Προς το περιεχόμενο

Five years of trouble


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

....κυρ Γρηγορη χαθηκαμε αδερφε.......ελπιζω να εισαι καλα......Για το τραγουδι συμφωνώ με τα παραπανω....Οταν το γραψεις στο στουντιο ριξε και καμια κραυγη να μαυρίσει λιγο παραπανω ....ειδικα μετα το σολο.Μου φανηκε λιγο υποτονική η φωνη..ειναι 6 λεπτα μαματη μπλουζια,νομιζω πως πρεπει να κορυφωθεί καπου..

 

Γεια σου Μικ και σενα!!!

 

Θενκς για το σχολιο σου. Η κορυφωση του κομματιου ειναι στο 2ο σολο του. Απο την πρωτη του μορφη σχεδον, ειδικα μετα το σολο μου αρεσε η ιδεα του και του να ειναι οσο πιο κενο απο οργανα γινεται.

 

αν επιτρέπεται με VST εγραψες ? :)

 

 

Ναι φιλε μου, με vst's ειναι γραμμενο.

 

Μινορε που σκοτωνει!Εξαιρετη κιθαρα οπως παντα και πολυ ζεστη φωνη.Μπραβο gregg.

 

Να'σαι καλα gvour.

 

Γρηγορη το κοματι ειναι φοβερο!

ξεφευγεις με πολυ εξυπνο τροπο απο τα στανταρ 12bar και αυτο το κανει ενδιαφερων! για την κιθαρα δεν χρειαζεται να πω κατι....  ;)

αυτο ομως που μου εκανε τρομερη η εντυπωση ειναι η φωνη σου!

προτινω οπως και οι αλλοι να συνεχιζεις να τραγουδας!

εχεις ερμηνια ωραια χροια και επειδη εχεις ακουσει αυτη την μουσικη ξερεις να τα λες! καλη συνεχεια μαν!  ;)

 

Σ'ευχαριστω φιλτατε. Καιρο εχουμε να τα πουμε, ελπιζω να περνας καλα ;)

 

Εξαιρετικό! Το παίξιμό σου είναι συναισθηματικό, ακριβές και ουσιαστικό.

 

Να'σαι καλα φιλε μου.

 

Γρηγόρη, με απόλυτη ειλικρίνεια και καλή πρόθεση άκου την γνώμη μου... Τις πρώτες ύλες τις έχουμε. Δηλαδή, κιθαριστικό παίξιμο ιδιαίτερα στο ευρύτερο blues περιβάλλον το έχουμε. Ωραίο τόνο τον έχουμε. Ακούσματα τα έχουμε. Γλυκιά φωνή και ευγενική ερμηνεία την έχουμε.   ;D ;D ;D

 

Για μένα χρειάζονται προσοχή και ίσως βελτίωση 2 πράγματα για να εκτιναχτεί στα ύψη η δουλειά σου.

 

1) Τα επιμέρους που περιγράφω παραπάνω και είναι καλά, αντί να μειονεκτούν του συνόλου μετά την ένωσή τους, υπερτερούν . Στην 'ένωση' λοιπόν των συστατικών κάπου η χημεία ίσως θέλει λίγη περιοσσότερη αναζήτηση.

 

2) Μου αρέσει η προσπάθεια για σπάσιμο του κλασσικού 12 μετρου. Όμως ο τρόπος που γίνεται και στα 2 τραγούδια από την δουλειά που ετοιμάζεις, μου φαίνεται λίγο επιτηδευμένος και τελικά ανώριμος.

 

Ξέρεις ότι σε εκτιμώ και ως κιθαρίστα και ώς άνθρωπο αλλά έχω απαιτήσεις από εσένα και στο έχω πει. Θα μπορούσα να εκθειάζω και να σου είμαι πιο αρεστός! Θα σε βοηθούσα όμως? Θα ήμουν ειλικρινής?  :o :o

 

Τέλος, επειδή και εγώ έχω ανεβάσει πραγματάκια από δουλειά που ετοιμάζω, εννοείται ότι θα με ενδιέφεραν και οι δικές σου παρατηρήσεις...  ;) ;) ;)

 

-- λόγω ταχύτητας στο 1) έγραψα ότι να'ναι. Διαβάστε το τώρα.... :D :D

 

Να'σαι καλα για τα σχολια και τις παρατηρησεις σου Δημητρη.

 

1) Αν θελεις μπορεις να μου μιλησεις με καποιο παραδειγμα μεσα απο το κομματι για να καταλαβω ακριβως αυτο που λες;

 

2) Σχετικα με την επιτηδευση, να πω πως δεν εκανα καποια προσθηκη σε αυτα που γραφω ειτε απο πλευρας συνθεσης ή στιχων επειδη "ετσι πρεπει να ειναι" ή το αντιθετο. Ας πουμε η διαφορετικη δομη του 12μετρου σε αυτο το κομματι μου υπαγορευεται απο τους στιχους (οι οποιοι γραφτηκαν πρωτα).

 

Edit: εχω ηδη ακουσει/δει αυτα που εχεις ανεβασει ;) Θα επανελθω σε καποιο θεμα σου συντομα.

 

 

Να πω για τα παιδια που ισως θελησουν να ακουσουν το κομματι πως δεν ειναι πλεον διαθεσιμο μεσα απο το αρχικο λινκ και πως θα ξανανεβει ισως λιγο διαφορετικο στο μελλον.

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Gregg,

Ευχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ καλη επιτυχια σ αυτα που ετοιμαζεις!

Θαυμαζω οσους κανουν κατι προσωπικο που το γουσταρουν αληθινα,σε πεισμα των καιρων και των όποιων δυσκολιων.

 

O,τι ακουσα μου απεδειξε την υπαρξη πρωτης υλης υψηλου επιπεδου σε εκτελεστικο ενορχηστρωτικο και συνθετικο επιπεδο.

Νομιζω οτι το μονο που χρειαζεται να δουλεψεις ειναι η φωνη.

Ακουω μια φωνη που εχει πολυ  ''ψωμι''.

Βγαλτα ολα εξω και προσπαθησε να νευριασεις(Δεν εννοω να γκαριζεις).

Πηγαινε μια βολτα με τ αμαξι,Σουνιο μερια,και δωσε!!!Πρεπει να ρισκαρεις και να αρχισεις να βλεπεις τον εαυτο σου ως τραγουδιστη και οχι ως καποιον που παλευει να μην τα ''πει'' ασχημα.

Εισαι κιθαρισταρας  με ψυχη,ηρθε η ωρα να λαλησεις ;D  και να ολοκληρωθεις!

 

Δε θα μπω σε λεπτομερειες ηχοληπτικης φυσεως,δεν εχει νοημα αφου θα γραψεις σε στουντιο και ΟΛΑ ειναι υποκειμενικα.

Ευχομαι να βρεθουν οι καταλληλοι ανθρωποι-συνεργατες που το κατεχουν το θεμα και θα σου δωσουν τις σωστες συμβουλες-γνωμες!Αυτο θα αποτελεσει καταλυτικο παραγοντα.

Αν και εχεις μουσικη αντιληψη άρα δυσκολα θα αποτυχεις.

 

Και παλι καλη επιτυχια Γρηγορη!

Θα χουμε τα ματια ανοιχτα για την κυκλοφορια της δουλειας!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζεστή νύχτα.

Ένα ποτήρι κόκκινο κρασί, με θέα τη θάλασσα και τα φώτα της πόλης.

 

Σου εύχομαι...να ακούσουν πολλοί τη μουσική σου με αυτόν τον τρόπο.

 

Υ.Γ.

Να προσέχεις τη φωνή σου σαν τα μάτια σου.

 

Με εκτίμηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις άκουσα το κομμάτι, κατ' αρχάς χαίρομαι που προχωράς τη διαδικασία ηχογράφησης και ολοκλήρωσης της δουλειάς σου.

Είναι πολύ ωραίο αυτό που ακούω συνολικά. Πάρα πολύ καλή δουλειά ενώ είναι μόνο vst και πρόχειρη ακόμα ηχογράφηση. Η φωνή σου είναι σε καλό επίπεδο για κάποιον που δεν την έχει ως πρώτη προτεραιότητα. Αν τραγουδήσεις πιο δυναμικά θα έχεις πολύ καλύτερα αποτελέσματα!

 

Καλή συνέχεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το τραγουδι, μου ειναι αναγκαιο "κακο" κατα καποιο τροπο.

 

Αναγκαίο καλό θα έλεγα

 

Τα έχουμε  ξανά  πει  ;)

 

Just sing the blues bro  :)

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου