Προς το περιεχόμενο

Amy Winehouse - ενα νεο αστερι ..πεθανε


December

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δυστυχως(και αυτο ειναι το τραγικο)λιγο πολυ αναμενομενο..

 

ειναι απωλεια..το κοριτσι ειχε ταλεντο που ξεχειλιζε..τραγουδαγε...εγραφε στιχο και μουσικη...ειχε δικη της προσωπικοτητα σε ολους τους τομεις

 

να πω την αληθεια εχω ξενερωσει...

 

καλο της ταξιδι...τι αλλο να πεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν να βλέπεις πχ το παιδί σου να ξεφτιλίζεται παγκοσμίως για χρόνια και να μην κάνεις κάτι δραστικό για να αποτρέψεις αυτό που όλοι έβλεπαν να έρχεται; Θα έλεγα φυσικά ακριβώς το ίδιο και για τους φίλους της, αλλά δεν ξέρω αν υπήρχε κανένας σε καλύτερη κατάσταση από την ίδια.

 

Μα όλα τα παλικάρια και οι κοπελιές που τριγυρνάν και ζηταν μια βοήθεια απο περαστικούς έχουν όλα συγγενεις και φίλους. Αλλα μιλάμε για εθισμο. Δεν μιλάμε για ουσίες που αγοράζεις και κάποια στιγμή τις κόβεις. Μιλάμε για πλήρη εξάρτηση στις απαιτήσεις του ίδιου σου του οργανισμου. Εχω την αντιληψη οτι δεν υπάρχει άτομο που να έχει καθαρίσει μια και καλή απο τον εφιάλτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ειπα? Το ειπα:

"Ετοιμαστειτε τωρα για την αγιοποιηση/μεγαλοποιηση του εργου της και της προσωπικοτητας της"

Δεν μεγαλοποίησα κανέναν. Την (πάγια) άποψή μου εξέφρασα, με όσο μεγαλύτερη ακρίβεια μπορούσα. Αν θέλεις να δείξεις την μικρότητα της A. W., είσαι φυσικά ελεύθερος να το κάνεις, αν και δεν ξέρω κατά πόσον θα ήταν κομψό, καθώς δεν παύει να πρόκειται για μια 27χρονη κοπέλα που έχασε την ζωή της πριν λίγες ώρες.

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πάντα λυπηρό να φεύγει από τη ζωή ένας νέος άνθρωπος, ακόμα και στη συγκεκριμένη περίπτωση όπου προφανώς μιλάμε για διαρκή και σταθερή αυτοκαταστροφή.

Ακόμα πιο λυπηρό είναι το γεγονός ότι χάθηκε μια καλλιτέχνης με ταλέντο και με σαφή συνεισφορά στη σύγχρονη μουσική και ότι η τελευταία εικόνα που έχουμε από αυτή είναι η διαλυμένη παρουσία της στην τελευταία συναυλία της καριέρας της.

 

Από την άλλη, δεν ήμουν ποτέ ιδιαίτερος fan της Winehouse οπότε μπορώ να παραδεχτώ την αντικειμενική αξία της αλλά διαφωνώ με τους χαρακτηρισμούς που την ανάγουν σε μεγαθήριο τύπου Simone και Fitzgerald, θεωρώ ότι το έργο της ήταν (αν μη τι άλλο) πολύ σύντομο για να μπούμε σε τέτοιες συγκρίσεις. Προσωπική άποψη φυσικά.

 

Anyway, κρίμα όπως και να έχει...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει και αυτη...αναμενομενο??

Όπως έγραψαν και οι περισσότεροι, φυσικά και ήταν αναμενόμενο.

Τα τελευταία χρόνια της ζωής της δεν ήταν παρά το χρονικό ενός προαναγγελθέντος θανάτου. Προσωπικά, ήλπιζα ειλικρινά ότι θα κάποια στιγμή θα σήκωνε άμυνες και θα κατάφερνε να μας διαψεύσει. Δεν έγινε.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Κάποιοι άνθρωποι δε τα καταφέρνουν να γεράσουν'' αυτό είχε πει ο Κιθ Ρίτσαρτς για το θάνατο του Μπράιαν Τζόουνς ,τότε ................το αυτό ισχύει και για την Άμι ,κρίμα

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη, δεν ήμουν ποτέ ιδιαίτερος fan της Winehouse οπότε μπορώ να παραδεχτώ την αντικειμενική αξία της αλλά διαφωνώ με τους χαρακτηρισμούς που την ανάγουν σε μεγαθήριο τύπου Simone και Fitzgerald, θεωρώ ότι το έργο της ήταν (αν μη τι άλλο) πολύ σύντομο για να μπούμε σε τέτοιες συγκρίσεις. Προσωπική άποψη φυσικά.

 

Anyway, κρίμα όπως και να έχει...

 

dude...ουτε εγω...αντε να εχω ακουσει ενα δυο τραγουδια...αλλα..οταν ειδα σε καποια φώτο οτι δεν ηταν "μαυρη"...εμεινα με ανοιχτο το στομα...οπως και η Josh Stone... μόνο που δεν κάηκε αυτη...

 

Και αυτο με την συντομοτητα του έργου...ειναι ανούσιο κατ'εμε...ο Χριστός ήταν για 33 χρόνια στην γή...που περίπου 3 χρονια έκανε "καριέρα"...και κοιτα τον κοσμο μετα ασπουμε...και αντε ενα πιο ταπεινο παράδειγμα...hendrix...και αυτος στα 27...και αυτος για περιπου 3 χρονια ηταν "the cats' piijamas"..και κοίτα τον κόσμο μετα απο αυτόν...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεθανε ενα νεο κοριτσι και,ασχετα με το ταλεντο της και το εργο της,ειναι θλιβερο οσο θλιβερος ειναι ο θανατος οποιουδηποτε ναρκομανη που τον βρισκουν πεθαμενο στην πορτα και κανεις δεν ασχολειται μαζι του.Τουλαχιστον οι διασημοι θανοντες,ας αποτελουν παραδειγμα προς αποφυγη και αφορμη αφυπνισης αφου το θανατο τους τον μαθαινει ολος ο κοσμος θελει δε θελει.

Το πιο λυπηρο με τα ατομα που πασχουν απο καταστροφικους εθισμους αυτου του τυπου δεν ειναι οτι πεθαινουν αλλα οτι στην πραγματικοτητα,δε ζουν.

Αν και πιστευω οτι η Winehouse λυτρωθηκε,ειναι κριμα.

Ας αναπαυθει εν ειρηνη και μεις ας προσεξουμε περισσοτερο συμπεριφορες που οδηγουν τον συνανθρωπο,τον συγγενη,τον αγνωστο,σε τετοιες καταστασεις.

Δε νομιζω οτι ειναι η καταλληλη στιγμη για απολογισμο του εργου της και της αξιας της.

RIP

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου