Προς το περιεχόμενο

Περιγραφη παραγγελιας απο thomann.de


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλλο αυτο,ετσι παω πασο (εκτος κι αν εχεις τον κατοχο της καρτας σιδηροδεσμιο στο υπογειο του σπιτιου σου συνδεδεμενο με συσκευη ηλεκτροσοκ... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λέω εγώ ένα σενάριο.

Έστω ότι έκλεψα μια πιστωτική κάρτα και είμαι αρκετά βλάκας ώστε έκανα παραγγελία στον thomann.

Τι με εμποδίζει να κάνω ένα λογαριασμό με το όνομα που αναγράφεται στην κάρτα;

Πως μπορεί ο thomann να ελέγξει την ταυτοπροσωπία;

 

(Δεν το παίζω έξυπνος, απλά ρωτάω για να μαθαίνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω εγώ ένα σενάριο.

Έστω ότι έκλεψα μια πιστωτική κάρτα και είμαι αρκετά βλάκας ώστε έκανα παραγγελία στον thomann.

Τι με εμποδίζει να κάνω ένα λογαριασμό με το όνομα που αναγράφεται στην κάρτα;

Πως μπορεί ο thomann να ελέγξει την ταυτοπροσωπία;

 

(Δεν το παίζω έξυπνος, απλά ρωτάω για να μαθαίνω)

Σε εμποδιζει η διευθυνση η οποια πρεπει να ειναι ιδια με της καρτας... Η οποια πιθανον δεν θα ξερεις ποια ειναι αλλα κ να ξερεις παλι η παραγγελια θα σταλει εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ υπάρχει μια αντικειμενική δυσκολία βέβαια. Τα ονόματα αγοραστών που η τράπεζα έχει κάνει "μετάφραση" σε λατινικό αλφάβητο, καμιά φορά είναι δύσκολο να ταυτοποιηθούν. Εγώ π.χ. αλλιώς γράφω το όνομά μου στα αγγλικά, αλλιώς είναι γραμμένο σε μία κάρτα μου και αλλιώς σε άλλες. Μπάχαλο γενικώς.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμποδιζει η διευθυνση η οποια πρεπει να ειναι ιδια με της καρτας... Η οποια πιθανον δεν θα ξερεις ποια ειναι αλλα κ να ξερεις παλι η παραγγελια θα σταλει εκει.

 

Και πάλι μπορώ να ισχυριστώ ότι η κάρτα είναι παλιά και μόλις άλλαξα διεύθυνση.

 

(Πω, πω τι απατεώνας που είμαι)  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ υπάρχει μια αντικειμενική δυσκολία βέβαια. Τα ονόματα αγοραστών που η τράπεζα έχει κάνει "μετάφραση" σε λατινικό αλφάβητο, καμιά φορά είναι δύσκολο να ταυτοποιηθούν. Εγώ π.χ. αλλιώς γράφω το όνομά μου στα αγγλικά, αλλιώς είναι γραμμένο σε μία κάρτα μου και αλλιώς σε άλλες. Μπάχαλο γενικώς.

Γ αυτον ακριβως το λογο το γραφεις το ονομα οπως ακριβως το γραφεις πανω στην καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα παιδες ξεφυγαμε!Με τον ελληνα υπαλληλο που σας ειπα οτι μιλησα,συγκεκριμενα μιλησαμε για προπληρομενη καρτα δεν ειπαμε για πιστωτικη και τετοια.Οποτε δεν ξερω να σας πω τι γινετε σε περιπτωση πιστωτικης!

Let 's Play Some F@cking

          Rock 'n Roll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα παιδες ξεφυγαμε!Με τον ελληνα υπαλληλο που σας ειπα οτι μιλησα,συγκεκριμενα μιλησαμε για προπληρομενη καρτα δεν ειπαμε για πιστωτικη και τετοια.

...νέος Σελίμ....πάει κι αυτός...ο 2ος που τρώει το Νοiz...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα παιδες ξεφυγαμε!Με τον ελληνα υπαλληλο που σας ειπα οτι μιλησα,συγκεκριμενα μιλησαμε για προπληρομενη καρτα δεν ειπαμε για πιστωτικη και τετοια.Οποτε δεν ξερω να σας πω τι γινετε σε περιπτωση πιστωτικης!

 

Αυτό με τις προπληρωμένες είναι άλλο ένα ερώτημά μου.

Πως ξέρει ο thomann (από τη στιγμή που μπορείς να βγάλεις προπληρωμένη ανώνυμα) ότι κάτοχος της προπληρωμένης είμαι εγώ;

Που ξέρει ότι δεν την έκλεψα, δεν τη "δανείστηκα" από κάποιον γνωστό μου κλπ κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ αυτον ακριβως το λογο το γραφεις το ονομα οπως ακριβως το γραφεις πανω στην καρτα.

Καλησπερα.Να κανεις αγορα απο Ελλαδα δεν το σκεφτεσαι καν? Μπορει να εχουν καλες τιμες εξω, αλλα κανοντας παζαρια μπορεις να πετυχεις και εδω καλη τιμη.Εμενα γνωστο μαγαζι απο 1300 μου αφησε μπασο στα 1050.Τους ειπα αν θελετε να στειλω τα χρηματα μου εξω μην το κατεβασετε...και ωπ 250 ευρω κατω και ολοι χαρουμενοι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου