα.

Έχεις εσύ καμία πρόταση, δική σου κατάδική σου ?  ;D ;D ;D

 

Κάτι δουλειές που έλεγες ότι έχεις, δε πας να τις κάνεις;

Είδες λίγη προσοχή και κόλλησες πάλι σα τη μυίγα στο καρπούζι.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγώ την άποψή μου . Προσωπική είναι ,μη με παρεξηγείτε.

Τι είδα στο συγκεκριμένο ποστ και τι παρατηρώ ,όσο καιρό είμαι στο φόρουμ.

Ο άνθρωπος έκανε μια δημοσίευση. Ομολογώ ,ότι όπου ακούω μεγάλους διδασκάλους γελάω . Είναι αμετροέπεια ,άσχετα αν το αγαπημένο μου γκρουπ αυτοαποκαλείτε ως η καλύτερη ρ&ρ μπάντα ,γιατί ασπλούστατα είναι  ;D

Ξεκινάει λοιπόν ένας υπεύθυνος του φόρουμ και ειρωνεύεται ασύστολα το ποστ . Επαναλαμβάνω αυτές τις εξυπνακίστικες ειρωνίες θα μπορούσα να τις κάνω κι εγώ, είναι γεγονός ότι μου τις προκαλούσε το κείμενο . Δεν ανέχομαι τους μεγάλους διδάσκαλους  ;D

Το πρόβλημά μου ,κατά τη ταπεινή μου άποψη ξεκινάει και τελειώνει στο ότι η ιδιοκτησία και η διαχείρηση του φόρουμ ,έχει κάνει ένα βασικό λάθος .

Καλώς ,ή κακώς ,μάλλον καλώς για όλους μας ,υπάρχει ένα φόρουμ αρκετά ενδιαφέρον στα περί μουσικής ,το οποίο όμως ακροβατεί μεταξύ ερασιτεχνισμού και επαγγελματισμού.

Τι θέλω να πω. Από τη μία εισπράτουν κάποιοι?-κάποιος ? λεφτά από διαφημήσεις ,εξαιτίας της συμμετοχής όλων ,δλδ και εμένα και του κάθε εμένα και συγχρόνως οι διοικούντες λειτουργούν αυθαίρετα και παρείστικα ,σύμφωνα με το κατά πως αισθάνονται οι ίδιοι και οι φίλοι τους κάθε φορά και όχι με εταιρικά κριτήρια.

Θα μου πεις ,δε γουστάρεις ,πήγαινε σε άλλο, καλύτερο μαγαζί . Ναι είναι μια άποψη  .

Το θέμα δεν είναι αν εγώ ή ο καθένας θα μείνει ή θα φύγει . Το θέμα είναι να μάθουμε τρόπους καλής συμπεριφοράς, ο καθένας σαν άνθρωπος και οι υπεύθυνοι σύμφωνα με τη θέση που έχουν. Καλώς ή κακώς, άλλη βαρύτητα και σχέση έχω εγώ με το φόρουμ και άλλη κάποιος που διαχειρίζεται . Οι χαβαλέδες ,οι ειρωνίες και οι τσαμπουκάδες παίζουν μόνο στους γνωστούς σας ,όχι στο κάθε φουκαρά που δεν έχει τη δύναμη του λουκέτου.

Είπαμε ,είμαστε σε ένα φόρουμ που εισπράτει ,έστω κι αν εισπράττει λιγότερα από αυτά που δίνουν οι-ο ιδιοκτήτης.

Συγνώμη γαι την επιθετικότητα , δεν είναι στο χαρακτήρα μου . Συμβουλή προς κάποιους-κάτι  που συμπαθώ είναι

 

+1000000.....και μια μικρη παρατηρηση γενικη: κανενας δεν ασχοληθηκε με το θεμα οπως παρουσιαζεται στο αρχικο ποστ: " ερευνα και πρακτική  των θεραπευτικών δονήσεων του γκονγκ σε συνδυασμό με τις τεχνικές της γιόγκα"  yoga +gong.  yoga +relaxing music.  Για την γιογκα, αντιρρησεις, παρατηρησεις? Καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δουλειές που έλεγες ότι έχεις, δε πας να τις κάνεις;

Είδες λίγη προσοχή και κόλλησες πάλι σα τη μυίγα στο καρπούζι.

 

Έχεις αργήσει ή μου φαίνεται ?

Άλλη φορά τέτοια ώρα, είχες ήδη παραπονεθεί, είχαν σβηστεί κάποια ποστς και είχες αποχωρήσει με ελαφριά πηδηματάκια.

Για σένα κάθομαι μπρε. Από περιέργεια.

Εγώ λαμβάνω προσοχή και στην αληθινή ζωή. ;D

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

+1000000.....και μια μικρη παρατηρηση γενικη: κανενας δεν ασχοληθηκε με το θεμα οπως παρουσιαζεται στο αρχικο ποστ: " ερευνα και πρακτική  των θεραπευτικών δονήσεων του γκονγκ σε συνδυασμό με τις τεχνικές της γιόγκα"  yoga +gong.  yoga +relaxing music.  

 

yoga +gong = yogong. Αφτή είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις αργήσει ή μου φαίνεται ?

Άλλη φορά τέτοια ώρα, είχες ήδη παραπονεθεί, είχαν σβηστεί κάποια ποστς και είχες αποχωρήσει με ελαφριά πηδηματάκια.

Για σένα κάθομαι μπρε. Από περιέργεια.

Εγώ λαμβάνω προσοχή και στην αληθινή ζωή. ;D

 

Αν αυτο εχεις να απαντησεις σε αυτο:

 

Κάτι δουλειές που έλεγες ότι έχεις, δε πας να τις κάνεις;

Είδες λίγη προσοχή και κόλλησες πάλι σα τη μυίγα στο καρπούζι.

 

 

 

 

Πρεπει να βρεις αμεσα μια τρυπα να κρυφτεις μιας και περιεχει μεγαλο μερος αληθειας κρινοντας απο την παρουσια σου στο φορουμ :)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκεσαι σε πλήρη σύγχυση. Πάμε ένα, ένα.

 

Καταρχήν στοιχειοθετώ, δεν σημαίνει ότι έχω και δίκιο.

 

Φυσικά και δεν σημαίνει αυτό. Ποιός το είπε ή το υποστήριξε; Στοιχειοθετώ σημαίνει παρέχω στοιχεία. Αυτά εξετάζονται, κρίνονται, αξιολογούνται, σχολιάζονται, επεξεργάζονται και βλέπουμε. Όμως χωρίς αυτά κάνουμε κουτσομπολιό. Δεν σε έχω "δεί" κάπου να στοιχειοθετείς παρά μόνο να "φιλοσοφείς"

 

Το σχόλιό σου για την ρήση του φίλου μου, έρχεται σε πλήρη αντίθεση με το παρακάτω σχόλιό σου, περί σωστού-λάθους. Και εξηγώ. Και χρησιμοποιώ τα λόγια σου.

Αν λες λάθος όλα, τότε θεωρητικά είσαι με τους ''συνωμοσιολόγους''. Αυτούς που ψάχνουν.

Οπότε, χωρίς να ζητάς συγνώμη (κουβέντα κάνουμε), πες του ξαδέλφου να μπομπαρδίσει

εσένα. Και να αφήσει εμένα ήσυχο. ;D

 

Τα περί μπορμπαδισμού ήταν μια προσπάθεια έκφρασης της ανωριμότητας που φέρει η εν λόγω ρήση. Μάλλον δεν το 'πιασες. Πρώτον, ποιός είπε ότι το να θεωρείς ότι τα πάντα είναι λάθος μέχρι απόδειξης του εναντίον αυτό σε χρίζει ''συνωμοσιολόγο''; Πως στα κομμάτια την έκανες αυτήν την σύνδεση; Δεύτερον, από που κι ως που οι ''συνωμοσιολόγοι" είναι αυτοί που ψάχνουν; Μάλλον έχεις παρανοήσει την έννοια ψάχνω. Άσε που εγω δεν αναφερόμουν στους ''συνωμοσιολόγους'' αλλά στους εκφραστές τις ρήσης. Τόσο μπέρδεμα σε δυό γραμμές, εντυπωσιακό. Ο ορισμός του "οι πάπιες είναι από ξύλο".

 

Η λογική λες είναι ο κριτής, ενός προβλήματος που δεν είναι λογικής.

 

Όλα τα προβλήματα είναι προβλήματα λογικής. Απλά μερικές φορές το ξεχνάμε.

 

Ο κριτής είναι ο κάθε ένας που θα το ακούσει και θα στηρίξει την μία ή την άλλη άποψη ή ακόμη ακόμη, θα προτείνει και κάποια τρίτη δική του και ίσως και πιο στιβαρή.

 

Και ο κριτής τι θα χρησιμοποιήσει για να κρίνει, την Δύναμη των Jedi, τις συνταγές τις Βέφας; Μήπως, λέω μήπως, την λογική; Μόνες εξαιρέσεις είναι ο συναισθηματισμός και η ψυχολογική κατάσταση. Αυτές συνήθως αναγνωρίζονται.

 

Σε αυτές τις αναζητήσεις τέλος, δεν τίθεται θέμα έλλειψης γνώσεων, παρά, κριτικής σκέψης και αληθοφανών επιχειρημάτων.

 

Μάαααλιστα. Άρα όντως κουτσομπολεύουμε σαν τις γριές γειτόνισσες. Και η κριτική σκέψη σε ποιά βάση θα δουλέψει; Μήπως, λέω μήπως, σε αυτά που ξέρεις, στην γνώση; Αληθοφανή επιχειρήματα. Πολύ καλό. Φαίνεται αληθινό άρα θα είναι και σωστό. Πάω να δώ telemarketing.

 

Σόρυ που σου χαλάω την εικόνα που έχεις σχηματίσει για τον εαυτό σου, αυτή του αναζητητή, αλλά πιο πολύ για χαλαρές πνευματικές διακοπές μου φαίνονται. Αναζητήσεις, how noble.

 

Και το δικαίωμα να αλλάξεις γνώμη, εάν άλλες συνισταμένες και άλλα δεδομένα, παρουσιαστούν στην συνέχεια.

 

Αυτό είναι σωστό.

 

Τα της τελευταίας παράθεσης, μπορεί να έστεκαν αν μιλάγαμε για κάποιο επιστημονικό πεδίο, όπου κάποιος θα προσπαθούσε να φτιάξει ένα παζλ χρησιμοποιώντας κομμάτια από πέντε έξι διαφορετικά θέματα  και όχι για αόριστες έννοιες όπως σου είπα και πριν.

 

Πραγματικά θαυμάζω την ικανότητά σου να υποστηρίζεις αόριστες έννοιες.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτο εχεις να απαντησεις σε αυτο:

Πρεπει να βρεις αμεσα μια τρυπα να κρυφτεις μιας και περιεχει μεγαλο μερος αληθειας κρινοντας απο την παρουσια σου στο φορουμ :)

 

Έλα ρε συ. Μην τον βοηθάς. Άστον να απαντήσει μόνος του.

 

Με παρακολουθείς? Τιμή μου. Δεν θυμάμαι να έχουμε συνομιλήσει ποτέ.

Εκεί που είσαι εσύ έχει χώρο? ;D

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου