Προς το περιεχόμενο

George Kollias


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ελατε ρε παιδια!! ;D

εχετε ακουσει Nile? ???

οι τυπαδες δεν ξερουν τι παιζουν...η θεση του Κολλια ειναι πολυ δυσκολη

και αφου καταφερνει και "αντεχει" μαυτους τους 2 madman εκει αξιζει

κατι παραπανω απο συγχαρητηρια ;D

...ασχετα που δεν ειναι και ιδιαιτερα γνωστοι,

τα κομματια τους ΑΠΑΙΤΟΥΝ απιστευτη ταχυτητα και μεγαλη ακριβεια!

 

-CΛINE-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μη λεμε οτι νανε...κανενας δν τον εχει υπερεκτιμησει...το παλικαρι ειναι τοπ...κ οχι επειδη φτανει αυτες τις ταχυτητες αλλα επειδη τις παιζει ανετα κ tight...δλδ παταει πανω παντα δν παιζει οπου νανε οπως κανει το 95% των extreme metal drummers...κ επειδη ασχολουμε πλυ με το χορο κ παιζω τετοια μουσικη δν εχω βρει αλλον ντραμερ σαν αυτον...κ υποψην τριγγαρει μονο μποτα ολα τα αλλα φυσικα...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Γενικα ο Κολλιας ειναι απιστευτος ντραμερ.Το παιξιμο του ειναι οντως ακριβεστατο και οι ταχυτητες του εξωγηινες...Εχοντας μου παρει ενα χρονο να φτασω απ τα 210 στα 220 (και δεν εχω σκοπο να παω παραπανω) οι ταχυτητες του οντως ειναι κατι το απιαστο.Παρολαυτα εντελως ταπεινα και σεμνα το παιξιμο του στους Νile το βρισκω πολυ βαρετο...οταν ξεπερασεις το αρχικο σοκ των ταχυτητων του απλα ακους το ιδιο πραγμα ξανα και ξανα...Γνωριζοντας τις δυνατοτητες του απο διαφορα βιντεο που κυκλοφορουν στο διαδυκτιο περιμενα να ακουσω πολλα παραπανω απ αυτον.Πχ βρισκω πολυ πιο ενδιαφεροντα τα ντραμς στους Behemoth...Απλα και στους 2 δισκους ως τωρα δεν εχω εντοπισει κατι αλλο περαν της ταχυτητας.Ολα αυτα σεμνα και ταπεινα ξαναλεω και χωρις ιχνος 3ερολιασης.Ισα ισα νοιωθω περηφανος που ενας συμπατριωτης μας διαπρεπει εκτως Ελλαδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα ο Κολλιας ειναι απιστευτος ντραμερ.Το παιξιμο του ειναι οντως ακριβεστατο και οι ταχυτητες του εξωγηινες...Εχοντας μου παρει ενα χρονο να φτασω απ τα 210 στα 220 (και δεν εχω σκοπο να παω παραπανω) οι ταχυτητες του οντως ειναι κατι το απιαστο.Παρολαυτα εντελως ταπεινα και σεμνα το παιξιμο του στους Νile το βρισκω πολυ βαρετο...οταν ξεπερασεις το αρχικο σοκ των ταχυτητων του απλα ακους το ιδιο πραγμα ξανα και ξανα...Γνωριζοντας τις δυνατοτητες του απο διαφορα βιντεο που κυκλοφορουν στο διαδυκτιο περιμενα να ακουσω πολλα παραπανω απ αυτον.Πχ βρισκω πολυ πιο ενδιαφεροντα τα ντραμς στους Behemoth...Απλα και στους 2 δισκους ως τωρα δεν εχω εντοπισει κατι αλλο περαν της ταχυτητας.Ολα αυτα σεμνα και ταπεινα ξαναλεω και χωρις ιχνος 3ερολιασης.Ισα ισα νοιωθω περηφανος που ενας συμπατριωτης μας διαπρεπει εκτως Ελλαδος

 

Να σου πω, εμένα οι τόσο μεγάλες ταχύτητες στα πόδια δεν μου λένε κάτι.

Ο Κόλλιας όμως, σε σχέση με άλλους "ακραίους" drummers έχει το κάτι παραπάνω, και δεν μιλάω για την ταχύτητα.

Και μένα βαρετός μου φαίνεται κάποιες φορές, και αυτός και πολλοί τέτοιοι drummers, χωρίς αυτό να σημαίνει βέβαια ότι δεν τον θεωρώ πολύ πολύ καλό drummer, και σίγουρα ανάμεσα στους καλύτερους (αν όχι ο καλύτερος) του είδους του.

Γενικά έχει να κάνει με το τι γουστάρεις εσύ σαν drummer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικα,στο τελευταιο behemoth,εχει αρκετα σημεια που μοιαζουν με κολλια,μην ξεχναμε οτι οι behemoth ειχαν κανει ντουετο με τους nile σ'ενα live που επαιζαν και ανεβηκαν να τραγουδησουν το sacrifice unto sebek αν θυμαμαι παιζοντας με τον κολλια στα ντραμς(και κανοντας του σχετικα κομπλιμεντα).Υπαρχει σχετικο βιντεακι αποσπασμα στο tube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τρελαθούμε το deathmetal δεν είναι για όλους...Ο Κόλλιας είναι αστέρι και σαν ντράμμερ και σαν άνθρωπος(πολύ προσγειωμένος και cool). Παίζει πράγματα που λόγω ταχύτητας δεν ακούγονται ή θέλουν πολλαπλά ακούσματα για να τα πιάσεις. Περιμένετε να δείτε και το dvd που βγαίνει σε λίγο. Και μόνο τις άπειρες ώρες που αφιέρωσαν και συνεχίζουν ν αφιερώνουν αυτά τα άτομα(επαγγελματίες μουσικοί κοινώς) απλά RESPECT.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ο Κόλλιας είναι άλλο πράγμα.

 

Ο τύπος πιάνει 265άρια στο διπέταλο για την πλάκα του, είναι απίστευτη η ακρίβεια και η άνεση που τα παίζει.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι συνεχώς βελτιώνεται, αν σκεφτεί κανείς πως στο τελευταίο album των Nile έπιασε ακόμα μεγαλύτερη ταχύτητα..!

 

Καλώς η κακώς η deathmetal μουσική χρειάζεται εκπληκτική τεχνική και ως προς αυτό, κυρίως, κρίνονται οι περισσότεροι drummers του χώρου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου