Προς το περιεχόμενο

Dunlop Crybaby Classic Gcb95f Πρόβλημα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας συμφορουμίτες!Πρόσφατα απόκτησα το crybaby classic gcb95f!Χρειαζόμουν άμεσα κάποιο πετάλι crybaby και μια και που βρήκα το συγκεκριμένο άμεσα,το αγόρασα!Βέβαια ήρθα αντιμέτωπος σε ένα τεράστιο πρόβλημα.Το πετάλι όταν ενεργοποιείται μου κάνει ένα volume boost που με οδηγεί στην απελπισία....Είπα "εντάξει,συμβαίνουν αυτά" και δεν ανησύχησα...Έλα μου όμως πως όταν ρώτησα γνωστό κατασκευαστή πεταλιών μου απάντησε πως λόγω πλακέτας δε μπορεί να κάνει το παραμικρό mod στο συγκεκριμένο πετάλι,σε αντίθεση με το standard crybaby,που,στα λαικά,"ξεσκίζεται" στη μόντα.....Σας έχει τύχει κάτι με το συγκεκριμένο πετάλι?Πως μπορώ να ενεργήσω για να ισοσταθμήσω την ένταση του πεταλιού και να επαναφέρω το pedalboard μου στη γαλήνη που βρισκόταν??!  :( :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο πετάλι χρησιμοποιώ εδώ και καιρό χωρίς το θέμα που αναφέρεις..

Η σειρά των πεταλιών σου είναι

 

κιθάρα-wah-ολα τα υπολοιπα-ενισχυτής?

 

Αν όχι δοκίμασε έτσι. λογικά, το πρόβλημα θα φύγει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο πετάλι χρησιμοποιώ εδώ και καιρό χωρίς το θέμα που αναφέρεις..

Η σειρά των πεταλιών σου είναι

 

κιθάρα-wah-ολα τα υπολοιπα-ενισχυτής?

 

Αν όχι δοκίμασε έτσι. λογικά, το πρόβλημα θα φύγει..

Ευχαριστώ για την απάντηση!Αυτό είναι το περίεργο της υπόθεσης,ακολουθώ πιστά αυτή τη σειρά και ενώ έχω μια στάνταρντ ένταση όταν το ενεργοποιώ ξαφνικά η global ένταση δυναμώνει....σε σημείο να θέλεις να "χαμηλώσεις" ξαφνικά τον ενισχυτή λόγω υψηλής έντασης όταν παίζεις με wah...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου