Προς το περιεχόμενο

Bilt Guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικά αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν οι κιθάρες αυτές έχουν χαρακτήρα, έναν αντιπροσωπευτικό ήχο, δεν ξέρω πώς ακριβώς να το πω. Τόσο καιρό που διαβάζω το noiz οι περισσότεροι λένε "μη δίνεις σημασία στα εφέ του ενισχυτή, τον ήχο που ψάχνεις θα στον δώσουν τα πετάλια" κλπ. Εδώ δε μιλάμε για κιθάρα, αλλά για combo πεταλιέρας κιθάρας. Επίσης, σκεπτόμενος λογικά, θα είναι θεόβαρες και πολύ ευαίσθητες αν έχουν τόσα ηλεκτρονικά επάνω τους. Και το headstock είναι απλά άσχημο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάλλον πρέπει να έχω βλάβη, γιατί δεν αντιλαμβάνομαι τι είναι τόσο ενδιαφέρον σε μια κιθάρα με Jazzmasterοjaguarοειδές σχήμα και κατά τα άλλα... μηδέν. Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος?  ::)

 

 

 

μονο και μονο το γεγονος οτι δεν ειναι ΑΚΟΜΑ ενα copy μιας tele ή μιας strat (οπως το 90% των boutique κιθαρων) αλλα ενα "εξυπνο" copy μιας jazzmaster την κανει ενδιαφερουσα.... ;D

 

βασικα επιτελους και ενα ομορφο headstock σε fender style.

 

 

κλεμμενο ειναι και αυτο

 

fender_starcaster.gif

 

αλλα μαλλον θα εχει ληξει πατεντα .... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ιδέα του headstock, αν και κλεμμένη, μαμεί! Αλλά τα υπόλοιπα μου φαίνονται too much. Πολύ χρώμιο και κακό, χωρίς να ταιριάζει τέλεια (η ισορροπία της Jaguar δεν συγκρίνεται). Κάτι τέτοιες φτιάχνουν οι τρελοί members του offsetguitars, πολύ πιθανό να έχει βγει και από εκεί μέσα.

Αφού στηρίζει ο Nels Cline θα πουλήσουν. Είναι ότι πρέπει γι'αυτό το κοινό το οποίο δεν είναι και μικρό!

 

Και είχα κολλήσει στο βίντεο του ZVex!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως,δεν απευθυνεται αλλωστε στο death metal κοινο.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ ακριβές ρε γμτ, πάνω από 2000ρο,

δεν νομίζω πάντως οτι θα πιάσουν αν θέλετε τη γνώμη μου.

 

Σε αυτά τα λεφτά βρίσκεις vintage jaguar, δεν λεω οτι είναι

καλύτερη αλλά πείτε μου πόσοι θα την προτειμίσουν από μια jag

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ ακριβές ρε γμτ, πάνω από 2000ρο,

δεν νομίζω πάντως οτι θα πιάσουν αν θέλετε τη γνώμη μου.

 

Σε αυτά τα λεφτά βρίσκεις vintage jaguar, δεν λεω οτι είναι

καλύτερη αλλά πείτε μου πόσοι θα την προτειμίσουν από μια jag

 

νομιζω οτι απευθυνεται σε αρρωστους offset lovers πρωτιστως. που εχουν ηδη δλδ jazzmasters και jaguars και κυνηγανε κατι πιο εξωτικο...

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OOOOOOK, άρα βγαίνουν σε μπουτικάδικη τιμή και ξεμπουτικάδικη φιλοσοφία. Πρωτότυπο ως μαρκετίστικη σύλληψη. Αλλά βέβαια:

 

Αφού στηρίζει ο Nels Cline θα πουλήσουν. Είναι ότι πρέπει γι'αυτό το κοινό το οποίο δεν είναι και μικρό!

 

Πολύ ωραία ιδέα όμως να κλέψουν το ξεχασμένο Fender headstock. Που είναι από τα πλέον σιχαμερά που είχα την ατυχία να δω στη ζωή μου, αλλά εντάξει...

 

Ενδιαφέρον επίσης να βλέπουμε κιθάρες που απευθύνονται σε κιθαριστικές υποκουλτούρες... εννοώ και πέρα από... το χώρο του Death Metal.  ;)

 

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου