Προς το περιεχόμενο

Marshall afd100 vs jcm800 kerry king


treloagori

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι λετε γι αυτο το συγκριτικο? ειχα παλιοτερα εναν 800αρη αλλα τον εδωσα...και απο τοτε μου ελειψε...ετσι θελω να παω για κατι αντιστοιχο παλι με πιο πολλα καλουδια...

 

αναμεσα σ αυτους τους 2 τι λετε?

 

kt88

6550 tubes (αλα zakk wylde)

 

με ενδιαφερει φυσικα για οσο πιο βρωμικο ηχο γινεται...δεν τον θελω για καθαρα...θελω τον κλασσικο 800αρη ηχο και απο κει και περα θελω να ξερω ποιος θα μου δωσει περισσοτερη βρωμα βαζοντας μπροστα ολα τα καλουδια τους...για το ενσωματομενο attenuator δεν με ενδιαφερει εχω σπιτι ουτως η αλλως οποτε παμε καθαρα στον ηχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον AFD που τον έχω δοκιμάσει είναι φοβερός,αλλά δεν νομίζω να σε καλύψει,αφού λες οτί θες όσο πιο βρώμικο ήχο γίνεται.Μου φαίνεται όμως οτί μάλλον για τον Mode Four είσαι... ;)

 

*Τον JCM800 του Kerry King δεν έχει τύχει να τον δοκιμάσω,οπότε δεν ξέρω.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o ΚΚ ειναι ουσιαστικα ενας 800 με διαφορετικες τελικες και ενα ενσωματωμενο 10-band EQ + noise gate...

Τα λοιπα ειναι JCM800...

Αν θελεις παιζει και χωρις τα κολπα του καραφλα...

 

ΥΓ:Ο ΚΚ ΔΕΝ ΕΧΕΙ EFFECTS LOOP(σε περιπτωση που το χρειαζεσαι)

 

Τον AFD τον εχω ακουσει μονο απο νετ...

Δε πεθανα...ετσι κι ετσι...ακομα και για το ενσωματωμενο attenuator εχουν γραφτει πολλα...

 

Ο JVM ειναι για καποιο λογο απιστευτα θορυβωδης,θελει μπροστα "ιστοριες"...

 

Προσωπικα δυσκολα θα πηγαινα σε καποιον απο αυτους...θα ψαχνομουν για κατι αλλο...

 

Αυτο πχ που ψηνει και ελληνικο με φουσκαλα...

http://www.thomann.de/gr/fryette_sigx_head.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λετε γι αυτο το συγκριτικο? ειχα παλιοτερα εναν 800αρη αλλα τον εδωσα...και απο τοτε μου ελειψε...

Και γιατι δεν ξαναπερνεις τον ιδιο να εισαι σιγουρος;;;

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λετε γι αυτο το συγκριτικο? ειχα παλιοτερα εναν 800αρη αλλα τον εδωσα...και απο τοτε μου ελειψε...ετσι θελω να παω για κατι αντιστοιχο παλι με πιο πολλα καλουδια...

 

αναμεσα σ αυτους τους 2 τι λετε?

 

kt88

6550 tubes (αλα zakk wylde)

 

με ενδιαφερει φυσικα για οσο πιο βρωμικο ηχο γινεται...δεν τον θελω για καθαρα...θελω τον κλασσικο 800αρη ηχο και απο κει και περα θελω να ξερω ποιος θα μου δωσει περισσοτερη βρωμα βαζοντας μπροστα ολα τα καλουδια τους...για το ενσωματομενο attenuator δεν με ενδιαφερει εχω σπιτι ουτως η αλλως οποτε παμε καθαρα στον ηχο...

 

Φιλε μου εχω παιξει και με τους δυο ενισχυτες που λες και νομιζω πως μπορω να καταλαβω περιπου τωρα τι ζητας!

Λοιπον ο JCM800 ειναι αρκετα κοντα με τον 800αρι που λες εχω παιξει και ειναι πολυ κοντα στο στυλ του ΚΚ αρα και στον προτεινω!

Οσον αφορα τον ADF τωρα, πολυ καλος ενισχυτης αλλα ξεφευγει λιγο απο αυταπου ζητας(αν εχω καταλαβει τι ζητας και συναρτησει με τον 800αρι που ειχες...)

 

αν μπορεις στειλε και τις τιμες στα μαγαζια που τους βρηκες για να τους δω καλυτερα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου