Προς το περιεχόμενο

Καλο το shredding, οι νεοκλασσικοι αλλα αυτο.......


fenderiarhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια σοβαρευτειτε...για τον ΚΑΡΑΝΤΙΝΗ μιλαμε...στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ  βιντεο παιζει ΑΡΓΑ. ;D

 

(τι ΩΡΑΙΟΣ που ειναι ο φουστης!ουτε μια ΑΧΡΗΣΤΗ νοτα δεν παιζει.)

 

α,btw που να τον ακουσετε να παιζει και ΚΙΘΑΡΑ (εντελως ΤΑΠΕΙΝΟΤΙΚΗ εμπειρια... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν μπορώ να σταματήσω το νευρικό γέλιο. Μιλάμε ότι ο τύπος παίζει πιο γρήγορα απ'ότι πυροβολάει ο Λούκυ Λουκ. Α, είδα και ένα βιντεάκι που παίζει κιθάρα και σκίζει με έναν πιτσιρικά το θέμα του "Godfather".

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελικέ, επετέλεσες εξυπνάδα και οφείλω να πω ότι σε πάω. :D

 

E,μααα!!Μη γίνει post κάποια στιγμή,αμέσως να τρέξουμε να συγκρίνουμε ταχύτητες.Δε λέω,καλή η ταχύτητα αλλά βρε παιδί μου να έχει και ένα μέτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εμένα μου φαίνεται δηλαδή, ότι στα πρώτα 2 μέτρα αφού μπεί ο ρυθμός, του αλλάζει λίγο τα φώτα...; Υπερβάλων ζήλος...;  Κατάφερε να μη βγεί εντελώς εκτός, αλλά νομίζω πως το "άδειασε" λίγο το κομμάτι κάπου στο τέλος του 1ου 9αριού και το "έφερε" μετά το 2ο μέτρο...

Μπορεί και να είναι ιδέα μου... τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(τι ΩΡΑΙΟΣ που ειναι ο φουστης!ουτε μια ΑΧΡΗΣΤΗ νοτα δεν παιζει.)

 

Aν το χεις αυτο(δεν παιζεις δηλ αχρηστες νοτες) ειτε παιζεις γρηγορα(Gatton) ειτε παιζεις αργα (JJ Cale) η οπως αλλιως θελεις καλα θ ακουστεις.Ευκολα βεβαια το λες δυσκολα το κανεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε! Αμα παιζεις γρηγορα μπουζουκι εισαι μαγκας, ενω αν παιζεις γρηγορα ηλ.κιθαρα εισαι φλυαρος και "ΧΟΡΙΣ ΣΙΝΕΣΘΗΜΑ" ! Ασε που εγω ακουσα αρκετα αχρηστα γρηγορα sections, πραγμα που ακουμε συχνα σε κακους σρενταδες τυπου Michaelangelo.

 

Η συγκριση με malmsteen ειναι λιγο αστεια, μιας και ο δευτερος αλλαξε την ηλ.κιθαρα και την πηγε ενα βημα πιο μπροστα σε παγκοσμιο επιπεδο, αλλαζοντας τον τροπο σκεψης χιλιαδων κιθαριστων ανα την υφηλιο, ενω ο πρωτος απ'οτι ειδα, ειναι απλα ενας καλος γρηγορος μπουζουκτσης! Εχουμε δει και γρηγοροτερους και καλυτερους μπουζουκτζηδες, αλλα και κιθαριστες. Ασε που οι τελευταιοι εχουν και αλλο ενα σκασμο πραγματα να μαθουν, bending, vibrato, επισης τεραστια κεφαλαια στην τεχνικη και την εκφραστικοτητα του οργανου, οποτε ας μη προβουμε σε ανουσιες συγκρισεις επιπεδου δυσκολιας οργανων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε! Αμα παιζεις γρηγορα μπουζουκι εισαι μαγκας, ενω αν παιζεις γρηγορα ηλ.κιθαρα εισαι φλυαρος και "ΧΟΡΙΣ ΣΙΝΕΣΘΗΜΑ" ! Ασε που εγω ακουσα αρκετα αχρηστα γρηγορα sections, πραγμα που ακουμε συχνα σε κακους σρενταδες τυπου Michaelangelo.

 

Η συγκριση με malmsteen ειναι λιγο αστεια, μιας και ο δευτερος αλλαξε την ηλ.κιθαρα και την πηγε ενα βημα πιο μπροστα σε παγκοσμιο επιπεδο, αλλαζοντας τον τροπο σκεψης χιλιαδων κιθαριστων ανα την υφηλιο, ενω ο πρωτος απ'οτι ειδα, ειναι απλα ενας καλος γρηγορος μπουζουκτσης! Εχουμε δει και γρηγοροτερους και καλυτερους μπουζουκτζηδες, αλλα και κιθαριστες. Ασε που οι τελευταιοι εχουν και αλλο ενα σκασμο πραγματα να μαθουν, bending, vibrato, επισης τεραστια κεφαλαια στην τεχνικη και την εκφραστικοτητα του οργανου, οποτε ας μη προβουμε σε ανουσιες συγκρισεις επιπεδου δυσκολιας οργανων.

 

Σεβαστή η άποψη σου αλλά... δεν ξέρω αν έχεις δει τον Καραντινη απο κοντά ( η ακόμα καλύτερα αν έχεις παίξει μαζί του)

Θα πω κάτι, που θα φάω πολλες πετριές  ;D ;D ;D αλλα here it is...

Αν δεις live τον malmsteen, σε ενα σόλο του  τα έχεις δει ολα όσα μπορεί να κάνει ( απο φαντασία, ικανότητα αυτοσχεδιασμού, τεχνική κλπ) με λιγα λογια παιζει παντα τα ιδια...

Του Καραντινη δεν του φτανει ενα ολοκληρο προγραμμα  ;D ;D ;D και δεν μιλαω για το μπουζουκι αλλα... την κιθαρα

Εχω δει live και τους δυο πολλές φορές και ο Καραντινης ειναι μίλια μπροστά απο malmsteen

ΔΕΝ μιλάω για επιρροές ,πωλήσεις και τα συναφή...γιατί αυτό την ωρα που τους βλέπεις live δεν σε ενδιαφέρει ΚΑΘΟΛΟΥ... ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σοβαρευτειτε...για τον ΚΑΡΑΝΤΙΝΗ μιλαμε...στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ  βιντεο παιζει ΑΡΓΑ. ;D

 

(τι ΩΡΑΙΟΣ που ειναι ο φουστης!ουτε μια ΑΧΡΗΣΤΗ νοτα δεν παιζει.)

 

α,btw που να τον ακουσετε να παιζει και ΚΙΘΑΡΑ (εντελως ΤΑΠΕΙΝΟΤΙΚΗ εμπειρια... ;D)

 

+1000ους Καραντινιδες  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεβαστή η άποψη σου αλλά... δεν ξέρω αν έχεις δει τον Καραντινη απο κοντά ( η ακόμα καλύτερα αν έχεις παίξει μαζί του)

Θα πω κάτι, που θα φάω πολλες πετριές  ;D ;D ;D αλλα here it is...

Αν δεις live τον malmsteen, σε ενα σόλο του  τα έχεις δει ολα όσα μπορεί να κάνει ( απο φαντασία, ικανότητα αυτοσχεδιασμού, τεχνική κλπ) με λιγα λογια παιζει παντα τα ιδια...

Του Καραντινη δεν του φτανει ενα ολοκληρο προγραμμα  ;D ;D ;D και δεν μιλαω για το μπουζουκι αλλα... την κιθαρα

Εχω δει live και τους δυο πολλές φορές και ο Καραντινης ειναι μίλια μπροστά απο malmsteen

ΔΕΝ μιλάω για επιρροές ,πωλήσεις και τα συναφή...γιατί αυτό την ωρα που τους βλέπεις live δεν σε ενδιαφέρει ΚΑΘΟΛΟΥ... ;)

 

 

Οκ δεκτον το να σου αρεσει πιο πολυ ο Καραντινης, αλλωστε δεν τον εχω δει να παιζει κιθαρα...αλλωστε το τι μας αρεσει ειναι καθαρα υποκειμενικο. Κι εγω δεν τρελαινομαι για malmsteen (οχι οτι δε μου αρεσει κιολας, καποιες κορυφαιες στιγμες του αποδεικνυουν το ποσο απιστευτος μουσικος ειναι) , αλλα το αντικειμενικο της υποθεσεως ειναι πως ειναι τεραααααστιος κιθαριστας, καθαρα απο τα επιτευγματα του. Νομιζω οτι οι παντες κρινομεθα εκ του αποτελεσματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου