Προς το περιεχόμενο

υπαρχει προβλημα οταν εισαι ορθιος στην gibson sg std ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

χαχαχαχαχ αυτο θα ηταν πραγματικα αστειο xP οπως το να πεζει με μια gibson es335

 

 

 

Ο Angus εχει παιξει πολλες φορες με es335 και πιστεψε με, μονο γελοιο δεν ηταν...

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεμα μαρκετινγκ δεν νομιζω να ηταν εξ αρχης γιατι την πρωτη του την αγορασε ο ιδιος. στην συνεχεια πολυ πιθανο να εγινε μαρκετινκ. δεν αντιλεγω.

ναι....δεν λέω πως "ξεκίνησε" σαν μάρκετιγκ...

δεν είχε νόημα....δεν υπήρχε κάποιος "μύθος"

αλλά αφού είδαν πως δουλεύει και αρέσει....

όπως λένε κάποιοι φίλοι μας:

if it works, don't fix it....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρα ?? ζητω συγγνωμη :-\ ουτε που το εχω δει ποτε αυτο. αν υπαρχει καποιο λινκ θα ηθελα να το δω  ;)

 

Kαλα δε με εβρισες κιολας...

Στο θεμα μας εχω την εντυπωση οτι ειναι es345 custom

[flash=200,200]

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

celf τις κοντρολαρει καλα παντως τις μεγαλυτερες απο αυτον  :P

 

marios_sec δεν ειναι θεμα μοντελου. ειναι θεμα τησ ζωνης οπως το περιεγραψα και πριν  ;)

παντως αν ενδιαφερεσαι την gibson sg standard, την συστηνω ανεπιφυλακτα !το οτι γερνει ειναι κατι που το συνηθίζεις στις 4 πρωτες μερες. εξαλου οταν παιζεις δεν γερνει πουθενα. μονο οταν την αφησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λίγα όργανα είναι πραγματικά ζυγισμένα. Όλα τα άλλα τα μαθαίνεις και προσαρμόζεσαι δεν είναι και τίποτα τρομερό. Κι εγώ στην αρχή πάλευα με την Les Paul που ήταν αντίθετα "πισώβαρη" για να μην μού 'ρθει το μπράτσο στο κεφάλι. Επειδή έχω παίξει και αρκετές SG αυτό ήταν ακόμη χειρότερο από μια neck heavy κιθάρα. Άλλο ένα παράδειγμα είναι τα μπάσα...όλα σχεδόν τα "κλασικά" μπάσα (Precision, Jazz) παρουσιάζουν neck diving. Κάποιοι αλλάζουν τα κλειδιά και τα ελαφραίνουν αλλά οι περισσότεροι παίζουν έτσι χωρίς κανένα πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είχα αυτό το πρόβλημα με μία SG Special και ήταν ένας από τους λόγους που την πούλησα. Παρόμοιο πρόβλημα, σε πολύ μικρότερο βαθμό βέβαια, το είχα και με μία chambered Les Paul, που κατά τα άλλα είναι φοβερό όργανο. Το αντιμετώπισα γεμίζοντας το control cavity με μικρά βότσαλα θαλάσσης (προστέθηκαν γύρω στα 200-300 gr). Το όργανο ήρθε στα ίσα του και έγινε και κυριολεκτικά rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου