Προς το περιεχόμενο

επιλογη κιθαρας με 150 ευρω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειδα στο τομαν αυτο: http://www.thomann.de/gr/behringer_ucg102.htm

 

να σας ρωτησω κατι-αυτο ειναι εξωτερικη καρτα ηχου? να το αγορασω σε περιπτωση που δεν αντεξει η δικη μου καρτα?

 

ναι, αυτό είναι λύση για τις κιθάρες που δεν έχουν ενσωματωμένη κάρτα USB (σχεδόν όλες δηλαδή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις, μολις παραγγειλα απο τομαν μια fender squier bulet strat! ειναι η πρωτη μου κιθαρα, αν δεν αντεξει ο υπολογιστης θα παρω και την εξωτερικη.

ευχαριστω και παλι πολυ!

σακης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά τα μαγαζιά της πόλης μας (Βόλος) είναι ΓΤΠ.

θα σε παρακαλουσα αλλη φορα να κανεις και μεταφραση σε GTP ειναι πιο glamourous ;D ;D ;D

 

Να πάρεις μια πεταλιέρα με USB και να προτιμήσεις μιά κιθάρα της προκοπής....

το παιδι λεει ξεκαθαρα οτι θελει μια κιθαρα μεχρι αυτα τα λεφτα - δεν ειναι λυση αυτο που του προτεινεις.............και ποσο μαλλον σε αυτο το budget ε?? ;) ;) ;)

 

καλοριζικη - θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος πιστεψε με - οι καινουργιες bullet ειναι ΠΑΡΑ πολυ καλες επαναλαμβανω

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις, μολις παραγγειλα απο τομαν μια fender squier bulet strat! ειναι η πρωτη μου κιθαρα, αν δεν αντεξει ο υπολογιστης θα παρω και την εξωτερικη.

ευχαριστω και παλι πολυ!

σακης

 

Με γειες! Πήρες αυτή με το διπλό μαγνήτη και τους 2 μονούς? Καλόπαικτη!

Μια χαρά κιθαρόνι είναι για αρχή και με μια καρτούλα usb όπως αυτή που ανέφερες, θα παίζεις και θα ηχογραφείς ό,τι φανταστείς. Θέλει λίγο ψάξιμο με τα προγράμματα ηχογράφησης και τα vst εφφέ αλλά το ηχητικό αποτέλεσμα είναι μακράν καλύτερο από καποιο φθηνό ενισχυτάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά το ηχητικό αποτέλεσμα είναι μακράν καλύτερο από καποιο φθηνό ενισχυτάκι.

 

...εφόσον βέβαια υπάρχουν κατάλληλα monitors ή κατι αξιοπρεπές τέλος πάντων για τελική ενίσχυση και ηχείο

 

για το σκοπό αυτό μια λύση που προσωπικά θα έψαχνα είναι κάτι τέτοιο:

 

http://www.thomann.de/gr/cat.html?gf=active_loudspeakers_fr&oa=pra

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις, μολις παραγγειλα απο τομαν μια fender squier bulet strat! ειναι η πρωτη μου κιθαρα, αν δεν αντεξει ο υπολογιστης θα παρω και την εξωτερικη.

ευχαριστω και παλι πολυ!

σακης

Μιας και πλήρωσες ήδη τα μεταφορικά για την κιθάρα μήπως θα ήταν καλύτερα να πάρεις και την κάρτα;Γιατί το πιο πιθανό είναι να τη χρειαστείς και μετά θα πρέπει να ξαναπληρώνεις μεταφορικά.

Το pc σου τι κάρτα ήχου εχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το πιο πιθανό είναι να τη χρειαστείς και μετά θα πρέπει να ξαναπληρώνεις μεταφορικά.

 

όχι γιατί η κάρτα στην Ελλάδα κοστίζει αρκετά λιγώτερο από Thomann + 20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος...παρε tele!!!! Για τα λεφτα της...απλα δεν υπαρχει το οργανο...ειδικα για πρωτη κιθαρα...ειναι οτι πιο απλο...κατι σαν να λεμε Kalashnikov στα οπλα...

 

 

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρειγγειλα απο thommann μια fender squire strat SSS (ακομα δεν την πληρωσα, αυριο θα παω στην τραπεζα), μηπως επρεπε να παρω αυτην με το hambucker?

Squire strat hss με τον hum ήταν η πρώτη μου κιθάρα και την έχω ακόμη.

Και η tele που λέει ο φίλος είναι πολύ καλή.

Μάλλον την tele θα έπαιρνα.

Πάντως αν θες να αλλάξεις στείλε ένα email στον θωμά και θα το κανονίσουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου