Προς το περιεχόμενο

piezo for bass αξιζει?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.youtube.com/results?search_query=bass+piezo&aq=f  μπορείς σε γενικές γραμμές ν ακούσεις κιολας αυτό που θέλεις.  Οσο για τον ωραίο ήχο , είναι κάτι το καθαρά υποκειμενικό. ειδικα με κάποια clipakia  που έχω ακούσει εδω μέσα  αρχίζω να πιστεύω πως ο ωραίος ήχος ειναι κάτι υποκειμενικότατο.

 

ps : τα lightwave ΠΟΛΥ  αμφιβάλω πως έχουν πιεζοηλεκτρικό συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

 

 

ps : τα lightwave ΠΟΛΥ  αμφιβάλω πως έχουν πιεζοηλεκτρικό συστημα.

 

Μωρέ πιεζοηλεκτρικότατο έχουν αλλά...  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

http://en.wikipedia.org/wiki/Piezoelectric_sensor

 

http://www.lightwave-systems.com/technology.html

 

μα κάτι μου λέει πως δεν ξέρεις καν τι σημαίνει piezzo ;)

 

excuse me ? 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα κάτι μου λέει πως δεν ξέρεις καν τι σημαίνει piezzo ;)

 

Και εγώ, για άσχετο τον κόβω...ούτε για το Roland Garros δεν ήξερε...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

απλως ειναι η απαντηση στο αν έχουν piezzo επάνω :)

 

Λοιπόν μικρέ μου φίλε, έχω παίξει με ένα σχεδόν σαν το κάτω δηλαδή Saber, σε καιρό που μάλλον πιπίλαγες το δάκτυλο σου και θεωρώ σχεδόν απίθανο να επαιζες μπάσο...

 

Ελπίζω να σε κάλυψε η απάντηση μου και την επόμενη φορά πιο... διακριτικός  ;)

 

ΕΔΙΤ και προς αποφυγή παρανοήσεων, το σύστημα ναι σαφέστα η πατέντα είναι το φως, αλλά απο ότι θυμάμε το συγκεκριμένο όργανο που έπαιξα είχε μικτό σύστημα πιέζο- φως. Όχι μαγνήτη...

saber_vl_01.jpg.61635a67f9cab840146756da7bf76c70.jpg

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω μωρε που πιπιλάω το δάχτυλο μου και σαν ηλεκτρονικός μηχανικός ,που μάλλον έχεις δικιο δεν παιζει τόσο καιρό ώστε να συγκριθεί με κάποιον που προφανώς παίζει δεκαετίες ολόκληρες, βάλε σε παρακαλώ σε έναν κυκλο στη photo, αυτό που θεωρείς piezo για να διαφωτιστώ κι εγώ ο αμόρφωτος , άσχετος , αμπασος και πάνω απο όλα μη διακριτικός  δαχτυλοπιπιλιτής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλέον το συγκεκριμμένο μοντέλο εχει μια ακόμα πατέντα παρεμφερή με το full range πιεζοηλεκτρικό συστημα που έχει να κανει μόνο με τα μεσαία. αλλα δυστυχώς δεν παίζει μόνη της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

εδω μωρε που πιπιλάω το δάχτυλο μου και σαν ηλεκτρονικός μηχανικός ,που μάλλον έχεις δικιο δεν παιζει τόσο καιρό ώστε να συγκριθεί με κάποιον που προφανώς παίζει δεκαετίες ολόκληρες, βάλε σε παρακαλώ σε έναν κυκλο στη photo, αυτό που θεωρείς piezo για να διαφωτιστώ κι εγώ ο αμόρφωτος , άσχετος , αμπασος και πάνω απο όλα μη διακριτικός  δαχτυλοπιπιλιτής.  

 

Λοιπόν ας το πάρω από την αρχή, το συγκεκριμένο Saber είχε επιλογές και ο καβαλάρης του λειτουργούσε πιεζοηλεκτρικά και το σύστημα light είχε... Σου έδινε την δυνατότητα να μιξάρεις αυτούς τους δύο ήχους... Ο ένας ήταν χειρότερος από τον άλλο...

 

Δυστυχώς θα σε απογοητεύσω για την φωτό, γιατί το μπάσο έχει πουληθεί στην Αγγλία εδώ και περίπου τέσσερα χρόνια.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου