Προς το περιεχόμενο

υπαρχει προβλημα οταν εισαι ορθιος στην gibson sg std ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπαρχει προβλημα οταν εισαι ορθιος στην gibson sg std ?

πηγα να την παραγκειλω και ο πωλητης μου ειπε πως πεφτει προς τα κατω οταν παιζεεις ορθιος

και εμεινα ...

ισχυει ?

αν ναι ειναι μεγαλο προβλημα

παρακαλω να απαντησουν οσοι το εχουν ζησει απο κοντα με τις sg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Κάποιες φορές μπορεί να συναντήσεις όργανα που να αισθάνεσαι πως δεν "ζυγίζουν" σωστά και να "βαραίνει" λίγο περισσότερο το μπράτσο.

Αυτό ΔΕΝ αφορά αποκλειστικά τις SG.

Σπανίως δε αποτελεί σοβαρό πρόβλημα.

Δοκίμασε κάποια(ες) για να σιγουρευτείς.

Καλό θα ήταν να συμβουλευτείς κι άλλους πωλητές και μη  ;D...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το χω ακούσει ποτέ για SG και με όσες έχω δοκιμάσει δεν συνέβη κάτι τέτοιο....

 

αυτή η φήμη κυκλοφορεί για τις Flying V πάντως....

μήπως μπερδευτήκατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορεί να τύχει βαρύ ξύλο στο σώμα και ελαφρύ στο μπράτσο και να μην είναι τόσο έντονο.

Αν όμως τύχει το αντίθετο (μου είχε κάτσει σε μια φτηνή sg)... κλάφτα Χαράλαμπε :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα sg και γιγνώσκω. το θεμα ειναι καθαρα η τοποθετηση της ζωνης. μονο και μονο επιδη απλα το σημειο που πιανει η ζωνη ειναι καθετο στην πλατη της κιθαρας και οχι σε παραλληλια οπως ας πουμε με τις στρατ. δεν υπαρχει κανενα θεμα με τα ξιλα. ολες οι sg γερνουν, αλλες λιγοτερο και αλλες περισσοτερο. ειναι και θεμα στιλ απο ενα σημειο και μετα. εξαλου ο Angus Young των ac/dc που κυλιετε στην κυριολεξια δεν αντιμετωπισε κανενα προβλημα. δεν τον εχω ρωτησει δηλαδη  :P αλλα ετσι υποθετω αφου μονο sg εχει πιασει apo to '72

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί κιθάρα ίδιων χαρακτηριστικών (ξύλα κτλ) να έχει διαφορετικό βάρος στα διάφορα μέρη της? ?

 

(αισθητά τουλάχιστον...)

 

 

δεν τον εχω ρωτησει δηλαδη  :P αλλα ετσι υποθετω αφου μονο sg εχει πιασει apo to '72

μάλλον θα τίθεται και κάποιο θέμα marketing σ'αυτή την ιστορία....

για φαντάσουν τον Young με strato :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχ αυτο θα ηταν πραγματικα αστειο xP οπως το να πεζει με μια gibson es335 :P θεμα μαρκετινγκ δεν νομιζω να ηταν εξ αρχης γιατι την πρωτη του την αγορασε ο ιδιος. στην συνεχεια πολυ πιθανο να εγινε μαρκετινκ. δεν αντιλεγω.

συγκεκριμενα :

 

"I got out and got a Gibson SG that I played until it got wood rot because so much sweat and water got into it. The whole neck warped. I bought it second-hand, it was about a '67. It had a real thin neck, really slim, like a Custom neck. It was dark brown."

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου