Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικά λάστιχα προστασίας πιατινιών!


Spiros Poullos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαρεθηκα πηγαίνοντας σε στούντιο να μη βρίσκω στις βάσεις τα λάστιχα που προστατευουν το πιατίνι...

 

Και εννοω αυτά http://www.thomann.de/gr/sonor_plastikhuelse_6mm.htm

 

Πατεντες επιτόπιες με μονωτικες ταινιες κτλ...

 

Όχι κύριοι sonor, pearl και δε συμμαζευεται δε πληρωνω 3 ευρω για 2 κομματιάκια βυνιλιου-πλαστικου. Πάω σε ενα χρωματοπωλείο και αγοράζω ΑΛΦΑΔΟΣΩΛΗΝΑ (6 ή 8mm) με 0.50 το ΜΕΤΡΟ και έχω εφόρου ζωής (σχεδον) πιατινοκαπότες και τις κάνω και δωρο στο στούντιο.

 

Προτείνω να γίνει στίκυ εφόσον έχουν και αλλοι συμφορουμίτες παρόμοια πατεντοτσιγγουνοθέματα!

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι και οι λαστιχένιες φλάντζες κάνουν αντίστοιχη δουλειά.

http://www.johnart.gr/Catalogue/index.php?main_page=product_info&cPath=4_519_544&products_id=3732

Εγώ (μικρότερες) τις χρησιμοποιώ και για πένες στο μπάσο ........  ???

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 μέτρο από αυτό βγάζει γυρω στα 50 προστατευτικά και κοστίζει 0.50€ δηλαδή 0.50€ / 50 προστατευτικά = 0.01€

 

Αν τα 2 τμχ μιας εταιρίας εχουν 3€ αυτό σημαινει ότι θέλουμε 25 συσκευασίες των 2

άρα 25 x 3€ δηλ 75€

 

Με 50€ παίρνουμε σωλήνα 100m άρα έχουμε 5000 προστατευτικα δηλ. 2500 συσκευασίες των 2 δηλαδή 7500€ και πάει λέγοντας

 

Πλάκα δεν έχει?

 

 

 

 

 

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω τι και πως με τα drums αλλά αν με τα 3 ευρώ σου κρατάνε 1 χρόνο και με τον σωλήνα θες 1 μέτρο το 6μηνο τότε νομίζω ότι είναι το ίδιο πράγμα + του ότι έχεις κάτι που ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΚΕ για αυτή τη δουλειά... Νομίζω...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω τι και πως με τα drums αλλά αν με τα 3 ευρώ σου κρατάνε 1 χρόνο και με τον σωλήνα θες 1 μέτρο το 6μηνο τότε νομίζω ότι είναι το ίδιο πράγμα + του ότι έχεις κάτι που ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΚΕ για αυτή τη δουλειά... Νομίζω...

 

Ειναι ακριβώς μα ΑΚΡΙΒΩΣ το ΙΔΙΟ υλικό το οποίο οι εταιρίες απλά το αγοράζουν σε ακόμα πιο ξεφτίλα τιμή και το πουλάνε ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ.

 

Ακόμα και "σχεδιασμένο" να ήταν το 1τμχ της εταιρίας κοστιζει 1.5€ και το 1τμχ του χρωματοπωλίου 0.01€...

P0134_190911.thumb.jpg.8776030abbcc1d333db0ebbe982ed0a5.jpg

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις τις τσοχες που καθονται τα πιατα ; αν εννοεις αυτες δεν νομιζω να βρεισ ευκολα στα παχη που πουλανε οι εταιρειες .Εγω παντως εχω τσοχες 15 ετων περιπου και δεν εχω προβλημα

αν εχουν ''κατσει '' μια νυχτα στο carpex και φουσκοσαν παλι οχι εντελως αλλα στο περιπου .

Να στεγνωσουν καλα ομως .ΑΝ ΠΑΛΙ  δεν θελεις αυτον τον τροπο πηγαινε στη Οδο Βυσσης (καθετος Αθηνας ) οπου εχει μαγαζια με διαφορα ειδη (σχοινια ,τσοχες, βελουδα κλπ)και ψαξε ..εγω δεν βρηκα αλλα εχει ωραιες τσοχες πιο λεπτες απ' οπου μπορεις να φτιαξεις βαζοντας τη μια πανω στην αλλη ενα αξιοπρεπες συνολο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ.

 

αυτες οι τσοχες ειναι το μοναδικο πραγμα που συνεχως χανω...τις ξεχναω σε Live/Studio

 

κ τελικα παντα ψαχνω για να βρω  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου