Προς το περιεχόμενο

Που μπορω να βρω κουτα για πωληση κιθαρας στο εξωτερικο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην ομαδα,

 

Ψαχνω κουτα να βαλω μεσα μια ακουστικη κιθαρα μαζι με τη θηκη της για να τη πουλησω μεσω Reverb. Ξερει καποιος που μπορω να βρω?

Επισης ποια εταιρια κουριερ θα προτεινατε για να τη στειλω?

Ο αγοραστης μενει Γερμανια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Υπάρχουν εταιρείες/μαγαζιά που πουλάνε υλικά συσκευασίας - και κούτες. Ρίξε μια ματιά στο Google και θα βρεις ορισμένες/α. Έχουν σε διάφορα μεγέθη, οπότε μάλλον όλο και κάτι θα βρεις... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν τον προηγουμενο μηνα σε ακριβως αυτη τη θεση, εν τελει βρηκα σε ενα αριθμο μαγαζιων online με ειδη μετακομισεων/πακεταρισματος αλλα και στο Amazon. Τα πουλανε συγκεκριμενα ως acoustic guitar boxes, ακριβως για να ξερεις οτι χωρανε μεσα μια τυπικη ακουστικη hardcase. Δυστυχως μαγαζια συγκεκριμενα δεν νομιζω οτι θα σε βοηθησει να σου πω μιας και ειμαι στο εξωτερικο...

 

Το αστειο βεβαια ειναι οτι εν τελει το μαγαζι απο το οποιο αγορασα την κουτα αργησε τοσο να μου τη στειλει, και ο πωλητης βιαζοταν γιατι θα εφευγε εκτος χωρας, που κατεληξα απλα να παω στο τοπικο κιθαρομαγαζο και να ρωτησω αν εχουν καμια κουτα να μου δωσουν. Και φυσικα ειχαν και μου την δωσαν τζαμπα ενω προσφερθηκα να τους την πληρωσω κατιτις.

 

Οποτε για αρχη αυτο θα εκανα - ξεκινα τα τηλεφωνα σε τοπικα μουσικομαγαζα, ειδικα αν εισαι πελατης σε καποιο και σε ξερουν θα σε εξυπηρετησουν πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, odis13 είπε

Ημουν τον προηγουμενο μηνα σε ακριβως αυτη τη θεση, εν τελει βρηκα σε ενα αριθμο μαγαζιων online με ειδη μετακομισεων/πακεταρισματος αλλα και στο Amazon. Τα πουλανε συγκεκριμενα ως acoustic guitar boxes, ακριβως για να ξερεις οτι χωρανε μεσα μια τυπικη ακουστικη hardcase. Δυστυχως μαγαζια συγκεκριμενα δεν νομιζω οτι θα σε βοηθησει να σου πω μιας και ειμαι στο εξωτερικο...

 

Το αστειο βεβαια ειναι οτι εν τελει το μαγαζι απο το οποιο αγορασα την κουτα αργησε τοσο να μου τη στειλει, και ο πωλητης βιαζοταν γιατι θα εφευγε εκτος χωρας, που κατεληξα απλα να παω στο τοπικο κιθαρομαγαζο και να ρωτησω αν εχουν καμια κουτα να μου δωσουν. Και φυσικα ειχαν και μου την δωσαν τζαμπα ενω προσφερθηκα να τους την πληρωσω κατιτις.

 

Οποτε για αρχη αυτο θα εκανα - ξεκινα τα τηλεφωνα σε τοπικα μουσικομαγαζα, ειδικα αν εισαι πελατης σε καποιο και σε ξερουν θα σε εξυπηρετησουν πιστευω.

 

Αποτι εχω καταλαβει ετσι πρεπει να κινηθω. Τσεκαρα κατι site εδω που σου φτιαχνουν custom κουτι αλλα απο την αλλη πιστευω θα περιμενω χιλια χρονια. Θα παω στο Νακκα και θα ρωτησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Aris Spa είπε

Θα παω στο Νακκα και θα ρωτησω

Εναλλακτικά και αν δεν βγάλεις άκρη, μια βόλτα ως τα practiker. Έχουν κούτες συσκευασίας. Όχι όμως στο μέγεθος που θέλεις. Πάρε δύο ικανού μεγέθους, για να δημιουργήσεις μια κούτα "πατέντα" στο επιθυμητό μέγεθος.  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Εναλλακτικά και αν δεν βγάλεις άκρη, μια βόλτα ως τα practiker. Έχουν κούτες συσκευασίας. Όχι όμως στο μέγεθος που θέλεις. Πάρε δύο ικανού μεγέθους, για να δημιουργήσεις μια κούτα "πατέντα" στο επιθυμητό μέγεθος.  

το επομενο που σκεφτηκα ειναι να τυλιξω τη θηκη με bubble wrap και μετα με χαρτονι για μετακομισεις και στην ουσια να ειναι τυλιγμενη με μπαμπλ και το χαρτονι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Aris Spa είπε

το επομενο που σκεφτηκα ειναι να τυλιξω τη θηκη με bubble wrap και μετα με χαρτονι για μετακομισεις και στην ουσια να ειναι τυλιγμενη με μπαμπλ και το χαρτονι

Και είναι μια λειτουργική και αρκούντως ασφαλής ιδέα...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Και είναι μια λειτουργική και αρκούντως ασφαλής ιδέα...

 

Εστειλα κατι επιπλα στο χωριο μου ετσι και δεν παθανε τιποτα. Το θεμα ειναι μονο μην τσινησει ο αγοραστης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Aris Spa είπε

 

Ψαχνω κουτα να βαλω μεσα μια ακουστικη κιθαρα μαζι με τη θηκη της για να τη πουλησω μεσω Reverb.

 

Για την Maccaferri πρόκειται?

Από απλή περιέργεια ρωτάω.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προστασία που δίνει η κούτα δεν είναι το ευτελές υλικό του χαρτονιού, αλλά το ότι οι κάθετες επιφάνειες δεν τσαλακώνονται (ευκολα ). Δηλαδή σε μια κούτα της προκοπής μπορείς να κάτσεις πάνω, και το περιεχόμενο να μην συμπιεστεί.

 

 Αντίθετα, αν απλά τυλίξεις μια ακουστική με χαρτόνι και πας να κάτσεις πάνω, θα φύγει το -κη και θα μεινει το ακουστι-, γιατι θα ακουστ(ε)ί ένα ΚΡΑΚ!

 

 spacer.png

 

 

 Τα έπιπλα πάλι κάθεσαι πάνω τους έτσι και αλλιώς άνετα, μόνο το γρατζούνισμα φοβάσαι στη μεταφορά.

 

 

 Don't do it Faidon!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου