Προς το περιεχόμενο

EMG 81/85 VS Seymour Duncan Blackouts


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα ποιο να βαλω το afterburner ή το preamp booster????

Την ίδια δουλειά κάνουν, απλά το ένα ρυθμίζει εσωτερικά (με κατσαβιδάκι) το gain του και έχει μόνο on/off διακόπτη για να χειρίζεσαι. Το άλλο ρυθμίζει το gain boost από το knob του κι είναι πολύ πιο ευέλικτο κατ΄εμέ. Όποιο προτιμάς βάζεις.

 

Με τον bugera θα δεις άλλον ήχο! Δύναμη, όγκος, χαμηλές, tube distortion, 12" μεγάφωνα.... Καμιά σχέση με τον mg15 και το 8" μεγαφωνάκι του. Και καρφί να βάζεις την κιθάρα στο dirty channel, μια χαρά metal θα ακουστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με τα παιδια,ο εξοπλισμος που παιζεις δεν ενδεικνυται για τοσο γκαζιαρικο παιξιμο (boss,marshall κ.λπ - δεν μου λενε κατι)

 

βεβαια ξεφυγαμε λιγο απο την αρχικη σου ερωτηση - ψαχνεις για μαγνητες

 

εγω με την σειρα μου θα σου προτεινα τους seymour duncan blackouts,τους θεωρω καλυτερους

 

παντος απο εξοπλισμο καλα θα καλεις να ψαξεις κατι σε bugera,blackstar,engl,krank,randall κ.λ.π

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως με τον mg δε νομιζω να καταλαβεις διαφορα.

 

Με τον bugera μπορει να μην χρειαστει καν να κανεις την αλλαγη.

 

+1,

bugera + emg hz = metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που χρησιμοποιω το booster της EMG στους δικους μου passive κανει δουλεια αλλα το εχω μονο για σολο(γι αυτο το ηθελα αλλωστε)..στα ρυθμικα ακουγεται πολυ ασχημα κατα την γνωμη μου..

Σε μια παλια μου κιθαρα που ειχα τους HZ ηταν πολυ καλοι μαγνητες που εκαναν μια ζαρα τη δουλεια τους για μεταλ!

κατα την ταπεινη μου γνωμη πηγαινε για τον bugera και δεν χρειαζεσαι μαγνητες..ουτε καν το booster δεν χρειαζεσαι δηλαδη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου