Προς το περιεχόμενο

Sunset In Rιo


dvat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα ακόμη κομμάτι από προσωπική δουλειά που ετοιμάζω σιγά σιγά. Ανήκει στο ίδιο set κομματιών με το Staring At You, που ανέβασα το video clip πριν λίγες μέρες.

 

Έδω έχουμε μια παλιά ιδέα, ένα II - V - I progression Bossa style.

 

Hope u like it και φυσικά κάθε γνώμη/σχόλιο ευπρόσδεκτο

 

Sunset_In_Rio.mp3

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο...και το αποκορυφωμα λιγο μετα το 1:50 καταπληκτικο!

 

 

Ετοιμάζω mojito     8)

 

στην υγειά σου

 

Στις 10:37?!  ...μπραβοοο  :P  ;D

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου άρεσε.

Αν και δεν είμαι φίλα διακείμενος στον συγκεκριμένο ήχο κιθάρας σε τέτοια τραγούδια, δεν με χάλασε καθόλου.

Μπράβο Δημήτρη.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κιθαριστικες ικανοτητες ειναι δεδομενες, αλλα , εχω την εντυπωση, οτι το κομματι πασχει λιγακι ρυθμικα... just saying.

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry guys, έλειπα σε εταιρικό meeting... ;D ;D

 

thank u καταρχήν για τα σχόλιά σας.

 

bouzouk, celf thank u guys....

 

Ανέστη, η ηχογράφηση έγινε σε mac σε cubase. Μπάσο (για το οποίο γίνεται μάχη ποιός θα παίξει) παιγμένο από εμένα και από τον Bob. Χρησιμοποιήσαμε μια ηλεκτρακουστική washburn και όλοι οι άλλοι ήχοι είναι από ένα Korg Workstation. Θέματα πνευστών κλπ βρέθηκαν σε κιθάρα και παίχτηκαν στο Korg. Προγραμματισμός τυμπάνων και κρουστών έγινε από τον Bob.

 

Kώστα, καταλαβαίνω τι εννοείς. Και εγώ που το ακούω, ίσως έχει λίγο παραπάνω gain από όσο αρχικά νόμιζα. Βέβαια, για το συγκεκριμένο, η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν ήχο μεσαίο με πολύ sustain (Santana) ...

 

Φίλε , matawan, τα ρυθμικά μέρη του κομματιού είναι και αυτά που θα δουλευτούν περισσότερο μέχρι να φτάσουμε στο οριστικό αποτέλεσμα του κομματιού. Και εγώ θέλω αρκετά πράγματα ακόμη και ειδικά στα κρουστά... Σωστή η παρατήρησή σου.

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου