Προς το περιεχόμενο

Πεταλιέρες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

στα λινκ που θα βρεις θα δεις πως όποιος ρωτάει, λέει πρώτα τι κιθάρα έχει, τι ενισχυτή έχει, και για τι ήχους ενδιαφέρεται, ώστε να πάρει χρήσιμες απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και την πεταλiέρα των 400Ε θες να τη βάλεις πάνω στον spider?

 

Καλά μην το γελάς, είχα πει και σε παλιότερα θέμα ότι κάποια φάση που κάναμε μια σειρά από live με κάτι φιλους, οι αναγκαστικές επιλογές ενισχυτή (που υπάρχουν στο στουντιάκι μας) εκείνη την περίοδο ήταν fender frontmann, line6 spider και Marshall MG (ελκυστικές επιλογές έτσι??  ;D). Ανεξαρτήτως ποιός μου άρεσε στα καθαρά και ποιός στα βρώμικα, τελικά επέλεξα τον line6 spider γιατί ''συνεργαζόταν'' καλύτερα με την πεταλιέρα μου. Και ''επανέλαβα'' το τεστ πολλές φορές και πάντα στον line6 γυρνούσα.

 

Αλλά, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, με 400 ευρώ αντί για πεταλιέρα μπορείς να πάρεις έναν φτηνό λαμπάτο ενισχυτή (bugera v22) και με τα ''ρέστα'' να αγοράσεις 3-4 πεταλάκια ( π.χ. ένα chorus, ένα delay, ένα overdrive) μεταχειρισμένα ή μη....άρχοντας... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλάει τον spider και με το σύνολο παίρνει τον ν22 και την rp255 ή την tonelab ST ή καμιά zoom

 

ή πουλάει τον spider, παίρνει τον Mustang-3 και τα ρέστα τα δίνει προς αποπληρωμή του ελληνικού χρέους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλάει τον spider και με το σύνολο παίρνει τον ν22 και την rp255 ή την tonelab ST ή καμιά zoom

 

ή πουλάει τον spider, παίρνει τον Mustang-3 και τα ρέστα τα δίνει προς αποπληρωμή του ελληνικού χρέους

 

+1  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γραφουμε ελληνικα μονο και επειδη φιλε μου εισαι και νεος μαλλον!! καλωσορισες και μεγεια το πρωτο σου θρεντ - προσεξε λιγακι τους κανονες του φορουμ θα σε οφελεισουν ΠΑΡΑ πολυ και επισης θα γλυτωσεις πολυ χρονο χρησημοποιωντας αυτο το υπεροχο εργαλειο που λεγεται "αναζητηση"

 

on topic τωρα - θα σου προτεινα και εγω να περασεις καλυτερα σε εναν αλλον ενισχυτη διοτι

1ον εχεις μια πολυ ωραια κιθαρα που δεν την αξιοποιεις στο επακρο των δυνατοτητων της με αυτον τον ενισχυτη που εχεις τωρα

αμα πας με αυτα τα λεφτα σε καποιον λαμπατο ενισχυτη θα νομιζεις οτι κρατας αλλο οργανο στα χερια σου και ετσι θα μπορεις να παιξεις καλυτερα με τον "ηχο" σου - και μετα το συζηταμε για κατι παραπανω ;D ;D ;D

φιλικα..........

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου