Προς το περιεχόμενο

RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie


fleamail

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά ο frusciante αποδείχτηκε σαν τον Κωστάκη, ήξερε πότε να την κάνει  ;D

 

http://soundcloud.com/kroq/red-hot-chili-peppers-the/s-CrrWW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο...μαρεσε...

 

ο klidngodoefhezepher δεν ειναι της κλάσης του φρουσιαντε...κιθαριστικά

 

ομως εχει ενδιαφέρουσες συνθετικές ιδεες...αλλοστε γιαυτο τον πήραν (εκτος απότι ηταν "groupie" των peppers για καιρο)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε αρκετα αλλα πιστευω πως ειδικα στο ρεφραιν λοιπουν οι "δευτερες" του φρουσι. Σαν κομματι πιστευω οτι εχει την γαληνη του californication και την φρεσκαδα του stadium arcadium.. Πραγμα πολυ καλο!  :)

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλυτη μετριότητα.

 

Ο Frusciante είναι αναντικατάστατος για τους Peppers. Μια χαρά είναι ο Klinghoffer, αλλά πολύ απλά δεν συγκρίνεται με τον Frusciante, ο οποίος έχει καθορίσει σε μεγάλο βαθμό τον ήχο της μπάντας εδώ και τόσα χρόνια.

Καλά, ας μην αναφερθούμε στην απουσία των backing vocals, που είναι τραγική.

 

Δεν θέλω να προδικάζω, αλλά μου φαίνεται ότι οι peppers θα αρχίσουν να σιγοσβήνουν :'(. Ελπίζω, αν συμβεί, να το πάρουν χαμπάρι νωρίς για να μην μας αφήσουν με κακή εικόνα.

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φαίνεται πως το κομμάτι θα μπορούσε εύκολα να υπήρχε μέσα σε ένα από τα δύο cd του Stadium Arcadium αλλά σίγουρα δεν θα ήταν κάποιο single του.. Χαμογέλασα με το που το άκουσα γιατί ήταν κάτι καινούργιο από τους Peppers ακόμα και χωρίς τον Frusciante αλλά δεν κόλλησα και με το κομμάτι με τα πρώτα ακούσματα (ας πούμε ,ψιλοάσχετο, αλλά όταν άκουσα το don't sit down cause i moved your chair των Arctic Monkeys κόλλησα στα πρώτα 30 δευτερόλεπτα με το τραγούδι  ::)) ..

 

Βασικά αν δεν ακούσουμε το album ολόκληρο δεν νομίζω πως θα μπορούμε να έχουμε άποψη. :-\

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου