Προς το περιεχόμενο

Τα καλυτερα αυτοκινητα του κοσμου..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 213
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλα...... μάλλον φίλε μου δεν έχεις οδηγήσει ποτέ mercedes..........

 

Μάλλον εννοείς να έχει στην ιδιοκτησία του.

 

Όπως και με τις BMW, οι Mercedes είχαν τεράστιο πρόβλημα συντήρησης στην Ελλάδα, με τον κάθε κουτοπόνηρο ιδιοκτήτη συνεργείου που προξενούσε νεες βλάβες με κάθε επίσκεψη στο στο συνεργείο για να εξασφαλίσει οτι θα ξαναπάς σύντομα.

 

Πρόσφατα, με την ενσωμάτωση πολλών ηλεκτρονικών συστημάτων, παρουσιάζαν υπερβολικά συχνά βλάβες και εμπλοκές με αποτέλεσμα να αναγκαστούν να αφαιρέσουν ενα σημαντικό μέρος από τις νεες προσθήκες αυτές.

 

On topic, τα καλύτερα αυτοκίνητα του κόσμου είναι τα Hot Wheels...μηδέν ρύποι, μηδέν κατανάλωση, χαμηλό κόστος αγοράς, χωράνε παντού, κυκλοφορούν χωρίς περιορισμούς στο δακτύλιο. Το μόνο μειονέκτημα είναι οτι οι εσωτερικοί χώροι είναι κάπως περιορισμένοι...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εννοείς να έχει στην ιδιοκτησία του.

 

Όπως και με τις BMW, οι Mercedes είχαν τεράστιο πρόβλημα συντήρησης στην Ελλάδα, με τον κάθε κουτοπόνηρο ιδιοκτήτη συνεργείου που προξενούσε νεες βλάβες με κάθε επίσκεψη στο στο συνεργείο για να εξασφαλίσει οτι θα ξαναπάς σύντομα.

 

 

 

Δυστυχως αυτο δεν ειναι ενα προβλημα που απανταται μονο στις Merc BMW κ.λ.π αλλα σε ολα τα (εξουσιοδοτημενα η μη) συνεργεια. Η ποιοτητα (ή ακομα χειροτερα η τεχνογνωσια) τους και η προχειροτητα με την οποια αντιμετωπιζουν το καθε αυτοκινητο δεν ξεφευγει απο τα γνωστα στερεοτυπα του Ελλαντα. Αν δε σκεφτει κανεις οτι τα συγχρονα αυτοκινητα γινονται ολο και πολυπλοκοτερα (κιβωτια διπλου συμπλεκτη, πολλα ηλεκτρονικα συστηματα κ.λ.π κ.λ.π) ειναι πολυ κακη ιδεα να αφησεις να σου ανοιξει για επισκευη κατι τετοιο ο Ελληνας μαστρο Μητσος.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο γενικότερα. Αν και τα νεα αυτοκίνητα έχουν αξιόπιστες ρουτίνες αυτοδιάγνωσης στον εγκέφαλο και οι αντιπροσωπείες διαθέτουν τα απαραίτητα διαγνωστικά μηχανήματα, λείπουν η γνώση και η διάθεση για σοβαρή δουλειά σε αρκετά συνεργεία με αποτέλεσμα να αμαυρώνεται και το όνομα των σοβαρών συνεργείων.

 

Γνωρίζω άτομο που αγόρασε Audi Α6 και κατήντησαν να κυκλοφορεί με το παλιό Renault του το οποίο εγγυημένα ξεκίναγε κάθε φορά που γύριζες το κλειδί στη μίζα  :o

 

Για να προλάβω τον SF γι'αυτό υπάρχουν και οι ΙΑΠΩΝΕΣ  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Για να προλάβω τον SF γι'αυτό υπάρχουν και οι ΙΑΠΩΝΕΣ  ;D

 

Εγω θα εγραφα το ιδιο με αλλο τροπο. Αντι ΙΑΠΩΝΕΣ θα εγραφα απλα TOYOTA. Γιατι και οι υπολοιποι ιαπωνες κατασκευαστες στην Ελλαδα δεν εχουν κανενα εξαιρετικο after sales.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο δίκιο έχεις (και πόσο ευτυχισμένος είμαι που έχω TOYOTA COROLLA)  ;D ;D ;D

Το καλό με τα Ιαπωνικά είναι ότι δεν έχουν προσωπικότητα.

Αυτός είναι ένας όρος που ανακάλυψαν οι ιδιοκτήτες των Ιταλικών αυτοκινήτων για να συζητάνε με τον τύπο με τον γερανό που τους πάει στο γκαράζ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό με τα Ιαπωνικά είναι ότι δεν έχουν προσωπικότητα.

Αυτός είναι ένας όρος που ανακάλυψαν οι ιδιοκτήτες των Ιταλικών αυτοκινήτων για να συζητάνε με τον τύπο με τον γερανό που τους πάει στο γκαράζ.

 

+10000 ;D

 

Τι ιταλικα μου λες...τα ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ να δεις χαλια,μου εχουν δωσει ενα AUDI στο Βερολινο και καθε 3 και λιγο χαλαει... ;D ;D,αυτος δεν ειναι ηλεκτρονικος εγκεφαλος,αυτος ειναι εγκεφαλος με τριπλο εγκεφαλικο.. ;D ,την προηγουμενη εβδομαδα δεν ηθελε να...σβυσει τη μηχανη!!Εβγαζα το κλειδι και το μοτερ...λειτουργουσε!!!  :o

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ντε, πριν 2 χρόνια ήρθε να με πάρει ενας συνεργάτης από το CDG στη Γαλλία με το μικρό, παλιό Renault της γυναίκας του επειδή στο καινούριο του Audi A6 ήταν θέμα τύχης αν θα ξεκίναγε όταν γύρναγε το κλειδί στη μίζα...τελικά το γύρισε πίσω.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TOYOTA αγορι μου,βαζεις και μια Telecaster στο πορτμπαγκαζ και ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ στο cd & εισαι ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!! ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου