Προς το περιεχόμενο

Nεος Drummer "Wannabe"......


kaps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.........

 

Μετά απο ΄μια 10ετια+ και μετα απο καποια μαθηματα που ειχα κανει τοτε, ηρθε επιτελους να ξεκινησω και παλι αυτο που αγαπουσα παντα!!! Απο τοτε που με θυμαμαι , οταν ακουγα μουσικη εδινα σημασια στα Τυμπανα..... Ξεκινησα λοιπον τα μαθηματα αλλα καποιοι προσωπικοι λογοι με αναγκασαν να σταματησω........ Ποτε δεν ειναι αργα ομως.......

 

Διαβασα παρα πολυ σημαντικα θεματα τα οποια ειναι πολυ ενδιαφεροντα........ Νομιζω οτι απο εδω και περα θα τα λεμε συχνα!!!

 

Ειμαι στην διαδικασια αγορας ενος νεου drumset..... και εχω καταληξει σε αυτο :

 

http://en.euroguitar.com/acoustic-drum/tama/imperial-star/is52kh6c-set-batterie-5-futs/144138.html

 

(Μηπως το ξερει κανεις αυτο το καταστημα? Ειναι αξιοπιστο??)

 

Θα ηθελα και την δικη σας γνωμη...... Φυσικα το επιπεδο ειναι ξανα αρχαριος και θα ηθελα ενα σετ για αρχη το οποιο να μην χρειαστει να αλλαξω παρα πολυ συντομα.... Κοιταξα και σε Pearl αλλα το μπατζετ παει ψηλα......... Καθε αλλη προταση - συμβουλη δεκτη.......

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα...κοιτα κανα μεταχειρισμενο πρωτα εδω στις αγγελιες....http://smart.noiz.gr/listings.php?category=15

πιο φτηνα και

υπαρχουν καλυτερα σετ απο αυτο που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.........

 

Μετά απο ΄μια 10ετια+ και μετα απο καποια μαθηματα που ειχα κανει τοτε, ηρθε επιτελους να ξεκινησω και παλι αυτο που αγαπουσα παντα!!! Απο τοτε που με θυμαμαι , οταν ακουγα μουσικη εδινα σημασια στα Τυμπανα..... Ξεκινησα λοιπον τα μαθηματα αλλα καποιοι προσωπικοι λογοι με αναγκασαν να σταματησω........ Ποτε δεν ειναι αργα ομως.......

 

Διαβασα παρα πολυ σημαντικα θεματα τα οποια ειναι πολυ ενδιαφεροντα........ Νομιζω οτι απο εδω και περα θα τα λεμε συχνα!!!

 

Ειμαι στην διαδικασια αγορας ενος νεου drumset..... και εχω καταληξει σε αυτο :

 

http://en.euroguitar.com/acoustic-drum/tama/imperial-star/is52kh6c-set-batterie-5-futs/144138.html

 

(Μηπως το ξερει κανεις αυτο το καταστημα? Ειναι αξιοπιστο??)

 

Θα ηθελα και την δικη σας γνωμη...... Φυσικα το επιπεδο ειναι ξανα αρχαριος και θα ηθελα ενα σετ για αρχη το οποιο να μην χρειαστει να αλλαξω παρα πολυ συντομα.... Κοιταξα και σε Pearl αλλα το μπατζετ παει ψηλα......... Καθε αλλη προταση - συμβουλη δεκτη.......

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

 

ΠΟΤΕ δεν ειναι αργα να κανεις οτιδηποτε δημιουργικο...

 

Εισαι απολυτα σιγουρος οτι θελεις ακουστικα ντραμς ? Εχεις χωρο?  Η εχεις καλους γειτονους? ;D ;D

Αν ψαξεις εδω στο Νοιζ , θα βρεις πολλα κειμενα και για τα  e-drums. 

Για αρχαριος, οπως λες οτι εισαι , ισως ειναι καλυτερα να ξεκινησεις με ενα φτηνο σετ που θα βρεις ευκολα  ( ψαξε και στις αγγελιες του Νοιζ)

Καλο δρομο.... :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ψαξει αρκετα το θεμα, διαβασα reviews και κατεληξα στο παραπανω μοντελο ως Value for Money.  Στις αγγελιες, εννοειται οτι εχω κοιταξει αλλα δεν υπαρχει κατι αυτη τη στιγμη. ;)

 

Εχει να προτεινει καποιος ενα αλλο σετ + πιατινια που να βγαινει 750-800 ευρω max????

 

Χωρος υπαρχει (μονοκατοικια ευτυχως) αρα απο τη στιγμη που δεν ειναι ωρες κοινης ησυχιας χε#@$%κα για τους γειτονες....... ;D  Για e-drums οχι δεν ενδιαφερομαι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεία σου φίλε, καλό ξεκίνημα κ απο μένα!

 

Γενικά στα entry level sets όλες οι επιλογές είναι πάνω κάτω ίδιες. Παίρνεις ότι καλύτερο σου επιτρέπουν τα οικονομικά σου όσον αφορά το σετ και απο κεί κ έπειτα αναβαθμίζεις δέρματα, πιάτα hardware σύμφωνα με τις ανάγκες σου.

 

Εγώ σε αυτά τα λεφτά έχω ξεχωρίσει αυτό εδώ:

http://www.thomann.de/gr/dw_pdp_m5_fusion_tobacco_bundle.htm

 

το οποίο κατα την γνώμη μου έχει αρκετά καλύτερο ήχο απο τα υπόλοιπα της κατηγορίας του. Βέβαια τα πιάτα που δίνει στην προσφορά δεν είναι καλά (όπως και σε αυτό που διάλεξες εσύ), αλλά μπορείς ή να μην τα πάρεις καθόλου και να διαλέξεις κάποια άλλα ή να τα πάρεις και να τα αλλάξεις μετά απο κάποιο καιρό. Γενικά στα πιάτα πρέπει να χώσεις χρήμα αν θέλεις κάτι καλό, υπάρχουν βέβαια κ μεταχειρισμένα κ προσφορές (Νάκας -50% στο κέντρο) κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτα τα χρηματα για σετ+βασεις+πιατα+καινουργια δε θα παρεις και κατι αξιολογο.

 

Συμφωνω με το φιλο ippex οτι το pdp σετακι ειναι ολιγον τι καλυτερο απο αυτο που μας δινεις στο link.

 

Στη θεση σου θα εψαχνα με ολιγη υπομονη για μεταχειρισμενο σετ. Επισης αν σε ενδιαφερουν καινουργια κ φτηνα πιατα τσεκαρε αυτα http://www.gabrieldrums.com/gr/store/product/?ct=82&p=4075 καμια σχεση με αναλογης τιμης σειρες pst και λοιπες

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου